Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Depilacja laserowa – kiedy nie może być wykonana?

Depilacja laserowa – kiedy nie może być wykonana?
Depilacja laserowa to zabieg wykonywany bardzo często – tego typu usługę oferuje praktycznie każdy gabinet medycyny estetycznej i kosmetologii. Kilkukrotne powtórzenie zabiegu depilacji laserowej wystarczy, aby trwale pozbyć się niechcianego owłosienia na ciele. Jednak – jak w przypadku każdego zabiegu medycyny estetycznej – istnieje kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. O tym, czy istnieją osoby, które nie powinny decydować się na depilację laserową, porozmawiamy z ekspertem kosmetologiem w klinice laseroterapii Neonia w Krakowie Anną Zienkiewicz.

- Depilacja laserowa to szybki i efektywny zabieg, na który decyduje się coraz większa liczba osób. Wchodzimy do gabinetu z nadzieją, że opuścimy go już jako posiadacze gładkiej skóry. Niekiedy rzeczywistość jest jednak rozczarowująca – gdyż zamiast gładkiej skóry pojawiają się podrażnienia czy poparzenia. Czy to konsekwencja tego, że zabieg wykonywany jest u osób, które nie powinny poddawać się depilacji laserowej?

 

Powikłania po depilacji laserowej to szerokie zagadnienie. Ryzyko wystąpienia efektów ubocznych po zabiegu jest wypadkową przestrzegania przez pacjenta zaleceń przed – i pozabiegowych, profesjonalnego przeprowadzenie zabiegu, wyboru najlepszego lasera do depilacji czy występowania przeciwwskazań do zabiegu. Podkreślić należy jednak, że depilacja laserowa to zabieg bardzo bezpieczny, rzadko powikłany wystąpieniem skutków niepożądanych.

 

- Rozwińmy nieco ten temat – jakie są najważniejsze czynniki decydujące o bezpieczeństwie zabiegu depilacji laserowej?

 

Osoba poddająca się depilacji laserowej https://neonia.com.pl/laseroterapia/depilacja-laserowa-krakow/ powinna przede wszystkim mieć świadomość, że niezwykle istotną kwestią jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu, a także pielęgnacja skóry po zabiegu. Na trzy tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać opalania się, a także stosowania leków światłouczulających, zaś na zabieg należy pojawić się z ogoloną, pozbawioną podrażnień skórą. Natomiast po zabiegu należy pamiętać o unikaniu ekspozycji na słońce, a także rezygnacji z korzystania z basenu czy sauny. Natomiast po stronie specjalisty przeprowadzającego zabieg leży profesjonalne przeprowadzenie zabiegu.

 

- Czym zatem powinniśmy się kierować podczas wyboru gabinetu? I jaki ma to wpływ na bezpieczeństwo depilacji laserowej?

 

W gabinetach medycyny estetycznej stosowane są rozmaite lasery do depilacji i wybór odpowiedniego lasera w dużej mierze odpowiada za bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu depilacji. Nie bez znaczenia są także kompetencje specjalisty – nie może on proponować zabiegu depilacji laserowej bez przeprowadzenia wstępnej konsultacji lekarskiej. Podczas takiej konsultacji oceniany jest stan skóry, a także wykluczana jest obecność jakichkolwiek przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

 

- Jakie są zatem przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej?

 

Przeciwwskazania do depilacji laserowej, które dotyczą osób z każdym fototypem skóry obejmują świeżą opaleniznę, stosowanie leków światłouczulających, infekcje skórne, skłonność do powstawania blizn przerostowych, a także bielactwo, łuszczyca, padaczka czy nowotwory. Mało kto mówi jednak o tym, że u osób z określonymi fototypami skóry nie należy wykonywać depilacji niektórymi laserami.

 

- Zatrzymajmy się zatem przy temacie fototypów skóry i optymalnym wyborze lasera do depilacji. Nierzadko bywa tak, że opuszczamy gabinet medycyny estetycznej rozczarowani efektem zabiegu – depilacja okazuje się być mało efektywna. Czy to wina niewłaściwego dopasowania lasera do potrzeb skóry?

 

Medycyna estetyczna to dziedzina dysponująca najnowocześniejszymi technologiami, skoncentrowanych na zapewnieniu maksimum efektu przy zminimalizowanym ryzyku pojawienia się powikłań. Niestety – nie każdy gabinet medycyny estetycznej nadąża za dynamicznym rozwojem technologii, oferując zabiegi wykonywane laserami starszej generacji. W przypadku mniej nowoczesnych laserów nie jest możliwe wykonanie depilacji laserowej u osób z każdym fototypem skóry, podczas gdy najnowocześniejsze lasery do depilacji dają taką możliwość.

 

- Jaki laser do depilacji jest zatem najlepszy?

 

Zanim odpowiem na to pytanie, wyjaśnię pokrótce, czym jest fototyp skóry . Fototyp określany jest na podstawie odcienia skóry, czyli zawartości w niej barwnika melaniny. W naszej strefie klimatycznej przeważają fototypy skóry od II do IV. Fototyp II cechuje się bardzo jasną skórą oraz włosami blond lub w odcieniu jasnego brązu, a fototyp III wyróżnia się skórą jasną do brązowej przy włosach ciemny blond lub brąz. Natomiast fototyp IV to ciemniejszy odcień skóry z brązowymi lub czarnymi włosami. Depilacja laserowa najskuteczniejsza jest u tych osób, u których zachowany jest jak największy kontrast między skórą a włosem. W zdecydowanej większości gabinetów medycyny estetycznej stosowane są lasery do depilacji o wybiórczym działaniu. Laser diodowy sprawdza się u osób z jasną skórą i ciemnymi włoskami, laser aleksandrytowy dedykowany jest osobom z jasnymi włoskami, zaś laser neodymowo – yagowy umożliwia depilację u osób z ciemniejszą karnacją. Obecnie jest jednak dostępny laser, który sprawdzi się u osób z każdym fototypem skóry – to laser Soprano ice platinum łączący technologie zastosowane w trzech wymienionych wcześniej laserach.

 

- Czy decydując się na wybór takiego najnowocześniejszego lasera zyskujemy pewność, że zabieg depilacji przyniesie oczekiwane efekty?

 

Faktem jest, że wykonanie depilacji laserem Soprano ice platinum to najlepszy wybór, gdyż w laserze tym zastosowano szereg udogodnień. Głowica chłodząca redukuje ból, zaś możliwość dopasowania parametrów pracy lasera do indywidualnych predyspozycji pacjenta – a to przekłada się na zminimalizowanie ryzyka poparzeń czy innych powikłań. Jednocześnie laser Alma Harmony skutecznie usuwa włoski w każdym odcieniu. Podsumowując – aby zadbać jedocześnie o bezpieczeństwo oraz skuteczność zabiegu depilacji laserowej, konieczne jest zastosowanie najnowocześniejszego lasera, a także przestrzeganie zaleceń przed – i pozabiegowych. Dzięki temu depilacja laserowa staje się zabiegiem możliwym do wykonania u zdecydowanej większości osób, które pragną trwale pozbyć się niechcianego owłosienia.

Więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej i laseroterapii można przeczytać na: https://neonia.com.pl/

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top