Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego fotografa ślubnego?

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego fotografa ślubnego?
Ślub to jedyny i wyjątkowy dzień w naszym życiu. Każdy z nas chce spędzić go w sposób niezwykły, tak aby każdy szczegół był dopracowany w stu procentach, a całość ceremonii pozostała w pamięci młodej pary i jej bliskich na długie lata.

Jest to jednak instrument ulotny i czasem cześć wspomnień znika z naszej pamięci. Z tego powodu prawie wszystkie młode pary decydują się na wynajęcie ślubnego fotografa. Fachowym, wprawnym okiem i profesjonalnym sprzętem uwieczni on wspaniałe chwile na papierze, dzięki czemu pozostaną niezmienione i nieulotne.


Wiele spraw związanych z organizacją

Obok zaprojektowania ślubnych strojów, odpowiedniego kościoła i wyjątkowego menu na weselna zabawę - wybór właściwego fotografa ślubnego jest nieodłącznym elementem przygotowań do tego niezwykłego wydarzenia. Wbrew pozorom, jest to nie lada wyzwanie, gdyż ofert jest całe mnóstwo, ale część „fachowców” fotografami ślubnymi są jedynie z nazwy i pięknej pamiątki na całe życie z pewnością nie będą w stanie stworzyć. Ta grupa najczęściej bardzo kusi oferowana ceną, jednak mając na względzie wagę przedsięwzięcia warto poświęcić ostatnie ślubne oszczędności i wybrać profesjonalistę (można go poszukać np. na slubiweselle.pl).


Opinie mają znaczenie

Warto zasięgnąć opinii osób mających już ślub za sobą, jednak nie dajmy się zwariować i pamiętajmy, że ile osób tyle opinii i najlepszy fotograf na wesele zdaniem koleżanki z pracy wcale nie musi być najlepszy według Twojego gustu lub upodobań. Należy kierować się własnym gustem estetycznym i indywidualnymi oczekiwaniami wobec fotografa, a zdanie osób trzecich i wpisów na forach internetowym powinno stanowić jedynie wskazówkę.


Zweryfikowanie fachowca

Bardzo ważnym etapem podczas zatrudniania fotografa ślubnego jest weryfikacja, czy ma on własną działalność gospodarczą. Będzie to dowodem, że traktuje swoich klientów poważnie oraz nie napotkamy problemów przy podpisaniu, a także wywiązaniu się z warunków umowy, a  następnie przy uregulowaniu płatności za usługę. Warto fotografa zapytać o licencję fotografa ślubnego. Stanowi ona zezwolenie na fotografowanie miejsc sakralnych wydanych przez Kurię. Jest to szczególnie ważne, jeżeli ślub odbędzie się w miejscu kultu religijnego (np. na Jasnej Górze lub w Kościele Mariackim)  - więcej pomysłów znajdziemy na stronie slubiweselle.pl.


Portfolio fotografa ślubnego

Jeszcze przed pierwszym spotkaniem z fotografem zapoznaj się z jego portfolio, a kiedy zobaczycie się osobiście obejrzyj przykładowe materiały ślubne oraz porozmawiaj o własnych preferencjach i życzeniach, zapytaj o jego zdanie na ten temat oraz jakie są jego pierwsze pomysły. Na tej podstawie możesz stwierdzić, czy jest on jedynie rejestratorem, czy tez osoba kreatywną i twórczą, czyli swego rodzaju ślubnym artysta, który uchwyci wyjątkowe chwile w wyjątkowy sposób. Warto w tym momencie zwrócić uwagę na dodatki i drobne szczegóły m. in. w jaki sposób jest projektowana fotoksiążka lub album ślubny, ile zdjęć znajdzie się na płycie a ile w albumie, jak zapakowane są produkty oraz za co trzeba dopłacać.


Właściwe rozpoczęcie poszukiwań

Poszukiwania fotografa ślubnego należy rozpocząć wcześnie – nawet rok przed ślubem. Jest to ważna kwestia, a terminy u polecanych i zaufanych fotografów, szczególnie na  sezon wiosenno – letni  są rezerwowane przez młode pary na długo przed ceremonią. Należy przygotować na ten cel odpowiedni budżet. Usługi niektórych fotografów ślubnych kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Dodatkowym kosztem będzie plenerowa sesja pamiątkowa.

Polecamy porady i artykuły
Wasze komentarze (1)
  • Maja 2018-03-19, 07:06

    Opiniami!
    Przede wszystkim :)
    My wybralismy studio Fotograf Nowakowscy Legnica, bo mieli bardzo dobre opinie i w praktyce nie żałowaliśmy tego.

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top