Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Biżuteria Panny Młodej

Biżuteria Panny Młodej
Biżuteria ślubna to nie tylko obrączki, a dla przyszłej Panny Młodej w tym wyjątkowym dniu wszystko musi działać bez zarzutu, a ona sama musi wyglądać nieskazitelnie. Dopełnieniem sukni ślubnej jest oczywiście fryzura, makijaż i wiązanka. Nie można jednak zapomnieć o biżuterii, która dodaje elegancji i charakteru.

Co wybrać spośród damskich naszyjników, kolczyków, kolii, bransoletek, spinek i diademów? Jak dopasować biżuterię, aby nie być przebraną? Przede wszystkim należy kierować się zasadą, że czym mniej tym lepiej. Jeśli decydujemy się na kolczyki i naszyjnik, to zrezygnujmy już z bransoletki. W przypadku bardzo ozdobnej sukni ślubnej i diademu we włosach odpuśćmy naszyjnik, a zamiast długich, bogato zdobionych kolczyków wybierzmy niewielkie wkręty.


Pechowe perły

Mimo znanego przesądu dotyczącego pereł, że przynosi pecha w małżeństwie, coraz więcej kobiet się na nie decyduje. Może za sprawą tego, że są delikatne i klasyczne, dlatego pięknie się komponują niemal z każdym rodzajem sukni, jak i urody Panny Młodej. Jeśli mowa o perłach, to trzeba wiedzieć, że na rynku można znaleźć różne rodzaje pereł. Wyróżniamy perły naturalne, wśród których znajdują się również hodowlane, perły szklane oraz akrylowe. Oczywiście najdroższe i najcenniejsze są perły naturalne.


Cena zależna od kształtu

Ich cena uzależniona jest od wielkości i kształtu. Perły bardziej kuliste są bardziej pożądane. Naszyjniki z najdroższych pereł kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Dla porównania z pereł hodowlanych można kupić damski naszyjnik już za około 200 złotych. Szklane perły i akrylowe są idealne dla tych Panien Młodych, które wierzą, że naturalne przynoszą pecha. Oczywiście substytut jest dużo tańszy od oryginału. Perły szklane i akrylowe są idealnie kuliste. Akrylowe są pomalowane farbą, która może odpryskiwać.


Kryształy

Bardzo dużą popularnością na rynku jubilerskim cieszą się kryształy, które gwarantują połysk dzięki tęczowemu odbiciu światła. Najczęściej wykorzystywane są kryształki Swarovskiego wykonane ze szkła. Specjalna technologia ich wytwarzania sprawia, że idealnie imitują oryginalne kryształy należące do grupy kwarców. Z taką biżuterią każda Panna Młoda na pewno będzie błyszczeć.
Brylanty i diamenty


Szlachetna biżuteria

Biżuteria szlachetna skierowana jest do tych Pań, które przewidują przeznaczyć większy budżet na biżuterię ślubną. Brylant jest to oszlifowany diament szlifem brylantowym. O wartości brylantów decyduje masa, czystość oraz kolor. Brylant jest tym cenniejszy, im ma więcej karatów, mniej zniszczeń na powierzchni oraz im bliższy jest bieli. Biżuteria z brylantów i diamentów przeznaczona jest dla Pań kochających luksus. Naszyjnik z brylantów sprawi, że Panna Młoda będzie wyglądać jak przysłowiowe milion dolarów.


Złoto i srebro

Jeśli chodzi o wybór koloru biżuterii pod względem oprawy, to możemy zdecydować się na złoto klasyczne, białe złoto lub srebro. Do sukni białej najlepiej pasuje białe złoto oraz srebro. Suknia w odcieniach cappuccino i ecru zostanie pięknie podkreślona biżuterią w kolorze złotym. Za srebrną biżuterię musimy zapłacić około 30-80 złotych. Za złoto już znacznie więcej bo około 200-500 złotych. Decydując się na zakup biżuterii ze złota lub srebra należy zwrócić uwagę na próbę, która określa zawartość metalu szlachetnego jaki przypada na 1000 jednostek stopu.


Podsumowanie

Wybór biżuterii to niełatwe zadanie. Pamiętając o wspomnianej wcześniej zasadzie, że czym mniej tym lepiej na pewno każda Panna Młoda będzie wyglądać świetnie. Jeśli chodzi o materiał, z którego będzie wykonana, to już tak naprawdę rzecz gustu. Jeśli szukasz biżuterii ślubnej zajrzyj także Tutaj: http://estore-pl.pandora.net/pl_PL/naszyjniki/ – znajdziesz tu wiele ciekawych inspiracji w przystępnych cenach.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top