Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Elocom - Kiedy się go stosuje?

Elocom - Kiedy się go stosuje?
Elocom występuje najczęściej w formie kremu. Stosuje się go miejscowo. Posiada działanie przeciwzapalne oraz przeciwświądowe. Zawiera on w sobie kortykosteroid o działaniu przeciwzapalnym.
................................................................................................

Jak działa Elocom?

Substancją czynną Elocomu jest mometazon. To syntetyczny kortykosteroid posiadający silne działanie przeciwzapalne. Dodatkowo działa on przeciwalergicznie i immunosupresyjnie. Podczas stosowania miejscowego na skórę, prowadzi do zahamowania procesów zapalnych, obkurczenia naczyń krwionośnych, zmniejszenia obrzęku i podrażnień oraz łagodzenia świądu. Mechanizm jego działania polega na pobudzeniu lub hamowaniu ekspresji genów wpływających na procesy zapalne. Mometazon w bardzo niewielkim stopniu jest wchłaniany do krwi. Po około 8 godzinach jest to jedynie 0,4-0,7 procenta.

Kiedy stosuje się Elocom?

Preparat Elocom poleca się do stosowania w celu łagodzenia objawów zapalnych, jak również świądu. Może być również aplikowany w przypadku łuszczycy oraz AZS (atopowe zapalenie skóry). Jeśli zmiany na ciele są suche i łuszczące się lub spękane, zaleca się stosowanie preparatu w formie maści. Z kolei dla zmian na owłosionej skórze głowy powinno stosować się płyn.

W jakich przypadkach nie stosować Elocomu?

Preparat Elocom posiada przeciwwskazania do stosowania, jeśli pacjent ma uczulenie lub nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku. Dodatkowo preparatu nie mogą stosować osoby cierpiące na: trądzik pospolity, zapalenie skóry wokół ust, zmiany zanikowe skóry, zakażenia bakteryjne, odczyny poszczepienne.

Jak dawkować preparat Elocom?

W zależności od wybranego wariantu preparat Elocom może występować jako krem, maść lub płyn. Stosuje się go miejscowo na skórę zgodnie z zaleceniami wskazanymi przez lekarza. W przypadku wątpliwości to właśnie z nim lub z farmaceutą należy je skonsultować. Na zmiany suche i łuszczące, a także spękane zaleca się stosować maść. Z kolei przy dermatozach skóry głowy, na której znajdują się włosy, najlepszym wyborem będzie płyn. Zarówno u dorosłych, jak i u młodzieży i dzieci po 2. roku życia stosuje się cienką warstwę preparatu raz na dobę. U dzieci poniżej 2. roku życia stosowanie Elocomu jest zabronione.

Elocom - karmienie piersią

Podczas karmienia piersią nie należy stosować żadnych lekarstw bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Samodzielne stosowanie może doprowadzić do przeniknięcia różnego typu substancji do pokarmu i wystąpienia objawów niepożądanych u dziecka. Preparat można stosować w trakcie karmienia piersią tylko i wyłącznie jeśli lekarz uzna to za konieczne.

Źródło: E-recepta Medyk Online

Artykuł sponsorowany

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top