Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Czy ślub koniecznie musi być w zamkniętej sali?

Czy ślub koniecznie musi być w zamkniętej sali?
Planowanie wesela nie należy do łatwych rzeczy. Trzeba ustalić dobrą datę, zgrać w czasie fotografa, lokal, kamerzystę. Oczywiście jest wiele innych aspektów, o których nie wolno zapomnieć przy organizacji wesela. Jak się za to zabrać? O tym w artykule.

Idealne wesele – od czego zacząć?

Kluczem do zorganizowania bajkowego ślubu oraz przyjęcia weselnego jest oczywiście odpowiednie planowanie. I właśnie od tego kroku należy zacząć organizację wesela. Zaplanować należy wszystko, począwszy od ilości gości, poprzez dania, aż po styl przewodni przyjęcia. Będzie miało to niebywale wielki wpływ na dalszą organizację ślubu. Gdy plan jest już dokładnie spisany, należy przejść do konkretów. Zarezerwowanie sali, choćby przez tę stronkę: https://slubi.pl/firmy/sala-weselna/, to jedna z pierwszych rzeczy, o których powinni zadbać narzeczeni. Jest to po części spowodowane tym, że wolne terminy rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Ponadto sala weselna musi być odpowiednio dopasowana do wcześniej zaplanowanych punktów. Jeśli wesele odbywa się w ciepłe miesiące można pokusić się o organizację przyjęcia na świeżym powietrzu. Rzecz jasna, w takim przypadku sala weselna nie będzie już potrzebna.

Ślub w zimie – dobry czy zły pomysł?

Sezon ślubny skrzętnie omija wszystkie miesiące zimowe. Z jednej strony jest to oczywiste – mało sprzyjająca aura i przeszywające zimno sprzyjają co najwyżej siedzeniu przed telewizorem z kubkiem ciepłej herbaty, a nie szykowaniu się i wychodzeniu na wytworne przyjęcia ślubne. Jednak minus ten można przekuć w zdecydowaną zaletę. Wszak ślub w śnieżnej górskiej miejscowości w małym, drewnianym kościółku możne okazać się prawdziwą bajką. Ponadto, każda sala weselna w sezonie zimowym tylko się prosi o wynajęcie, bo wolnych terminów jest na pęczki. Prawdziwą furorę zrobi wesele urządzone w lokalu, którego sala taneczna jest przeszklonym tarasem z widokiem na góry, a w nocy na gwieździste niebo. Taka sala weselna z całą pewnością sprawi, że goście oszaleją z wrażenia, a wesele to będzie jednym z najlepiej zapamiętanych przyjęć.

Nietypowe miejsca na ślub i przyjęcie weselne

Najczęstszym miejscem zawierania związku małżeńskiego, są zaraz obok urzędów stanu cywilnego, kościoły. Jednak coraz częściej można zaobserwować, że narzeczeni wychodzą z tych sztywnych ram. Bardzo popularne staje się urządzanie ślubu w przestrzeniach otwartych – w parkach, na pomostach na tle malowniczych jezior, na werandach zabytkowych dworków, dachach wieżowców. Jednym słowem – im bardziej romantyczny i malowniczy klimat, tym lepiej.

Rzeczą oczywistą jest, że przy tak efektywnym ślubie, przyjęcie weselne musi być równie wystrzałowe. W przypadku, gdy organizuje się ślub na łonie natury sala weselna zdecydowanie nie wchodzi w grę. Przyjęcie weselne należy również zorganizować na świeżym powietrzu. Warto jednak zadbać o jakieś zabezpieczenie na wypadek deszczu. Dobrym rozwiązaniem będzie impreza pod specjalnym namiotem. Jeśli jednak jako swoją ślubną destylację obierze się dworek, wtedy przyjęcie może odbyć się w otaczającym go parku. W razie niesprzyjającej pogody, wnętrze dworku może służyć jako sala weselna.

Szalony ślub – szalone wesele

Ślub, choć może kojarzyć się jako coś bardzo poważnego, wcale nie musi taki być. Jeśli goście, których zaprasza się na przyjęcie weselne, mają w sobie choć trochę dystansu do świata, z pewnością z wielkim entuzjazmem przyjmą pomysł o zorganizowaniu Beach party zamiast tradycyjnego ślubu. Większość szanujących się hoteli posiada w swojej infrastrukturze basen kryty, bądź na wolnym powietrzu, dlatego organizacja przyjęcia ślubnego w takim stylu nie powinno stanowić nawet najmniejszego problemu.

A może Las Vegas?

Osoby, które chcą odrobinę zaszaleć, a małżeństwo traktują z przymrużeniem oka mogą zdecydować się na wyjazd do popkulturowej stolicy ślubów – Las Vegas. Gwarancją jest, że taki ślub będzie niezapomnianym przeżyciem, a tak przyziemne sprawy jak sala weselna, czy też wybór sukienki nie będą w ogóle zaprzątały głowy.

Artykuł powstał dzięki konsultacjom z portalem slubi.pl

 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top