Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Czego oczekiwać od fotografa?

Czego oczekiwać od fotografa?
Często Pary Młode zastanawiają się jak mają wyglądać ich zdjęcia ślubne. Większość nie wie, czego może oczekiwać od fotografa. Oczywiście my jesteśmy od tego, aby zasugerować Wam, w jaki sposób można zrealizować sesję ślubną, aby w przyszłości oglądać fotografie z radością, uśmiechem, czy też z łezką w oku.

Warto zastanowić się nad tym czy chcemy mieć zdjęcia tradycyjne, czy z nutką szaleństwa i spontaniczności. Podczas wyboru fotografa powinniście przedstawić własną wizję dotyczącą przyszłego wyglądu waszej pamiątki ślubnej i co najważniejsze zapisać to w umowie. Dzięki temu nie będzie żadnych nieporozumień i niedomówień. Bardzo ważna jest wstępna rozmowa z fotografem, która powinna dać wam wyobrażenie jak w przyszłości będą prezentować się fotografie i jakie oczekiwania macie w stosunku do realizacji powierzonego zlecenia.


Przygotowania do ślubu i wesela

Przygotowania w dniu ślubu, zdjęcia buduarowe Panny Młodej i przyszłego małżonka ukazują to, czego wzajemnie zobaczyć nie możecie. Bardzo ważnym, ale nie najważniejszym momentem jest błogosławieństwo rodziców. Zdjęcia są raczej wykonane tradycyjnie, będzie wiele innych chwil opiewających spontanicznością i kreatywnością fotografa. Kolejnym etapem są zdjęcia z ceremonii zawarcia związku małżeńskiego, gdy wypowiadacie sakramentalne „tak” i przysięgacie sobie dozgonną miłość i zdrowiu i chorobie, aż do śmierci. Przywitanie rodziców przed lokalem, w którym będzie odbywało się wesele, toast Pary Młodej, pierwszy taniec i krojenie tortu. Cudowną pamiątką są zdjęcia z zabaw organizowanych przez wodzireja podczas wesela. Radość w naszych oczach i naszych gości jest bezcennym wspomnieniem uwiecznionym na fotografiach. Końcowym etapem jest zarejestrowanie oczepin nowożeńców. Ten starodawny zwyczaj podkreśla rozstanie się przez Młodych ze stanem Panieńskim i Kawalerskim - obrzędowi temu towarzyszą liczne zabawy.


Słupski Niedźwiadek Szczęścia

Gdy dzień ślubu i wesela już za nami nadszedł czas na sesję fotograficzną w plenerze. Tutaj możecie wykazać się pomysłowością, spontanicznością i kreatywnością. Zaaranżować romantyczną scenkę w parku lub przy wzniosłych murach Ratusza Miejskiego. Wejść na wieżę ratuszową zrobić zdjęcia przy bursztynowej figurce Słupskiego Niedźwiadka Szczęścia. Słupsk posiada liczne zabytkowe miejsca idealne na zdjęcia, należą do nich m.in. gotyckie kościoły, na przykład kościół Mariacki z krzywą wieżą, Zamek Książąt Pomorskich, czy najstarsza czynna winda w Europie. W centrum można również wykonać fotografie przy zabytkowych kamienicach z okresu dwudziestolecia międzywojennego.


Każda pora roku jest dobra

Tak na prawdę nie ma znaczenia, o jakiej porze roku, godzinie czy miejscu, będzie odbywać się Wasza sesja ślubna. Najważniejsze jest abyście użyli swojej fantazji, zastanowili się nad miejscami dla Was ważnymi tak jak miejsce poznania, pierwszej randki czy też oświadczyn. W Słupsku ciekawych lokalizacji nie brakuje. Pomysłów możecie szukać praktycznie wszędzie, bo tak naprawdę dobry fotograf wspaniałe zdjęcia wykona gdzie tylko sobie wymarzycie.

Autor: Dagmara Sporysz

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top