Ekspresja i spontaniczność w plenerze

Po latach zasiądziemy z potomnymi lub przyjaciółmi, by odświeżyć sobie wspaniałe momenty jakie wspólnie przeżywaliśmy. Tylko fotografia może dostarczyć takich emocji. Zdjęcia w albumie ślubnym to na ogół chronologicznie ułożone wycinki z tego dnia. Najciekawszym fragmentem są bezwzględnie zdjęcia ślubne. Są one spontaniczne, kolorowe i pełne uśmiechu. Widać na nich luz i najczystszej wody miłość w spojrzeniach młodych małżonków. Powodzenie tej sesji zależy także od naszej otwartości na niebanalne pomysły. Często przychodzą one spontanicznie. Czasami wystarczy impuls spojrzenie, by stwierdzić – tam zrobimy swoje zdjęcia ślubne.
Niekonwencjonalne podejście jest często najlepsze
Pomysłów na sesję plenerową jest tyle ile w branży jest fotografów i Par Młodych. "Plener" to odbicie charakteru związku. Jeżeli nowożeńcy są nieco szaleni i odważnie to mogą swój temperament odpowiednio spożytkować. Nic tak nie zaimponuje obserwatorom naszych zdjęć, jak coś niekonwencjonalnego, zupełnie wyrwanego z szablonu. I tak np. Młoda Para operująca urządzeniami na wysypisku śmieci, ganiająca się w oprzyrządowaniu do paintballa, czy skacząca na spadochronie. Całość oczywiście odbywa się w pełnej garderobie ślubnej.
Romantyczny spacer plażą
To opcja dla dusz niespokojnych. Na drugim biegunie znajdują się młode małżeństwa, które wolą więcej romantycznych akcentów. Spacer nadmorską plażą w blasku zachodzącego słońca, ławka w zacisznym zakątku parku, albo knajpka gdzie para spotkała się po raz pierwszy – to rozwiązania dla nich. Często Młode Pary fotografują się na tle charakterystycznych dla danej miejscowości budowli. Bywa, że motywem zdjęć w plenerze stają się pasje zakochanych. Efektem takich zdjęć jest np. ujęcie gdy Panna Młoda w pełnym rynsztunku ślubnym strzela rzut karny bezradnemu Panu Młodemu – bezcenne.
Drawsko Pomorskie - atrakcyjne dla par młodych
Interesujących przestrzeni do wykonania sesji plenerowej nie brakuje w Drawsku Pomorskim. Na zdjęcia ślubne warto wybrać tło charakterystycznych dla tego miasta budowli szachulcowych. Na uwagę obiektywu aparatu fotograficzne zasługują wybudowane w ten sposób domy, przy ulicach Walki Młodych i Świerczewskiego oraz skład soli, którego początki datuje się na 1700 rok. Ciekawie prezentują się także piętnastowieczne ruiny murów obronnych, obiekty starostwa i starego ratusza i kościół pw. Zmartwychwstania Pańskiego z XIV wieku.
Autor: Paweł Handzlik