Czym sugerować się przy wyborze kościoła w Będzinie?
Wybór kościoła, w którym odbędzie się Wasza ceremonia ślubna jest bardzo ważną decyzją i wbrew pozorom nie tak prostą, jak się może wydawać. Składa się bowiem na nią wiele czynników. Jednym z nich jest lokalizacja kościoła, która determinuje także lokalizację sali weselnej, tak aby zapewnić wygodę oraz łatwy dojazd w tym szczególnym dniu. Ślub w rodzinnej parafii z pewnością jest mniej stresujący, choćby ze względu na znajomość księży, lub też panujących zwyczajów, jednakże często bywa tak, że wybór innej świątyni stwarza większe możliwości.
Ślub w innej parafii
Jeśli zdecydujecie się na ślub w nie swojej parafii to warto już odpowiednio wcześniej rozpocząć poszukiwania. Należy bowiem pamiętać, że termin ślubu wyznacza lokalizację uroczystości, gdyż w tym okresie niektóre miejsca mogą być już zarezerwowane z dużo wcześniejszym wyprzedzeniem. Poszukując kościoła na Waszą ceremonię możecie uzyskać szeroką wiedzę na temat możliwych miejsc ze względu na interesujące Was strony. Może składać się na nie architektura obiektu, lub też sposób odprawiania samej ceremonii.
Dekoracje w kościele
Ważne jest także, aby zdobyć informacje na temat możliwych sposobów dekoracji samego kościoła, a także kosztów. W zależności od preferencji, jedni poszukują miejsca dostojnego, inni spokojnego i przytulnego. Są także osoby poszukujące na swoją ceremonię kościołów zabytkowych, których wygląd nada całej ceremonii dodatkowego uroku. Trzeba jednak pamiętać o transporcie dla gości, w przypadku znacznej odległości od miejsca zabawy.
Zabytkowe kościoły w Będzinie
W Będzinie znajduje się kilka pięknych i zabytkowych kościołów, spośród których możecie wybrać dla siebie tą jedyną świątynie, gdzie w obliczu Boga i Waszych bliskich złożycie przysięgę małżeńską. Jednym z nich jest ceglany Kościół Świętej Trójcy, który na początku powstał jako gotycka kaplica zamkowa. Pierwotnie barokową budowlą, powstałą w latach 1726-1744, a następnie przebudowaną i rozbudowaną w stylu modernizmu jest także Kościół św. Katarzyny.
Szczyt Góry Dorotka
Na szczycie Góry Dorotki znajduje się renesansowo-barokowy kamienny Kościół św. Doroty, powstały w 1653 roku i odrestaurowany w latach 1946-1947. Kościół pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej swoimi początkami sięga XIII wieku, kiedy to została wybudowana murowana, jednonawowa, prostokątna świątynia w stylu gotyckim z wysoką kwadratową wieżą. Została ona jednak zniszczona w czasie wojen szwedzkich i odbudowa w 1660 roku w stylu barokowym. Obniżono wówczas znacznie wieżę kościelną, a w końcu XVIII wieku do kościoła dobudowano kaplicę Matki Boskiej Częstochowskiej.