Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Czekoladowa atrakcja na weselu

Czekoladowa atrakcja na weselu
Jeśli szukacie pomysłu jak urozmaicić swoje ślubne przyjęcie i zaskoczyć swoich gości weźcie pod uwagę wynajęcie fontanny czekoladowej. Urządzenie to od lat cieszy się olbrzymią popularnością w Stanach Zjednoczonych. Na rynku polskim znajduje się stosunkowo od niedawna, a usługę jej wynajęcia oferuje już bardzo wiele firm.

Czekoladowa fontanna nie jest atrakcją tylko dla dzieci. Dorośli również bardzo chętnie spędzają przy niej czas, od czasu do czasu maczając smakołyki w pachnącej czekoladzie. Dobrze spełnia ona funkcję integracyjną dla dwóch nieznających się dobrze rodzin pani i pana młodego. Nawet osoby, które z reguły czekolady nie jadają, z chęcią podejdą choćby na chwilę, by sprawdzić jak to urządzenie funkcjonuje. Nieraz do fontann ustawiają się kolejki. Goście często okolice fontanny obierają sobie jako bardzo dogodne miejsce do rozmów. Mało kto potrafi oprzeć się soczystej truskawce zanurzonej w wyśmienitej belgijskiej czekoladzie.
 

Zasada działania fontanny czekoladowej

Fontanna czekoladowa działa na tej samej zasadzie jak fontanna z wodą. Ciekła czekolada zasysana jest do góry urządzenia, by po chwili powoli spłynąć po kilku kaskadach. Sprawia to, iż urządzenie oferuje nie tylko doznania smakowe ale i wizualne. Bardzo często firmy wynajmujące fontanny oferują do nic także wystój stołu, na którym są postawione. Można go dopasować do wystroju sali, na której odbywać będzie się wesele. Fontanny często ustawia się na podświetlanych podstawach, które dodatkowo wzmacniają jej walory wizualne.
 

Dodatki do fontanny

Smakołyki jakie zazwyczaj podawane są do maczania w płynącej czekoladzie to kawałki owoców lub też słodyczy. Mogą to być pokrojone banany, truskawki, kiwi, winogrona, pomarańcze, mandarynki, czy też brzoskwinie. Podaje się także herbatniki, biszkopty, wafle, małe pączki czy słodkie pianki. Nie musicie martwić się, iż Wasi goście poplamią się w trakcie korzystania z urządzenia. Uniknąć plam pozwalają długie patyczki, talerzyki i papierowe serwetki. Dobrym rozwiązaniem jest także wynajęcie specjalnej osoby, która zajmie się obsługą czekoladowej fontanny. Do jej obowiązków należeć będzie uruchomienie i dbanie o prawidłowa pracę urządzenia. Pomoże ona także zarówno dzieciom jak i tym z gości, którzy będą mieli z tym problem, przygotować słodką przekąskę. Zadba ona również o zachowanie czystości w okolicach urządzenia.
 

Nie ma wielkich wymagań

Fontanna do swej pracy nie ma dużych wymagań. Należy jedynie zadbać, by stała na stabilnym dobrze wypoziomowanych stole, z dala od przeciągów i w pobliżu sieci elektrycznej. Urządzenia tego niestety nie można używać na świeżym powietrzu ze względu na owady lgnące do słodkiego zapachu oraz podmuchy wiatru, które mogą niepotrzebnie rozchlapywać czekoladę. Koszt wynajęcia urządzenia może być róży od kilkuset złotych do dwóch tysięcy. Uzależniony jest od wielkości urządzenia, liczby osób jaki może obsłużyć czy też ilości czekolady jaką otrzymacie. W pakiet wliczone mogą być także papierowe serwetki i talerzyki, smakołyki do maczania w czekoladzie czy też pracownik, obsługujący urządzenie.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top