Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

By biesiada weselna była udana

By biesiada weselna była udana
Dzień ślubu i wesela to jedna z ważniejszych chwil w naszym życiu. Pragniemy by wszystko było zapięte na ostatni guzik. Dlatego tak ważny jest dobór właściwej sali, gdzie będzie odbywała się zabawa weselna. Jakby nie spojrzeć, będzie to miejsce, w którym goście tej uroczystości spędzą lwią część tego wyjątkowego dnia (czy nawet dni).

Nowe lokale wesele mnożą się w naszym kraju niczym grzyby po deszczu. Wśród nich możemy znaleźć klasyczne domy weselne, strażnice, karczmy, restauracje czy nawet dworki i zameczki. Często nasz wybór uzależniony jest od zasobności portfela, ale jeśli nie mamy ograniczeń finansowych, to swobodnie możemy przebierać w bogatej ofercie.


Właściwy wybór lokalu

Jak każdy element ślubno-weselnego przedsięwzięcia, tak i poszukiwania właściwego obiektu weselnego nie jest łatwą sprawą. Najważniejszą kwestią jaką trzeba ustalić jest szacowana ilość gości jak przybędzie na wesele. Najczęściej jako pierwsze odwiedzamy miejsca gdzie mieliśmy okazję bawić się na uciechach poślubnych innych par. Warto skorzystać z oferty lokalu sprawdzonego, w którym dobrze się czuliśmy. Na podstawie naszych doświadczeń i obserwacji możemy też decydować o wystroju wnętrza sali biesiadnej czy konfiguracji stołów. Można również poszukać sali weselnej w ślubnym serwisie internetowym, często promują się tam mniej znane sale, których oferta cenowa i usługowa jest równie atrakcyjna.


Noclegi dla gości wskazane

Bardzo istotną kwestią są miejsca noclegowe dla strudzonych biesiadników. Domy weselne na ogół posiadają niejako w „pakiecie” takie pomieszczenia, które mieszczą się na terenie kompleksu. Problemu nie ma również, gdy wesele odbywa się w hotelowej restauracji. Schody zaczynają się gdy sala weselna to jest np. strażnicą i w promieniu wielu kilometrów nie ma bazy noclegowej. Oczywiście można wynająć kierowców, ale to dodatkowa fatyga i koszty.


Nie tylko pojemność sali

Gdy zaglądamy do jednej z sal-kandydatek, miejmy na względzie, ze jeśli sala może pomieścić wg organizatora 120 osób, to weźmy na to nie wielką poprawkę i wiedzmy, ze komfortowo w takim pomieszczeniu będzie bawić się setka gości. Liczby te są zawyżane i pewnie dany obiekt pomieściły tę zawyżoną ilość gości, ale wtedy trudno wygodę i swobodną zabawę. Wielu menagerów sal weselnych proponuje kompleksową obsługę uroczystości, od kelnerów, poprzez kucharki, po kierowców. Warto wcześniej udać się na taką imprezę zorganizowaną całościowo przez taką firmę.


Catering i inne szczegóły

Wtedy możemy zobaczyć jak skoordynowane są działania kuchni i kelnerów, jak wygląda akustyka sali i jak jest udekorowana. Możemy nawet spróbować czy jedzenie jest smaczne i wystarczające gorące. Warto zwrócić uwagę czy po sali zabaw roznosi się zapach gotowanych w kuchni potraw. Woń smażonego kotleta przez większość imprezy może podobać się jedynie koneserom tejże potrawy. Można również zerknąć do toalet. Przyjrzyjmy się czy jest tam wystarczająca ilość ręczników i ktoś na bieżąco tam sprząta. Nie mniej, najbardziej liczy się zabawa gości. To bardzo złożony problem, na który wpływ mają także sami biesiadnicy

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top