Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Fontanna czekoladowa - słodka atrakcja na Waszym weselu

Fontanna czekoladowa - słodka atrakcja na Waszym weselu
Jeśli poszukujecie ciekawego pomysłu na urozmaicenie swojego przyjęcia weselnego, możecie pomyśleć o wynajęciu czekoladowej fontanny. Urządzenie to od dawna znane za granicą staje się coraz bardzie popularne także w naszym kraju.

Zasada funkcjonowania fontanny czekoladowej nie różni się zbytnio od sposobu działania dobrze znanych nam fontann z wodą. Ciekła czekolada zasysana jest do góry, by następnie spłynąć apetycznym strumieniem po kilku kaskadach. Goście weselni nadziewać mogą kawałki owoców lub wafelków na długi patyki, by następnie zamoczyć je w płynącej czekoladzie. Ubrudzeniu się zapobiegają przygotowane wcześniej talerzyki i papierowe serwetki.
 

Osoba do obsługi wskazana

Jeśli nie chcecie martwić się podczas wesela uruchomieniem oraz obsługą urządzenia możecie wynająć osobę, która Was wyręczy. Pomoże ona przygotować smakołyk zarówno dzieciom jak i tym z gości, którzy będą mieli z tym problem. Dopilnuje także, by urządzenia pracowało prawidłowo, jego otoczenie cały czas utrzymane było w porządku oraz by smakołyków do maczania w czekoladzie nie brakowało.
 

Atrakcja wspomagająca integrację

Wbrew pozorom czekoladowe fontanny nie są atrakcją skierowaną tylko do dzieci. Dorośli również bardzo chętnie korzystają z tego urządzenia. Nawet osoby, które za słodyczami nie przepadają choć raz podejdą, z ciekawości, by sprawdzić jak ono funkcjonuje. Zazwyczaj przy fontannach jest cały czas tłoczno. Goście z miłą chęcią oddają się rozmowie, raz za czas maczając smakołyk w pachnącej czekoladzie. Fontany spełniają więc ważną funkcję integracyjną podczas weselnego przyjęcia.
 

Smakołyki nie tylko dla dzieci

Smakołyki jakie można maczać w czekoladzie to kawałki truskawek, bananów, kiwi, pomarańczy, mandarynek czy winogron. Podawać można także wafelki, herbatniki, biszkopty, malutkie pączki czy też słodkie pianki. Firmy oferujące fontanny posiadają w swojej ofercie szeroki asortyment czekolady. Wybrać można zarówno smaki klasyczne – mleczną, deserową czy białą jak i bardziej wyszukane – truskawkową, toffi czy cappuccino.
 

Koszty i wymagania czekoladowej przyjemności

Urządzenie to nie ma dużych wymagań. Potrzebuje jedynie stabilnego, dobrze wypoziomowanego stołu oraz dostępu do sieci elektrycznej. Należy umieścić je także z dala od większych podmuchów, by uniknąć rozchlapywania czekolady. Bardzo często firmy wynajmujące fontanny dostarczają także elementy wystroju. Urządzenie ustawić można na podświetlanych podstawach, by dodatkowo uatrakcyjnić ich wygląd. Koszt wynajmu urządzenia wahać się może od kilkuset złotych do nawet dwóch tysięcy. Porównując propozycje poszczególnych przedsiębiorców sprawdźcie co zawiera ich oferta. Jaką ilość czekolady oferują, jaka jest wielkość urządzenia, czy wliczone są dodatki spożywcze lub obsługa profesjonalisty.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top