Długotrwałe poszukiwania fotografa mają sens
Gdy z tłumu oferujących się fachowców znajdziemy tych kilku najbardziej właściwych, to w kolejnym etapie selekcji warto zdecydować się na osobistą rozmowę z fotografami. Warto zapytać takiego usługodawcę jak długo będzie wykonywał zdjęcia, ile ich wykona i czy w ich skład wejdą ujęcia plenerowe.
Teraźniejsze opcje związane z usługą foto
Pytajmy także o możliwość sporządzenia fotoksiążki. To bardzo ciekawa pamiątka, na ogół sporządzona na papierze kredowym, przedstawiająca zdjęcia nawet z dzieciństwa małżonków i ich narzeczeństwa. Dowiedzmy się również czy dostaniemy na koniec współpracy całą pulę zdjęć, czy tylko te które znalazły się w albumie. Nie bójmy się pytać o pieniądze. Na ogół jakość w tym przypadku wiąże się z ceną. Nie bądźmy jednak naiwni i zweryfikujmy dokonania każdego z fotografów własnym okiem. Wcześniej poczytajmy jakie zdjęcia uważa się za wykonane poprawnie, albo poprośmy o pomoc znajomego, który ma jakieś pojęcie o tej tematyce.
Umowa i szczegóły
Gdy wybierzemy już tego jedynego fotografa, to nie zapomnijmy o ustaleniu z nim kilku istotnych szczegółów. Upewnijmy się, np. czy w razie awarii sprzętu, fachowiec posiada rezerwowy, albo czy w przypadku nieoczekiwanej absencji, gwarantuje on zastępstwo. Ustalmy też datę sesji plenerowej. Najlepiej gdy będzie to inny dzień niż ślub. Wtedy Para Młoda i fotograf nie są uzależnieni od kapryśnej aury, a także oni sami nie odczuwają presji rychłego powrotu na salę weselną. Decyzja taka stwarza też okazję do odwiedzenia kilku miejsc, które nam się spodobają.
Skaryszew na sesję ślubną
W Skaryszewie nie brak miejsc do wykonania zdjęć plenerowych na tle zabytkowych budowli. Najcenniejszym obiektem tego typu w tym mieście jest barokowy kościół św. Jakuba z przełomu XVII i XVIII wieku. Przy ulicy Żeromskiego zaś, znajduje się bardzo ciekawy do wykonania czarno-białych zdjęć stary młyn. W pobliskim Makowie znajduje się zaś niezwykłej urody zespół dworski z okresu późnego klasycyzmu - XVIII/XIX w., w którego skład wchodzą: dwór, spichlerz, lamus, gorzelnia wraz z otaczającym go parkiem. W okolicach Skaryszewa można też natknąć się na zabytkowy kościół parafialny pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Odechowie, a w Gębarzowie park z przełomu XIX i XX wieku.
Autor: Paweł Hetnał