Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Co charakteryzuje garnitury wieczorowe i na jakie imprezy je wybierać?

Co charakteryzuje garnitury wieczorowe i na jakie imprezy je wybierać?
Często słyszy się, że każdy mężczyzna powinien posiadać w swojej szafie choć jeden garnitur. Warto jednak zauważyć, że wśród tej części garderoby wyróżnić można garnitur na co dzień lub na specjalne okazje. Dowiedz się, jak rozpoznać garnitur wieczorowy, kiedy go nosić oraz dlaczego szycie na miarę to w przypadku garniturów dobry pomysł.

Czym charakteryzuje się garnitur wieczorowy?

Garnitur wieczorowy, tuż po smokingu, stanowi najbardziej formalny męski strój. Od dziennej wersji można go odróżnić w prosty sposób, gdyż wersja wieczorowa wyróżnia się przede wszystkim tkaniną o jednolitej fakturze i stonowanym, ciemnym kolorze - czarnym, granatowym lub grafitowym. Marynarka może być zarówno jednorzędowa, jak i dwurzędowa. Tego rodzaju ubiór wieczorowy powinien wyróżniać się również jakością materiału. Warto, aby do jego uszycia posłużyła wysokiej jakości wełna, podszewka powinna być zaś wykonana z jedwabiu bądź wiskozy. Garnitur wieczorowy to strój wymagający, dlatego też jego detale muszą być starannie dopracowane - pamiętaj, że pozostałe części garderoby, które do niego dopasujesz, będą stanowiły wyłącznie jego dopełnienie. Garnitury wieczorowe łączy się z równie eleganckimi dodatkami: gładką koszulą w jasnym odcieniu oraz klasycznym obuwiem wizytowym. Niedopuszczalne jest natomiast połączenie garnituru wieczorowego z krzykliwymi, wzorzystymi koszulami czy butami o luźnym charakterze.

 

Na jakie okazje zakładać garnitur wieczorowy?

Garnitury wieczorowe, zwane również wizytowymi, to idealny strój na wszelkie ważniejsze okazje. Doskonale sprawdzi się jako ubiór na ślub, komunie oraz innego rodzaju rodzinne uroczystości. Ponadto, garnitur wieczorowy będzie taktownym ubiorem na bankietach, wizytach w teatrze, operze czy na balu, a także rozdaniach nagród, galach, spotkaniach firmowych o formalnym charakterze oraz kolacjach w wykwintnej restauracji. Tego rodzaju garnitur to ubiór elegancki, który spokojnie można założyć na każdą uroczystą okazję, o ile na zaproszeniu nie widnieje informacja zawierająca kod ubraniowy - "white tie" będzie oznaczać frak, zaś "black tie" smoking. Z uwagi na charakter garnituru wieczorowego, warto zainwestować w ten, który będzie wyróżniać się doskonałą jakością. Należy zadbać również o to, by był on idealnie dopasowany do sylwetki. Z tego też względu, wielu mężczyzn decyduje się na szycie garniturów na miarę, gdzie mają wpływ na wybór tkaniny oraz mają pewność, że gotowy garnitur będzie leżał dokładnie tak, jak należy.

 

Dlaczego warto postawić na szycie na miarę?

Proces szycia garnituru na miarę obejmuje wszelkie korekty krawieckie, aby był on idealnie dopasowany do osoby, która będzie go nosić. Usługa szycia tej części garderoby na szczęście staje się coraz bardziej popularna - wielu mężczyzn zauważa znaczną różnicę zwłaszcza w jakości ubrania. Dostępne w sklepach garnitury najczęściej mają z góry określoną rozmiarówkę, przez co zakup dobrze dopasowanego garnituru może graniczyć z cudem, zwłaszcza w przypadku panów, których sylwetka zalicza się do tych niestandardowych. Dlaczego warto zdecydować się na garnitur na miarę Warszawa? Taki garnitur nie tylko będzie doskonale dopasowany do twojej sylwetki - wraz z usługą szycia otrzymasz realny wpływ na jego ostateczny wygląd. Garnitur szyty na miarę pozwoli wybrać ci dokładnie taki rodzaj materiału, jaki spełni twoje oczekiwania, sam jego krój zaś zostanie w każdym calu zaprojektowany w taki sposób, abyś robił w nim wyłącznie najlepsze wrażenie. Jeżeli zatem rozważasz zakup garnituru wieczorowego, sprawdź szycie na miarę - cennik i wybierz jakość, jakiej nie zagwarantuje ci strój zakupiony nawet w najdroższym sklepie.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top