Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Dla każdego coś zmyślnego

Dla każdego coś zmyślnego
Zdjęcia ślubne można wykonać w dniu ceremonii bądź w zupełnie innym terminie. Można zdecydować się na sesję studyjną lub na „plener”. Zdjęcia w plenerze mogą być romantyczne albo szalone. Te szalone można zrobić na łonie natury bądź w starej fabryce.

Jak widzimy wybór odpowiedniej dla nas scenerii dla utrwalenia tych godnych zapamiętania chwil jest trudny. My postaramy się rozwiać Państwa dylematy.


Termin sesji ślubnej

Sesja ślubna w dniu ceremonii to pomysł co najmniej nietrafiony. Oczywiście jeżeli nie ma innej sposobności, to warto spróbować takiej ewentualności, ale nie daje ona gwarancji, że będą to fotografie na które z dumą spojrzymy po latach małżeństwa. Dlatego wiele par decyduje się na ten krok w innym terminie. Nie martwią się wtedy o to, że nazbyt długo nie ma ich na biesiadzie. Nie zaprzątają sobie też głowy dbaniem o to by powrócić na salę w odpowiednim makijażu i czystym, niewygniecionym ubraniu.


Emocjonalny dzień

Poza tym poziom emocji tego dnia sięga zenitu, więc może warto sobie te związane z sesją odłożyć na inny dzień. Jeżeli już podejmiemy decyzję o terminie sesji, to warto zastanowić się czy miałaby to być sesja w studio czy też w plenerze. Pozowane sesje studyjne straciły ostatnimi laty na popularności, bowiem młodzi małżonkowie poszukują czegoś ekscytującego, co mogłoby uczynić ich album innym od wszystkich pozostałych. Dlatego coraz większym wzięciem cieszą się sesje plenerowe, które jak żadne inne potrafią oddać ducha związku i naszego charakteru.


Właściwy pomysł na sesję

Gdy wychodzimy w „teren” musimy się zastanowić o jakim charakterze mają to być zdjęcia. Można przecież udać się do pobliskiego parku by tam zasiąść na romantycznej ławce i rozkoszować się chwilą, co nie umknie obiektywowi fotografa. Co bardziej niepokorni będą chcieli zagrać z małżonką w piłkę nożną na boisku lokalnego klubu, skoczyć ze spadochronem lub sfotografować się na tle opuszczonej fabryki. Wszystko zależy od tego jaki mamy temperament i co chcemy ukazać poprzez te zdjęcia. Oczywiście ckliwy romantyzm można połączyć z młodzieńczą werwą i uczynić nasz album ślubny barwnym i różnorodnym.


Brwinów - plenery

Kilka ciekawych miejsc do wykonania takich zdjęć nie brakuje w Brwinowie. Urok tego mazowieckiego zakątka doceniali literaci, z Jarosławem Iwaszkiewiczem na czele, który przez wiele lat mieszkali w tym miasteczku. Brwinów obfituje w zabytkowe wille, które mogłyby się stać ciekawym tłem ślubnej serii zdjęć. Najstarszą z budowli o tym charakterze jest willa „Chałupka” z 1898 roku. Innymi ciekawymi obiektami tego typu są: willa "Janina" (1909–11) przy skrzyżowaniu ulic Leśnej i Słonecznej, dworek "Zagroda" (1905) przy ul. Grodziskiej - dawniej mieszkał tu pisarz Zygmunt Bartkiewicz, dworek rodziny Wernerów (1914) przy ul. Słonecznej, dom "Pod Wiatrakiem" (1912) przy ul. Żwirowej, wg projektu Oskara Sosnowskiego, czy pałacyk rodziny Tobołków (1927) przy wejściu do parku miejskiego. No właśnie, w Brwinowie znajduje się także piękny park, znakomicie wkomponowany strukturę miasta. To właśnie tam można wyłowić kilka zakątków na romantyczne ujęcie, jak choćby ławka przy stawie w otoczeniu leciwych drzew.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top