Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Co podarować młodej parze z okazji ślubu?

Co podarować młodej parze z okazji ślubu?
Wakacje to sezon ślubny. To właśnie w okresie od czerwca do końca sierpnia większość par decyduje się na zorganizowanie ślubu i przyjęcia weselnego. Udział w uroczystości wiąże się nie tylko z koniecznością wyboru odpowiedniej kreacji, ale także z podarowaniem prezentu. Jakie podarki sprawdzą się na tę okazję?

Zastawa stołowa

Jeszcze kilka dekad temu był to jeden z prezentów, który cieszył się największym zainteresowaniem. Warto w niego zainwestować zwłaszcza wtedy, gdy młodej parze oprócz zmiany stanu cywilnego towarzyszy też zmiana miejsca zamieszkania. Zastawę stołową można kupić w sklepach specjalizujących się w sprzedaży akcesoriów do wyposażenia domu takich jak https://zasmakujradosci.pl/zastawa-stolowa. Spośród czego można wybierać? Najlepszym rozwiązaniem (ale jednocześnie najkosztowniejszym) będzie kupno całych serwisów obiadowych lub obiadowo-kawowych. Ich ceny zaczynają się od 300 zł do nawet 10000 zł (koszt uzależniony jest od ilości elementów i materiałów, z jakich zostały wykonane). Zamiast serwisów można również zdecydować się na komplet sztućców (cena zestawu ze stali nierdzewnej może wynieść nawet 1000 zł).

Zagraniczna wycieczka

Coraz więcej gości weselnych decyduje się na wykupienie vouchera w biurze podróży. Tego typu bon ma zazwyczaj kilkumiesięczny termin realizacji i obejmuje nie tylko samo zakwaterowanie, ale także przelot (zazwyczaj czarterowany). To wygodna opcja, która pozwoli parze na spokojnie zdecydować o terminie wyjazdu i wyborze oczekiwanego kierunku. Dlaczego warto wybrać taki prezent? Zazwyczaj młode małżeństwa rezygnują z wakacyjnych wyjazdów, argumentując to np. wydatkami związanymi z kredytem lub odkładaniem na tzw. „czarną godzinę”. Voucher jest dla nich szansą na przeżycie niesamowitych chwil i spędzenie kilku dni w wybranym przez siebie miejscu. Alternatywą dla bonów wycieczkowych mogą być vouchery do spa.

Pieniądze

Zdecydowanie najpopularniejszy prezent z okazji ślubu. Większość zaproszonych gości wychodzi z założenia, że zebrane podczas przyjęcia pieniądze, para będzie mogła zainwestować w dowolny sposób lub zaoszczędzić czy odłożyć na lokatę. Choć wsparcie w postaci gotówki od lat jest najczęstszym prezentem ślubnym, to wielu zaproszonych gości ma problem z określeniem jego wysokości. W każdym przypadku jest to jednak indywidualna sprawa. Tymczasem przyjęło się, że w kopercie nie powinno być mniej niż koszt obiadu i poczęstunku za parę poniesiony przez państwa młodych.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top