Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Dekoracje ze smakiem

dekoracje ślubne - wesele
Wystrój sali weselnej to, w zależności od wymagań, koszt rzędu 200 do nawet 2000 złotych lub większy. Przestrzeń lokalu możemy przystroić sami, bądź zdecydować się na skorzystanie z usług wyspecjalizowanej firmy, która zrobi to za nas zgodnie z naszymi preferencjami. Jeśli jednak mamy zmysł artystyczny, poczucie smaku, a nade wszystko czas, to warto zdecydować się na samodzielne przygotowanie niepowtarzalnej dekoracji sali weselnej.

Nad głowami biesiadników umocowane są baloniki, które często są nie tylko elementem dekoracyjnym, lecz również sprawiają wiele frajdy obecnym na weselu dzieciom, a także... dorosłym. Wyjątkową dekoracją są również baloniki, np. w kształcie serc, napełnione helem. Balony na weselach są bardzo popularne, jednak bez wątpienia jest to jeden z tych detali, które nigdy się nie znudzą. Balonów zakupujemy na ogół setki, więc kupowanie dobrych i zarazem drogich jakościowo balonów nie ma większego sensu (sztukę można zakupić od 5 gr do nawet 1 zł). Ponadto balony przyozdabiają nie tylko sufit, ale i scenę, a także zasłony. Warto zadbać o należyte mocowanie baloników, tak by te nie plątały się biesiadnikom pod nogami.

Dekoracje na sali weselnej

Do fantazyjnie upiętych baloników dodać można wstążki, kokardki, czy konfetti. Na ścianach sala weselna często ma połyskujące materiały. Jeśli tylko w ścianach znajdują się odpowiednie mocowania, zabieg taki nadaje ciepła często surowym, restauracyjnym salom. Nie narzekają także muzycy, którym materiały zdobiące ściany pomagają wygłuszyć pomieszczenie. Jeśli jednak w murach nie ma odpowiednich otworów czy haków, to możliwe, że właściciel obiektu nie zgodzi się na ich zrobienie. Na podłodze mile widziane jest konfetti. Taśmy z papieru czy innego materiału możemy zawiesić niemalże wszędzie i wszędzie spełnią swoje zadanie należycie.

Dekoracja stołu weselnego

Jeśli chcemy mieć inne obrusy niż te, które oferuje nam właściciel domu weselnego, to zapewne możemy skorzystać z tej opcji. Nie mniej, stosowanie drogich i pięknych obrusów mija się z celem, bowiem biesiadnicy po kilku głębszych zatracają poczucie estetyki, a także są bardziej skorzy do rozlewania na tenże obrus różnorakich płynów. Na samych stołach mogą znaleźć się dekoracje z owoców, kwiatów, eleganckie serwetki i obowiązkowo świeczniki urozmaicane pięknymi, oczywiście nie łatwopalnymi ozdobami. Jeśli obrusy są krótkie, to boki stołów można uzupełnić o ozdobne siateczki. Często przybranie stołu otrzymujemy niejako w pakiecie z wynajętą salą. Oczywiście możemy później korygować wygląd dekoracji, która znalazła się w cenie sali.

Ozdoby ślubne

Coraz częściej spotykamy niezwykle ciekawe i pomysłowe dekoracje. Niejednokrotnie każda para gości na weselu, otrzymuje kotyliony wpinane na pierś. Tradycyjne kotyliony zastępowane są przez maleńkie figurki symbolizujące Parę Młodą czy imitujące ubrania ślubne młodego małżeństwa. Na butelkach wódki pojawiają się także zmyślne i często rubaszne wierszyki w postaci małych karteczek, zwisających na sznureczku.

Warto jednak pamiętać by owe dekoracje dobierane były ze smakiem. Przesyt i brak harmonii może nieco zaburzyć aurę biesiady. Nie może ona być zbyt cukierkowa, ale powinna współgrać z atmosferą sali weselnej, a jeśli ta nam nie odpowiada, tuszować jej mankamenty. Inny rodzaj dekoracji oczywiście zastosujemy w remizie strażackiej, inny zaś w wysublimowanej restauracji. Jeśli brak nam wyczucia w tym względzie, to warto zdać się na porady specjalistów od dekoracji, których na rynku ślubno-weselnym nie brakuje.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top