Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Bukiet ślubny, którym się wyróżnisz!

Bukiet ślubny, którym się wyróżnisz!
Jaki bukiet warto wybrać do ślubu? Taki by pasował do sukni ślubnej, charakteru wesela i naszej osobowości, ale także sprawiał, że się wyróżnimy? Oto kilka ciekawych propozycji! Możecie się nimi zainspirować.

Branża ślubna oferuje narzeczonym wręcz nieograniczony wybór, jeśli chodzi o sposób organizacji ślubu i wesela, również jeśli chodzi o ubiór, a zwłaszcza stylizację panny młodej. Kobiety nie tylko chcą wyglądać w tym dniu niesamowicie, ale również wyróżnić się w jakiś sposób od innych panien młodych. Dla jednych sposobem, aby to zrobić, jest niestandardowa suknia ślubna, ale w tej roli może także wystąpić bukiet, który przyciągnie uwagę gości.
 

Ważna rola bukietu ślubnego

Zwykle wydaje się nam, że bukiet nie odgrywa żadnej ważnej roli, ma być tylko dodatkiem, który współgra z charakterem wesela oraz sukni ślubnej. Ale kiedy w sukni stawiamy na prostotę, bukiet może być elementem zaskakującym, który skupi na sobie uwagę i sprawi, że cała stylizacja nabierze charakteru. Jak przygotować taki bukiet ślubny?
 

Ciekawy kształt bukietu ślubnego

Pierwszym sposobem na wyróżnienie się ślubnym bukietem będzie wybranie jego niestandardowego kształtu. Najczęściej widzi się panny młode z bukietem w stylu biedermeier, czyli niewielką, symetryczną wiązanką, lub bukietem w stylu kaskady, czyli opadającym z jednej strony. To jednak nie wszystko, co kwiaciarnie mają w swojej ofercie. Możliwy jest wybór bukietu w stylu composite, który wygląda jak pojedynczy, wielki kwiat, choć jest sztucznie stworzony przez dekoratora.
 

Wrażenie gwarantowane

Robi on naprawdę niesamowite wrażenie, chociaż wymaga wielkiego kunsztu w przygotowaniu. Inną opcją jest bukiet w stylu wachlarzu, co nadaje pannie młodej nieco pikanterii, szczególnie jeśli stworzony jest z czerwonych róż. Świetnym i nietypowym rozwiązaniem jest także pomader, czyli kula z żywych kwiatów, najczęściej jednego rodzaju, ciasno zbita i zawieszona na wstążce. Taki bukiet można trzymać w ręku jak niewielką torebkę lub zawiesić go na nadgarstku.

 


Nietypowe kwiaty w bukiecie ślubnym

Jeśli decydujemy się na typowy kształt bukietu, bo np. taki właśnie najbardziej pasuje do sukni ślubnej, czy charakteru wesela, to może warto poeksperymentować z kwiatami, które się w nim znajdą? Niezwykle uroczo wygląda bukiet stworzony z niezapominajek, pasuje szczególnie do prostych, romantycznych sukien noszonych przez szczupłe, delikatne blondynki. Świetnie w bukiecie, zwłaszcza podczas jesiennego wesela sprawdzą się także wrzosy, czy nawet gałązki jarzębiny. Sporym zaskoczeniem będą także zwykłe polne kwiaty, które znakomicie komponują się z delikatną suknią, założoną na letnie wesele. Ciekawą opcją są także słoneczniki, a nawet tylko jeden, który rozświetli stylizację.

 

 

Wiązanka ślubna... bez kwiatów?

Wiązanka zwykle nie składa się z samych kwiatów, ale są też takie, które nie mają ich w sobie wcale, przynajmniej tych żywych. Jak wyglądają takie bukiety? Są tworzone z ozdób np. sztucznych kwiatów, kryształków, kosztowności, czy nawet muszelek. Taki bukiet na pewno przyciągnie sporą uwagę, bo trzeba przyznać, że nie spotyka się go często. Poza tym będzie stanowić piękną pamiątkę, bo nie zginie tak szybko, jak to się dzieje w przypadku żywych kwiatów. Choć cena takiego bukietu zapewne będzie wyższa, to dla przyszłych panien młodych, które pragną się wyróżnić, może się to okazać świetnym rozwiązaniem.

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top