Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Drukowanie zdjęć ślubnych: jaki papier wybrać?

Drukowanie zdjęć ślubnych: jaki papier wybrać?
Wiosna i lato to czas, gdy sezon ślubny jest w pełni! To także okres, w którym wiele par decyduje się wykonać sesję. Zdjęcia ze ślubu i wesela stanowią bardzo cenną pamiątkę. Dlatego nie można pozwolić na to, aby pozostały w pamięci komputera czy na dyskach online, gdzie mogłyby zostać skasowane! Koniecznie je wywołaj, aby móc się nimi cieszyć przez długie lata. Dowiedz się, jaki papier fotograficzny sprawdzi się najlepiej.

Jaki papier fotograficzny wybrać na zdjęcia ślubne?

W dobrych laboratoriach fotograficznych do drukowania zdjęć używa się profesjonalnych papierów, na których kolory wyglądają tak jak w rzeczywistości. Jednak na ślubne ujęcia to nie wystarczy. Fotografie z tak ważnych uroczystości nie tylko powinny mieć barwy odwzorowane zgodnie z informacjami zawartymi w pliku cyfrowym. Istotne jest także to, żeby:

  • zdjęcia miały odpowiednią głębię ostrości,
  • wszystkie detale na fotografii były dobrze widoczne,
  • odbitka była trwała i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Dlatego też do drukowania zdjęć ślubnych najlepiej korzystać z papieru fotograficznego premium, np. od foto.fujifilm.pl.

Jakie są zalety papieru fotograficznego premium?

 Papier fotograficzny premium jest przeznaczony dla osób o wysokich wymaganiach. Ten materiał:

  • ma podwyższoną gramaturę od 200 do 210 g/m2 — to sprawia, że odbitki są sztywniejsze niż te drukowane na standardowym papierze. Zatem są bardziej odporne np. na zagniecenia. Co więcej, fotografie o podwyższonej gramaturze rzadziej się deformują, np. pod wpływem wilgoci. Dzięki temu możesz mieć pewność, że będą dobrze wyglądać nawet po kilkudziesięciu latach w ramce;
  • może być wykorzystany do wywoływania zdjęć z zastosowaniem technologii Supreme AgX (halogenków srebra), która podnosi odporność odbitek na płowienie. Takie zdjęcia doskonale się nadają do wieszania na ścianie. Odbitki na papierze premium mogą być wywołane także w oparciu o technologię DryLab. Są oznaczone szarym nadrukiem na odwrocie. Ich zaletą jest to, że można ich wywołać dużo w krótkim czasie, z zachowaniem doskonałej jakości wydruku;
  • występuje w dwóch wersjach: błyszczącej i półmatowej. Pierwsza z nich to doskonały wybór, jeśli zależy Ci dobrze nasyconych, wręcz „żywych” kolorach. Z kolei półmatowe fotografie świetnie się sprawdzają do zawieszenia na ścianie. Nie odbijają światła, więc można swobodnie oglądać ujęcia. Nie widać na nich też odcisków palców, dlatego nie trzeba ich czyścić po każdym dotknięciu.

Papier premium pomoże wydobyć z Twoich zdjęć wszystko, co najlepsze. Dzięki temu fotografie będą się wspaniale prezentować i przetrwają długie lata na ścianie lub w szufladzie.

Co można wydrukować na papierze premium?

Na papierze premium możesz wywołać np. klasyczne odbitki. Idealnie nadają się do ramki, którymi dekoruje się ściany w sypialni czy korytarzu. Papierowe zdjęcia można także umieścić w albumie fotograficznym i stworzyć niebanalną pamiątkę z wyjątkowego dnia ślubu.

Ślubne zdjęcia zasługują na to, żeby wydrukować je na jak najlepszym papierze. Dzięki temu fotografie będą się świetnie prezentować i przetrwają długie lata.

 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top