Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Fotograf ślubny - o czym wiedzieć?

Fotograf ślubny - o czym wiedzieć?
Wybrany fotograf ślubny powinien wczuć się w rolę cichego foto-reportażysty. Oznacza to tyle, że na wykonanych przez niego zdjęciach widoczne powinno być szczęście, miłość i wielka radość młodych ludzi.

Fotograf musi przede wszystkim szukać ciekawego i oryginalnego punktu odniesienia, gdyż fotografie ślubne są pamiątką na długie lata. Oczywiście można przedstawiać własne propozycje odnośnie miejsca, gdzie będzie wykonana sesja zdjęciowa. Bardzo dużo par decyduje się na zdjęcia w plenerze. Zdjęcia ślubne można robić w dniu ślubu. Ale większość par decyduje się na inny termin. Używają argumentów, iż wtedy nie trzeba dbać o to, by przed uroczystością nie rozmazał się makijaż, włosy nie rozwiały, czy garnitur i suknia ślubna nie zostały poplamione. Jednak jest to decyzja tylko i wyłącznie młodej pary.


Piękne miejsca w Toruniu

Toruń otaczają znaczne obszary leśne, które stanowią liczne tereny rekreacyjne. Zatem jest to idealne miejsce do sesji zdjęciowej szczególnie dla miłośników przyrody. Wystarczy wymienić tutaj takie miejsca jak Barbarka, Las Bielawski, Bielański, Łysomicki, Papowski, Lasy Ciechocińskie, Puszcza Bydgoska oraz rezerwaty: Kępa Bazarowa, Las Piwnicki czy Rezerwat na rzece Drwęcy. Zdjęcia młodych wśród przyrody będą wspaniałą pamiątką na całe życie.


Starówka zawsze atrakcyjna

Młode pary zachęcamy również do pozowania zdjęć na toruńskiej starówce, bowiem pod względem zachowanych kamienic z okresu średniowiecza, właśnie zespół staromiejski Torunia znajduje się na czołowym miejscu wśród miast południowego wybrzeża Bałtyku. Zatem warto przejść ulicami Szeroką, Mostową oraz Żeglarską, odwiedzić Rynek Staromiejski i Nowomiejski, zatrzymać się przy murach miejskich, ruinach zamku krzyżackiego oraz licznych kamienicach renesansowych.


Wokół Wisły

Warto wybrać się także na Bydgoskie Przedmieście, gdzie znajduje się najstarszy park miejski Torunia, dawna osada rybacka czy przystanek tramwaju konnego „Grzybek”. Również Jakubskie Przedmieście oferuje ciekawe miejsca, gdzie fotografie ślubne będą mieć wspaniałe tło. Jest to chociażby fort św. Jakuba, a także domy drewniane i ryglowe czy ruiny dawnej rzeźni miejskiej. Z kolei oryginalnym pomysłem na sesję zdjęciową może być też rejs statkami białej floty po Wiśle. Jest to również dodatkowa forma odpoczynku i możliwość poznania miasta. Są to 40-minutowe rejsy, a statek pływa po Wiśle na długości całego zespołu staromiejskiego. Miejsc na plenerową sesję zdjęciową w Toruniu jest bardzo dużo. Zapewne młodzi wybiorą takie miejsce, które będzie pokrywało się z ich zainteresowaniami i wspólnymi marzeniami.

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top