Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Cenna pamiątka na dziesiątki lat

Cenna pamiątka na dziesiątki lat
Aby nasze fotografie ślubne były oryginalne, nie potrzebne są magiczne zabiegi. Wystarczy siłą dla wygenerowania dobrego pomysłu, odrobina szaleństwa i rzecz jasna - dobre chęci. Z takim podejściem i otwartą na różnorakie pomysły głową, efekt finalny w postaci albumu ślubnego będzie powalający.

Taką samą dozą entuzjazmu co Para Młoda, powinien emanować fotograf, dla którego ta dziedzina to nie tylko sposób na zarobienie „paru groszy”, ale i pasja. Specjalista w dziedzinie fotografii ślubnej nie tylko potrafi odpowiednio dobrać światło , mieć wysokiej klasy aparat, ale i winien „to coś”, co niektórzy nazywają wrodzonym talentem. W tym przypadku to umiejętność uchwycenia ulotnej chwili, której nie widzą zwykli rzemieślnicy.


Fotograf  ślubny nie wystarczy

O powodzeniu misji "zdjęcia ślubne" nie decyduje tylko osoba fotografa. Ważna jest też postawa Pary Młodej, która musi się czuć swobodnie. Dlatego kluczowy jest dobór odpowiedniej scenerii. Sesję plenerową należy przeprowadzać w dniu innym niż ślub, tak aby zrzucić z siebie balast niepotrzebnego stresu i pośpiechu związanego z koniecznością szybkiego powrotu do swoich gości. Spięta, zestresowana i sztuczna Para Młoda – chyba nie taki przykład małżeńskiego szczęścia chcielibyśmy oglądać w swoich albumach.


Odpowiednie miejsce wybrane wcześniej

Dobór miejsca dla wykonania ślubnych ujęć, często wiąż się z temperamentem nowożeńców. Romantycy zdecydują się na ławkę w parku, bądź zaciszny zakątek, w którym po raz pierwszy złączyły się ich dłonie i usta. Inni zdecydują się na coś bardziej wyszukanego. Wsiądą w traktor okolicznego rolnika, wskoczą w kopę siana, albo wylądują ze spadochronem na pobliskim lotnisku. Powodzenie sesji plenerowej zależy więc w dużej mierze również od nas i naszego zaangażowania. A chyba warto poświęcić tej sprawie dłuższą chwilę, bo zdjęcia ślubne to cenna pamiątka na długie dziesięciolecia.


Pojezierze Ińskie - plenery ślubne

Kopalnią plenerowych pomysłów jest miasto Chociwel. Miasto leży na Pojezierzu Ińskim, nad rzeką Krąpiel i jeziorem Starzyca o charakterystycznym półksiężycowym kształcie. Młode Pary chcące wykonać kilka plenerowych ujęć na łonie natury, tam z pewnością znajdą właściwe ku temu miejsce. Na ulicach miasta można ujrzeć wiele zabytkowych budowli, na których tle można pokusić się o kilka ślubnych zdjęć. Charakterystycznym obiektem dla tego miasta jest XV-wieczny gotycki kościół Matki Boskiej Bolesnej. Ponadto warto pofatygować się z fotografem do domu młynarza, pod fragmenty murów obronnych, a także do XIX-wiecznego pałacu przy ulicy Kołat.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top