Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Bydgoszcz - jak wybrać najlepszy lokal na przyjęcie weselne?

Bydgoszcz - jak wybrać najlepszy lokal na przyjęcie weselne?
Wybór odpowiedniego miejsca na Wasze ślubne przyjęcie jest jednym z najbardziej kluczowych podczas wszystkich przygotowań. Należy dokonać go jak najwcześniej. Lokale, które posiadają doskonałą opinię, terminarz zajęty mogą mieć już nawet z rocznym wyprzedzeniem.

Zanim rozpoczniecie poszukiwania musicie zdecydować się jak duże wesele chcecie zorganizować. Na podstawie planowanej liczby zaproszonych gości możecie rozpocząć już wstępna selekcję odrzucając za duże i za małe sale. Z pewnością musicie także rozpisać swój budżet, by wiedzieć, na co możecie sobie pozwolić, a z czego zrezygnujecie. Przy porównywaniu ofert miejcie na uwadze, iż w cenę tańszego menu mogą nie być wliczone usługi, które zawiera cena drożnego menu. Często w cenę ślubnego menu wliczany jest tort, ciasta, szampan na powitanie, apartament dla nowożeńców czy inne gratisy. Warto więc zrobić dokładną kalkulację, gdyż pozornie niższy kosz w jednym lokalu, może okazać się wyższy od tego, który początkowo wydawał Wam się być droższym.
 

Najlepiej zacząć od poszukiwania w sieci

Wstępne poszukiwania i ocenę referencji od innych młodych par dobrze rozpocząć jest przez Internet. Gdy już wybierzecie kilka najbardziej interesujących Was miejsc, udajcie się tam osobiście. Z pewnością zależy Wam, aby przyjęcie weselne odbyło się bez niepotrzebnych niespodzianek, dlatego dokładnie dopytajcie osobę reprezentującą lokal o najbardziej błahe kwestie. Dobrym rozwiązaniem jest wcześniejsze przygotowanie szczegółowej listy pytań, by nic Wam nie umknęło.
 

Karczma, hotel czy dom weselny?

Mnogość lokali z pewnością ułatwia wyszukanie tego, który najlepiej spełnia Wasze oczekiwania. Weźcie pod uwagę lokalizację. Jeśli zależy Wam na niewielkiej odległości od kościoła poszukajcie lokalu znajdującego się w centrum miasta. Przykładem restauracji organizującej przyjęcia weselne w Bydgoszczy może być Restauracja Mega, Restauracja Maxima czy Restauracja Villa Calvados. W przypadku, gdy preferujecie ciszę, spokój i sielankową atmosferę wesele zorganizujecie w pozamiejskim ośrodku rekreacyjnym. Usługi organizowania weselnych przyjęć w okolicach Bydgoszczy świadczy Stajnia - Resturacja Gliszcz.
 

Wszystko jest kwestią gustu

W zależności od gustów zarówno Waszych jak i zaproszonych gości wyszukajcie lokali o odpowiednim wystroju czy też stylu. Wesele jak z bajki zorganizować możecie w Pałacu zlokalizowanym w bydgoskim Myślęcinku. Otoczenie hotelu oraz park będzie tu dodatkową atrakcją. Jeśli marzycie natomiast o atmosferze regionalnej biesiady rozejrzyjcie się za karczmą. W Bydgoszczy może to być chociażby Kummerówka oraz Karczma Polska. Stylowymi wnętrzami i kuchnią litewską kusi natomiast Restauracja Kresowianka. Luksusem i elegancją przepełniona jest natomiast restauracja Hotelu Bohema.
 

Wesele z noclegami

Biorąc pod uwagę zakwaterowanie dużej liczby osób na pewno warto wziąć pod uwagę organizację przyjęcia w hotelu. Domy weselne również dysponują bazą noclegową. Wiele lokali nie posiadając własnego zaplecza współpracuje z pobliskimi obiektami oferującymi zakwaterowanie. Oczywiście decydując się na wybrany lokal trzeba upewnić się czy dysponuje on odpowiednią ilością miejsc noclegowych. Hotele w Bydgoszczy, w których można zorganizować wesele to min. City Hotel i Hotel Pod Orłem.
 

Dodatkowe wyposażenie sali jest ważne

Wyszukując wymarzony lokal na Wasz ślub, weźcie także pod uwagę jego wyposażenie jak klimatyzacja, dostępność ogrodu, tarasu oraz parkingu czy też układ sal. Wszystkie udogodnienia z pewnością podniosą jakość zabawy Waszej jak i wszystkich gości. Warto dopytać czy wszystkie, interesujące Was udogodnienia są wliczone w cenę, czy będziecie musieli za nie dodatkowo zapłacić. Wszystkie ustalenia powinny znaleźć się w umowie podpisywanej z lokalem. Dzięki temu unikniecie późniejszych nieporozumień.


Powodzenia!

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top