Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Czarno białe zdjęcia ślubne

Czarno białe zdjęcia ślubne
Fotograf ślubny to niemal zawód zaufania publicznego – o ile zdjęcia w atelier czy plenerze można powtarzać, korygować i w sporej mierze reżyserować, o tyle dzień ślubu wymaga już reporterskiego warsztatu i mnóstwa uwagi ze strony fotografa; zdjęcia ślubne, które mają być skarbem przechowywanym przez lata, nie pozwalają na wielki margines błędu.

Z czym kojarzą się nam zdjęcia ślubne? Na pewno z uchwyceniem szczęścia, z zatrzymaniem ulotnych chwil, które będą wspominane przez wiele lat. Najlepiej szczęście przedstawia się za pomocą kolorów. Zdjęcia nasycone barwami same mówią za siebie. Panuje na nich wtedy entuzjazm, radość i optymizm. Ale czy to jest najważniejsze w fotografii ślubnej? Przecież to ludzie tworzą atmosferę i dzięki ich gestom i mimikom zdjęcia są również ciekawe. Kolory są jedynie dodatkiem i podkreśleniem dla tej całej atmosfery i nie mniej pełnią one bardzo ważną rolę.


Klimat uchwycony w kadrze

A co ze zdjęciami czarno-białymi? Czy one nie potrafią nam przekazać emocji, które panowały podczas wesela? Czy są gorsze od tych zdjęć kolorowych? Otóż niekoniecznie. Czarno-białe nie znaczy od razu źle. Zdjęcia w odcieniach szarości również potrafią ukazać szczęście i być jedyne w swoim rodzaju. Każdemu się pewnie wydaje, że dwu kolorowe zdjęcia są jednolite i bez wyrazu. A jednak fotografowie coraz więcej czasu poświęcają fotografii czarno-białej. Dlaczego? Otóż powód jest prosty. Ślub można przedstawić na wiele sposobów i jednym z nich jest właśnie ten rodzaj fotografii. Z pewnością większość osób myśli o fotografii czarno-białej raczej stereotypowo , uważając ją za starą i nie modną, która wyszła z użytku. A prawda jest inna.


Moda na zdjęcia czarno-białe

Te zdjęcia podbijają rynek fotografii ślubnej i wchodzą do mody. Różnią się diametralnie od tych, które były robione aparatami typu Zenit. Ponieważ dzisiejsza fotografia jest w części opierana na obróbce graficznej, a w części na profesjonalnym sprzęcie. Lecz zdolny fotograf potrafi ukazać emocje nawet lepiej niż na fotografiach kolorowych jedynie za pomocą odcieni szarości i gry światła oraz podpierając się obróbka graficzna. Jest to umiejętność, którą nie wszyscy posiadają i niekiedy jest do pozazdroszczenia. Para Młoda, która niechętnie podchodzi do tego rodzaju zdjęć, jest skłonna się przekonać jak wspaniały efekt może powstać z ciężkiej pracy fotografa. Przecież to ludzie tworzą atmosferę i dzięki ich gestom i mimikom zdjęcia są również ciekawe. Kolory są jedynie dodatkiem i podkreśleniem dla tej całej atmosfery i nie mniej pełnią one bardzo ważną rolę.

 

 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top