Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Dekoracje na stoły weselne

dekoracje ślubne - dekorowanie sali weselnej
Dekoracje ślubne to ważny element tworzenia scenerii, w której odbywać się będzie ceremonia ślubna i wesele. Jak przygotować salę na weselną biesiadę? Zobacz kilka podpowiedzi, dzięki którym z łatwością stworzysz wyjątkową atmosferę w sali weselnej.

Możliwości stworzenia odpowiedniego klimatu w sali weselnej są nieograniczone. Gdy już ustalicie w jakim stylu ma odbyć się Wasz ślub i wesele oraz wstępnie dobierzecie ślubne stroje, wystarczy wykorzystać odpowiednie dodatki, by całkowicie odmienić weselną salę.

Dekoracje ślubne tworzą klimat

Jeśli na przykład ślub oraz stroje Młodej Pary mają być w stylu boho, wówczas warto wybrać salę, która również będzie pasować do stylizacji. W tym przypadku będzie to np. sala w stylu góralskiej chaty, bogato zdobiona kwiatowymi dekoracjami oraz motyw geometryczny na wstążkach i serwetkach (styl boho to styl "patchworkowy" - jest sposobem łączenia ze sobą innych stylów w nieco zawadiackiej formie).

- Większość sal, jakie oglądaliśmy we Wrocławiu, była udekorowana w dość uniwersalny sposób. - mówi Sebastian, przyszły Pan Młody - Dowiedzieliśmy się jednak, że bez problemu możemy dodać własne dekoracje. Na naszym ślubie stanie więc między innymi wielki biały stół składający się z liter, które tworzą napis "LOVE". Na nim serwowane będą przekąski. Taki pomysł znaleźliśmy na stronie jednego z domów weselnych pod Wrocławiem i bardzo nam się to spodobało.

Zdarza się, że lokale mają podpisane umowy z wybranymi firmami specjalizującymi się w dekoracji wnętrz lub kwiaciarniami. Wówczas wystarczy przedstawić swój pomysł specjaliście, który przygotuje dekoracje sali weselnej. Może również być tak, że dom wesely zapewnia jedynie zastawę stołową, obrusy, serwetki i posiłki, natomiast wszelkie elementy dekoracyjne, w tym kwiaty i świece, Państwo Młodzi, jeśli chcą, muszą zorganizować samodzielnie. Warto o to zapytać, zanim wybierzecie salę weselną.

Dekorowanie sali weselnej we własnym stylu

Najwygodniejszą opcją, jest wynajęcie profesjonalnego dekoratora wnętrz, który pomoże nam połączyć wszystkie detale ślubu i wesela jednym stylem. Dekoracje stołu możecie zakupić w kwiaciarni, zamówić w formie gotowej (np. sztuczne kwiaty) przez Internet lub stworzyć je samodzielnie (choć w przypadku dużego wesela, nie jest to najlepszy pomysł). Wiele zależy od tego jaką część budżetu ślubnego chcecie przeznaczyć na ten cel oraz jaką ilością czasu dysponujecie. Dekorując stoły weselne pamiętajcie o tym, by dekoracje nie wyłączyły z użytkowania zbyt dużej powierzchni stołu oraz nie zasłaniały zaproszonych gości, którzy bez wątpienia będą chcieli ze sobą rozmawiać. 

Jeśli chodzi o świece na stołach weselnych, to zalecamy, aby wybrać takie, które będą jak najbezpieczniejsze. Małe "tea lighty" w zupełności wystarczą, jeśli zostaną umieszczone w dużych, płaskich świecznikach. Lichtarze z wysokimi, cienkimi świecami wyglądają co prawda elegancko, ale przez to są wywrotne. Jeśli świeca się nagrzeje, może się wygiąć i stwarzać zagrożenie dla gości.

Kwiaty na sali weselnej

Najlepiej sprawdzają się niewielkie dekoracje kwiatowe, umieszczone w wysokich wazonach, w których dodatkowo ustawiona jest świeca. Taką dekorację bez trudu można wykonać samodzielnie, ale będą do tego potrzebne odpowiedniej wielkości wazony. Jeśli sala weselna lub restauracja ich nie udostępnia, możemy kupić je w dobrej cenie w hurtowni. Być może jednak okaże się, że cena zbliży się wówczas do ceny dekoratora ślubnego, który dysponuje wszystkimi niezbędnymi gadżetami, a dzięki doświadczeniu i kreatywności, stworzy naprawdę wyjątkowe, małe arcydzieła, na stołach Waszych weselnych gości.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top