Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Fotograf ślubny - jak go wybrać?

Fotograf ślubny - jak go wybrać?
Wybierając fotografa ślubnego, należy pamiętać o kilku ważnych sprawach. Podstawową kwestią jest umowa, która powinna zawierać szczegółowe elementy dotyczące wynagrodzenia i czasu, a także warunków wycofania się z umowy.

Tylko przy odpowiedniej znajomości tego, na co należy zwrócić uwagę, można uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Dzień ślubu i wesela jest jedynym takim dniem w Waszym, życiu, dlatego wszystko powinno przebiegać po Waszej myśli.


Czynniki wpływające na wybór

Czas realizacji zdjęć jest jedną z kluczowych spraw. Zazwyczaj fotograf zaczyna swoją pracę już od przygotowań pary młodej. Nie wszyscy są jednak zwolennikami tego typu ujęć, dlatego decydują się na zdjęcia dopiero w kościele. Trzeba jednak pamiętać, iż na tą okoliczność potrzebna jest zgoda proboszcza, którą powinien uzyskać fotograf. W dzisiejszych czasach mamy bardzo duży wybór fotografów. Oglądając ich przykładowe zdjęcia, należy zwrócić uwagę na to, czy osoby na zdjęciu są naturalne, czy widoczne są naturalne emocje oraz czy zdjęcia cechują się różnorodnością. Aby jednak wybrać odpowiednią osobę, nie wystarczy tylko przyjrzeć się jej pracom. Ważny jest także sprzęt na jakim pracuje, doświadczenie, kreatywność oraz otwartość na Wasze sugestie i pomysły.


Efekt końcowy

Ważne jest także, aby fotograf dobrze obrobił Wasze zdjęcia, co pozwali uzyskać wyjątkowy efekt końcowy. Profesjonalny fotograf dobrze operujący efektami cyfrowymi, może do tego stopnia przerobić zdjęcia ślubne, aby różnica pomiędzy oryginałem a zdjęciem zmodyfikowanym, wprawiła Was w szczere zdumienie. Coraz większej ilości par zależy na odpowiednim poziomie zdjęć ślubnych, dlatego też cena nie odgrywa dla nich tak wielkiego znaczenia.


Relacje z fotografem

Ważną kwestią jest również atmosfera panująca podczas sesji. Jeśli już podczas pierwszego kontaktu z fotografem, czujecie się swobodnie w jego towarzystwie, to prawdopodobnie także podczas zdjęć nie będziecie tak zestresowani. Jeśli zdecydujecie się na sesję w studiu, to należy również zapytać o możliwość wyboru tła i klimatu zdjęć, papier na jakim są drukowane, ilość wykonanych zdjęć oraz czas ich realizacji. Warto także dowiedzieć się czy trzeba kupić wszystkie zdjęcia, czy też istnieje możliwość wyboru tych najlepszych. Kolejne sprawy, to w jaki sposób zdjęcia będą oprawione oraz czy otrzymacie je także na płycie CD.


Miejsca na sesję ślubną

Jeśli już dokonacie wyboru fotografa, to ważne jest także, aby wybrać miejsca, w których chcielibyście mieć zdjęcia. Chojnów to miasto bogate w zabytki, które stwarza Wam wiele możliwości na piękną sesję plenerową. Piękną scenerię stworzyć może tutaj Zamek Piastowski, pochodzący z drugiej połowy XIII wieku. Ciekawym miejscem jest także Baszta Tkaczy, zbudowana w 1400 roku, która stanowiła część umocnień miejskich. Obok drogi na Piotrowice i Bolesławiec wyróżniamy XVIII-wieczny Dwór. Kolejnymi ciekawymi miejscami są Kamienica Schramma z 1544 roku oraz fragmenty murów miejskich, wzniesione w I połowie XIV wieku. Wasze zdjęcia ślubne wykonać możecie także na chojnowskim rynku, który kształtem przypomina trójkąt.


Chojnów - propozycje plenerów

Niedaleko rynku znajdują się też liczne place i skwery, w tym Plac Zamkowy, będący głównym placem w mieście. Zieloną scenerię stworzyć może też największy w mieście Park Piastowski, położony w południowej części miasta. Wyróżniamy tutaj wieżę ciśnień oraz zniszczony amfiteatr. Nad Skorą położony jest drugi co do wielkości Park Śródmiejski. Chojnów to miasto, w którym znajdują się także piękne stawy, w tym Staw Miejski, położony w północnej części miasta oraz mały staw Morskie Oko, usytuowany w południowej części. Liczne zabytki, zieleń, chojnicki rynek, czy też piękne stawy, z pewnością spełnią Wasze oczekiwania i przyczynią się do powstania pięknych zdjęć ślubnych, które wzbogacą Wasz album o piękną pamiątkę.

Autor: Aleksandra Zawadzka

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top