Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Dobra zabawa w remizie

Dobra zabawa w remizie
Przygotowania do dnia ślubu i wesela są niezwykle mozolne. Każda decyzja wydaje się ważna i wpływa na efekt końcowy. Jednym z ważniejszych wyborów dotyczy właściwej sali weselnej, w której przyjdzie gościom bawić się do białego rana.

Jak powinien wyglądać idealny lokal ślubny? Z pewnością musi on spełniać nasze wymogi zarówno estetyczne jak i funkcjonalne. Musimy zdecydować czy bardziej odpowiada nam specyfika remizy strażackiej czy raczej gustowne wnętrze restauracji. Miejmy jednak na względzie, że nasze wybory determinują głównie wolne terminy i lokalizacja domów uciech weselnych.


Strażnica strażacka może błędnie się kojarzyć

Wesele w strażnicy kojarzy nam się na ogół z morzem alkoholu, panem na keyboardzie w pojedynkę zapewniającym oprawę muzyczną i dużą ilością swojskiego i tradycyjnego jedzenia. Zorganizowanie biesiady w takim obiekcie jest jednak pewnym ryzykiem. Remizy nie zawsze są odnowione i nie spełniają podstawowych warunków komfortowej zabawy. Na ogół jednak takie budynki tylko z zewnątrz wyglądają nieestetycznie. Wizyta w jego wnętrzu często zmienia naszą powierzchowną opinie. Zarządzający takim przybytkiem, na ogół oferują swoją obsługę gastronomiczną, alkohol i wszystkie inne usługi związane np. z florystyką. Ceny w tym przypadku nie są wygórowane i w większości przypadków jest to bardzo opłacalna opcja. Atutem takiego wyboru jest duża możliwość ingerencji w wygląd sali, czy sporządzane posiłki, a także w czas trwania uciech. Dobre, swojskie wesela mogą trwać nawet kilka dni i są suto zakrapiane alkoholem.


Sale weselne porównasz szybko z serwisem lokale-wesele.pl

Na drugim biegunie estetyki weselnej osadzone są wesela w restauracji. Tam wszystko zapięte jest na ostatni guzik, wysublimowane i przemyślane. Nie ma miejsca na przepych w jedzeniu jaki i piciu. W tym przypadku imprezy kończą się o cywilizowanych porach, a goście kulturalnie udają się do swoich domostw i miejsc noclegowych, które zlokalizowane są na ogół w tym samym obiekcie. Za estetyką tej przestrzeni idzie i wyższa cenna niżeli w powyższych remizach. Formą pośrednią pomiędzy powyższymi opcjami są domy weselne. Takie obiekty łączą walory remizy i restauracji. Często oferują ogrody, w których strudzeni biesiadnicy mogą przetrzymać słabsze chwilę lub najzwyklej w świecie udać się na popularnego „dymka”.


Wesele weselu nierówne

Powyższe trzy opcje wiążą się głównie ze względami dotyczącymi grubości portfela. Jeśli takich ograniczeń nie mamy, to możemy skusić na fanaberię. Mamy wtedy do wyboru ekskluzywne hotele, pałacyki i zameczki, które zapewniają ekskluzywność wesel. Ale czy wtedy taką biesiadę można nazwać weselem? Trzeba sobie odpowiedzieć na to pytanie i zmierzyć wartość prawdziwej zabawy w konfrontacji z ekskluzywnością. Jak można zauważyć, wiele zależy od charakteru Pary Młodej i zasobności jej budżetu na wynajęcie przestrzeni celebracji dnia ślubu.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top