Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Buty na wesele – wygoda, czy wygląd?

Buty na wesele – wygoda, czy wygląd?
Choć każda panna młoda pragnie wyglądać pięknie na swoim weselu, to nie możemy zapomnieć także o wygodzie. Tylko komfortowe samopoczucie sprawi, że ten wyjątkowy moment przebiegnie tak, jak sobie to wyobrażaliśmy.

Ślub i wesele to bardzo męczący czas, trzeba być na najwyższych obrotach przez cały dzień i noc, gotowym to zabawy, tańczenia, rozmawiania z gośćmi itp. Aby być w stanie dobrze wypełnić tę funkcję, para młoda musi czuć się komfortowo, ale aby tak się stało, trzeba dopasować idealnie sporo szczegółów. Jednym z nich jest obuwie, które para założy i choć pan młody zwykle nie ma z tym problemu, to wybór pantofli panny młodej może nastręczać sporo trudności.
 

Wygoda czy wygląd?

W przypadku kobiet często mamy do czynienia z pytaniem, czy wybierając buty do ślubu powinniśmy postawić przede wszystkim na wygląd, czy właśnie na wygodę? Bo choć przeczucie podpowiada nam, że wygoda w tym wypadku jest najważniejsza, to przecież zależy nam na tym, aby buty były także piękne. A może da się połączyć obie te cechy? Jak wybrać idealne buty ślubne?
 

Buty do ślubu – czy wygląd ma znaczenie?

Choć dla większości panien młodych to ich wygląd ma w tym dniu podstawowe znaczenie, to nie warto kierować się tylko nim w przypadku doboru ślubnego obuwia. Jeśli wybrana suknia ślubna nie jest krótka, to warto traktować wygląd jako raczej drugorzędne kryterium. W końcu w przypadku długiej sukni ślubnej, obuwie nie są nawet widoczne dla osób postronnych, dlatego inwestycja w drogie efektowne pantofle może przejść niezauważona. Buty lepiej niż zgodnie z własnym gustem dobrać do układu naszej stopy, tak aby były jak najbardziej wygodne i nie uciskały. Dopiero po upewnieniu się, że buty spełniają te kryteria, możemy pomyśleć o ich wyglądzie i z pozostałych opcji wybrać te, które podobają się nam najbardziej. Sytuacja jednak zmienia się, jeśli decydujemy się na krótką suknię ślubną. W tym przypadku butów nie da się ukryć, dlatego ich wybór powinien być znacznie lepiej przemyślany. Obuwie powinny pasować do sukni i do stylu wesela, mogą także bardziej się wyróżniać, co doda nieco pikanterii całej stylizacji.

 


Ślubne buty – wygoda najważniejsza

Jak już zostało powiedziane, w przypadku organizacji hucznego wesela, które potrwa co najmniej kilka godzin, to wygoda obuwia ślubnego powinna być na pierwszym miejscu. Najważniejsze to wybranie odpowiedniego rozmiaru, buty nie mogą być zbyt duże, ani zbyt małe. Co więcej, jeśli panna młoda jest fanką kilkunastocentymetrowych szpilek lub koturn, to mimo wszystko w tym wyjątkowym przypadku można z takiego wyboru zrezygnować, a zdecydować się na nieco niższy obcas, który i tak wysmukli stopę, a przy tym będzie znacznie wygodniejszy. Buty ślubne należy kupić z wyprzedzeniem i nie odstawiać ich do szafy, aż przyjdzie dzień wesela, ważne, aby przyzwyczaić się do chodzenia w nich i czuć się w nich wygodnie. Spore znaczenie ma też materiał, z którego buty są wykonane, najczęściej poleca się naturalną skórę, która pozwoli stopie oddychać, przez co nie będzie aż tak zmęczona, jak w przypadku materiałów syntetycznych.

 


Piękne i wygodne buty ślubne – jak wybrać?

Czy zakup butów ślubnych, które są wygodne i piękne, a przy tym modne jest możliwy? Oczywiście, że tak! Przy ich wyborze warto jednak przestrzegać pewnych podstawowych kryteriów. Po pierwsze bierzmy pod uwagę buty tylko z naturalnej skóry (obuwie ślubne często produkuje się także z satyny, ale nie jest to materiał naturalny). Potem zastanówmy się, jaki mamy rodzaj stopy, czy palce są smukłe, czy raczej rozbudowane i na tej podstawie wybierzmy kształt pantofla. Ograniczmy się także do obcasów rzędu 5 – 8 cm. Jeśli te kryteria są spełnione, możemy pomyśleć o dobraniu butów do sukni oraz do naszego gustu. Warto zachować taką kolejność przy wybieraniu obuwia. Jeśli w jakichś butach „zakochamy się do szaleństwa”, a nie będą spełniać wymienionych kryteriów, lepiej z nich zrezygnować, nie chcemy przecież mieć problemów związanych z obtarciem stopy podczas własnego wesela. Dokonując przemyślanego wyboru obuwia, możemy być pewni, że odpowiednio spełni ono swoją funkcję.

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top