Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Dylemat związany z wyborem sali weselnej

Dylemat związany z wyborem sali weselnej
Przed wyborem odpowiedniej sali weselnej stanie prędzej czy później każda para planująca ślub. Jaką salę wybrać, jakie powinna spełniać standardy i czy wreszcie będzie sala odpowiadająca naszym gustom estetycznym? Jeśli zadajecie Państwo sobie takie pytania, to poniższy tekst powinien dać kilka cennych wskazówek.

Jeśli planujemy ślub i wesele to uczyńmy to z odpowiednim wyprzedzeniem, wtedy możemy wynająć salę jaką tylko sobie wymarzymy, a nie w jakiej musimy urządzić biesiadę. Wiele jednak zależy od naszych możliwości finansowych. Jeśli planujemy wesele o specyfice romantycznej, to powinniśmy wybrać się na uciechy w zamku czy pałacyku. Są to najczęściej budowle zabytkowe przerobione na hotele i hoteliki, dzięki którym mamy na miejscu pokoje noclegowe dla gości. Takie budynki najczęściej przygotowane są w klasycznym stylu i charakteryzują się aurą tajemnicy i dobrego smaku. Nie jest to z pewnością przestrzeń na swojskie zabawy rodem ze strażnicy. Natura takich pomieszczeń wprawia gości raczej w humor do biesiadowania „ z ręką na pulsie”.


Pogodę trzeba uwzględnić

Jeśli sprzyjają warunki atmosferyczne i mamy pewność, że ta nie pokrzyżuje nam planów, to możemy zdecydować się na wesele na wolnej przestrzeni. Niestety szerokość geograficzna Polski i kapryśna pogoda powoduje, ze trzeba być niezwykle ostrożnym w tym względzie. Oczywiście można pokusić się o tymczasowe zadaszenie czy namiot, ale problemem może być niespodziewany chłód czy grząskie podłoże. Niemniej jest to ciekawy pomysł na wesela.


Staropolski lub niekonwencjonalny pomysł

W ten schemat wpisują się także biesiady w specjalnie przygotowanych do tego stodołach, które są takimi budowlami tylko z nazwy, a posiadają niezbędną infrastrukturę gastronomiczno-sanitarną, nawet z miejscami noclegowymi. Staropolski klimat jaki unosi się w powietrzu, zapach siana spowijającego podłogę czy urządzenia rolnicze wiszące na ścianach mogą także dać powalający efekt. Wśród tych niekonwencjonalnych form uciech weselnych spotyka się także biesiady na statkach czy barkach, na których przygrywa orkiestra. Tutaj jednak też istnieje ryzyko kaprysów pogody, bowiem na niektórych obiektach tego typu parkiet dla tańczących jest zlokalizowany na niezadaszonym pokładzie.


Nietypowe pomysły

Inną nietypową przestrzenią może być zabawa w wagonach kolejowych, czy schronisku górskim. Wszystkie te fanaberie jednak kosztują i często są prekursorskimi posunięciami w materii biesiad weselnych. Dlatego narzeczeni nadal decydują się na tradycyjne sale weselne. Najpopularniejsze są wesela w restauracjach hotelowych, gdzie na miejscu jest obsługa, często orkiestra i miejsca noclegow. To najwygodniejsza forma zorganizowania takiej imprezy, bowiem wszytko mamy podsunięte „pod nos”.


Ciekawa opcja domów weselnych

Podobny standard oferują nieco tańsze domy weselne. Na wsiach lub przedmieściach nadal największym powodzeniem cieszą się strażnice. Własnymi siłami możemy taką salę przystroić, zadbać o tanią firmę cateringową i skoczną muzykę. To opcja dla par, które stosunkowo niewielkim kosztem, lecz sporym nakładem sił mogą zorganizować swoją wymarzoną celebrację ślubu.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top