Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Co robi świadkowa podczas ślubu?

Co robi świadkowa podczas ślubu?
Rola świadkowej jest wyrazem zaufania ze strony panny młodej. Oprócz powodów do dumy wiąże się ona także z dużą odpowiedzialnością, z którą trzeba sobie radzić już od pierwszych dni przygotowywań do wesela.

Zwłaszcza, że czasem trudno jest połapać się w powierzonych zadaniach i odgadnąć wszystkie obowiązki świadkowej, których trzeba dopilnować. Wówczas z pomocą przychodzi organizer ślubny - dlaczego warto mieć go pod ręką?

Zadania świadkowej podczas przygotowań do ślubu

Zanim przejdziemy do szczegółowego opisu organizera dla świadkowej, warto uświadomić sobie zadania, które świadkowa powinna spełnić jako pomocnik panny młodej. Tych jest niemało, a pierwsze z nich rozpoczynają się tuż po przyjęciu nowej roli. Polegają one między innymi na wspólnym pilnowaniu terminów, czy planowaniu scenariusza dnia ślubu. Świadkowa powinna dowiedzieć się od panny młodej o planowanych usługach, z których ta chce skorzystać podczas wesela i omówić ostateczne terminy podpisywania umów oraz wpłacania zaliczek. W ten sposób będzie mogła przypomnieć pannie młodej o zbliżającym się czasie do dokończenia formalności.

Na tym nie kończy się rola świadkowej, ponieważ powinna ona uczestniczyć także w wyborze sukni ślubnej. Pomoc podczas przymiarek może okazać się bezcenna i wpłynie na pewność siebie panny młodej. Warto, by świadkowa nie tylko wyrażała swoją opinię na temat przymierzanych kreacji, ale także podpowiadała salony ślubne, do których można udać się na zakupy. Przyda się lista z adresami sklepów, harmonogram odwiedzin i termin podjęcia ostatecznej decyzji. Jakie inne zadania świadkowej trzeba wypełnić? Nie można zapominać o wieczorze panieńskim. Jego organizacja polega na zebraniu przyjaciółek panny młodej, ustaleniu wspólnych planów, budżetu i sposobu realizacji. Zwykle wieczór panieński ma charakter niespodzianki dla przyszłej panny młodej, a całość utrzymywana jest przed nią w tajemnicy. Przedsięwzięcie wymaga więc niemałego wysiłku od świadkowej i zaproszonych osób.

Planner dla świadkowej - must have

Wiedząc co robi świadkowa można przejść do próby opanowania natłoku obowiązków. Z pomocą przychodzi organizer wydany w formie wygodnej książki. Poradnik opisuje najważniejsze zadania świadkowej, uświadamiając ją w czym powinna pomóc pannie młodej. Zawiera on także checklisty, dzięki którym nic nie umknie podczas przygotowań do wesela oraz w trakcie wielkiego dnia. W jednym miejscu znajdują się informacje o etapach wyboru sukni ślubnej, planowania wieczoru panieńskiego, niezbędniku panny młodej, czy scenariuszu dnia ślubu. W plannerze nie brakuje także opisu przygotowań świadkowej, dzięki którym i ona dobrze przygotuje się do wesela.

Dlaczego organizer świadkowej warto mieć pod ręką w czasie przygotowywań do ślubu? Przede wszystkim dlatego, że jest on kwintesencją obowiązków, jakie powinien spełnić pomocnik panny młodej. Opisuje najważniejsze zadania i nie pozwala zapomnieć o drobiazgach potrzebnych podczas wesela. Pomaga zachować zdrowy rozsądek podczas chaotycznych przygotowań i tygodni pełnych wrażeń. Świadkowa posiada pełną kontrolę nad sytuacją i jest wymarzoną prawą ręką dla panny młodej.

Mowieoslubie.pl - zabawa na wieczór panieński

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top