Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Elektroniczna baza wspomnień

strona ślubna - pamiątka ze ślubu
Powracanie do wspomnień z dnia ślubu to dla par zazwyczaj bardzo miła forma spędzania czasu podczas imprez rodzinnych i rocznic. Jak przechowywać zdjęcia z tego wyjątkowego dnia? Poznaj nasze podpowiedzi.

Uwielbiamy wspominać miłe chwile z naszego życia, przeglądać zdjęcia, porównywać panujące mody, przypominać sobie jak czuliśmy się wtedy, gdy z uśmiechem pozowaliśmy do zdjęcia. Aby móc cieszyć się tymi wspomnieniami, niezbędne są nam zdjęcia, które pomagają przypomnieć sobie zabawne czy podniosłe momenty. Ta chęć zatrzymania emocji, by móc do nich wracać w przyszłości, towarzyszyła ludziom od wieków. Jeszcze na długo przed wynalezieniem aparatu fotograficznego małżeństwa były uwieczniane na obrazach czy rycinach. Wraz z odkryciem możliwości zachowywania wspomnień na zdjęciach, pojawiły się ślubne sesje fotograficzne. Absolutna rewolucja, która otworzyła drogę dalszym innowacjom.

Kamerzysta na wesele

Dziś nikogo nie dziwi już obecność jednej lub nawet kilku kamer w czasie ślubu i wesela. Kamerzyści weselni krążą po parkiecie wśród tańczących biesiadników, rejestrując chwile, które dzięki filmowi ślubnemu będziemy mogli wspominać np. podczas rocznic ślubu. Obecnie, nawet najtańsze smartfony mają wbudowane kamery, które umożliwiają filmowanie czy robienie dobrej jakości zdjęć. Filmy ze ślubu i wesela to dziś w pełni profesjonalne produkcje, przygotowane z zastosowaniem wielu kamer, poddawane obróbce i montażowi, które stanowią nie tylko wspaniałą pamiątkę ze ślubu, ale również piękne dzieło studia filmowego.

Fotografia ślubna

Podobnie jest z fotografią ślubną, choć teoretycznie możliwości przeprowadzenia rewolucji nie ma tu zbyt wiele, obecnie swój renesans przeżywają zdjęcia kliszowe. Dawno zapomniane ciemnie, pozwalające wydobyć głębię zdjęcia, które z racji wykorzystanej techniki ma zupełnie inny charakter niż wszechobecne zdjęcia cyfrowe. Sporą zmianą w tej dziedzinie było także "wyjście" sesji ślubnych ze studiów fotograficznych w plener. Zdjęcia "w terenie" są o wiele bardziej spontaniczne i naturalne. Jednocześnie, otwarta przestrzeń daje szeroki wachlarz możliwości. Młodzi mogą sfotografować się na ukwieconej łące, na żelaznym moście kolejowym (nawiązanie do nowej, wspólnej drogi), w majestatycznych ruinach zamku lub w wyjątkowym dla siebie miejscu. Podobnie rzecz ma się w przypadku filmowania. Nagranie kilku scen ze ślubnego pleneru do filmu ze ślubu będzie pięknym dodatkiem, dlatego warto zadbać o barwne, pełne emocji plenery. 

Strony ślubne

Współczesne formy utrwalania takich chwil to również działania w przestrzeni Internetu. Pary zamierzające wziąć ślub zakładają swoje profile na portalach społecznościowych czy branżowych. Istnieją także tzw. strony ślubne. Tego rodzaju witryny umożliwiają autoprezentację przyszłej Pary Młodej oraz zabawne wprowadzenie przyszłych gości w unikatowy klimat danego ślubu i wesela. Na takiej stronie można zamieścić zdjęcia przedmałżeńskie, wykonać opis sylwetki każdego z przyszłych małżonków czy zamieścić wszelkie informacje o ślubie i weselu. Następnie adres takiego profilu można rozesłać swoim gościom, którzy będą mogli zaznajomić się np. z mapką dojazdu na miejsce zaślubin i wesela. Na takiej witrynie goście mogą potwierdzić także swoją obecność na ceremonii ślubnej, dodawać komentarze i składać życzenia. Oczywiście nie jest to strona zarezerwowana jedynie dla gości, ale mogą na niej wypowiadać się nasi znajomi, czy członkowie rodziny, którzy nie zostali zaproszeni na to wydarzenie lub ze względu na odległość, nie mogą na nie dotrzeć.

Wyjątkowa pamiątka ślubna

Strona ślubna to również fantastyczna pamiątka ze ślubu. Na własnej witrynie, już po weselu, możemy zamieścić zdjęcia z tego wyjątkowego dnia. To duża wygoda dla Pary Młodej, która może w ten sposób podzielić się zdjęciami z rodziną i znajomymi. Jest to także dobre zabezpieczenie naszych wspomnień z wesela przed zniszczeniem czy zagubieniem. Aby zadbać o prywatność, warto zabezpieczyć stronę hasłem. Również istotny w temacie zabezpieczeń jest wybór hostingu, na którym umieszczona zostanie strona. Istnieją sposoby, by stworzyć stronę ślubną zupełnie za darmo w zaledwie kilka chwil.

Więcej informacji na temat upamiętniania dnia ślubu, znajdziesz w dziale Fotograf na wesele.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top