Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Bierzesz ślub? Pomyśl o kredycie na organizację wesela!

Bierzesz ślub? Pomyśl o kredycie na organizację wesela!
Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Młoda Para chce należycie uczcić ten dzień i najczęściej decyduje się na organizację wesela, na które zaprasza rodzinę oraz znajomych. Wiąże się to jednak z niemałym wydatkiem. Rozwiązaniem problemów finansowych może być kredyt na ślub i wesele. Przekonaj się, czy jest to dobry pomysł.

Co wpływa na koszty organizacji ślubu i wesela?

Dokładne koszty organizacji ślubu oraz wesela zależą przede wszystkim od indywidualnych preferencji narzeczonych, którzy mają się pobrać. Wydatki zależą także od liczby gości, którzy będą uczestniczyli w wydarzeniu. To, ile trzeba zapłacić za tzw. talerzyk, ma duży wpływ na ostateczne koszty organizacji przyjęcia. Wszystko zależy przede wszystkim od miejsca, w którym będzie odbywało się wesele, jego renomy, lokalizacji itd.

Oprócz tego do ogólnych wydatków musisz doliczyć także:

 • garnitur i suknię ślubną,
 • obrączki,
 • zaproszenia,
 • dekoracje,
 • oprawę muzyczną,
 • fotografa i kamerzystę,
 • fryzjera,
 • kosmetyczkę,
 • opłaty kościelne,
 • dodatkowe atrakcje.

Po podliczeniu wszystkich kosztów może okazać się, że za organizację wesele na około 80-100 osób trzeba zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jest to niemały wydatek, zwłaszcza dla młodych osób, które dopiero rozpoczęły swoją karierę zawodową.  Wiele osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu na pokrycie kosztów związanych z organizacją ślubu oraz wesela.

Czym jest kredyt na wesele?

W ofertach poszczególnych banków nie znajdziesz pożyczki na wesele. Aby uzyskać środki, które przeznaczysz na ten właśnie cel, powinieneś zainteresować się ofertami kredytu gotówkowego. Są to produkty, dzięki którym można sfinansować dowolny cel. Bank nie sprawdza bowiem, na co zostały przeznaczone otrzymane pieniądze. Nie wymaga też przedstawienia żadnych dokumentów, które będą temu dowodziły.

Większość banków oferuje klientom uproszczone zasady ubiegania się o kredyt gotówkowy. Aby go uzyskać, wystarczy przedstawić dowód tożsamości, zaświadczenie o dochodach, a także wyciąg z konta z ostatnich 3 miesięcy. Należy także złożyć wypełniony wniosek. Decyzja o przyznaniu kredytu jest rozpatrywana indywidualnie. Banki najczęściej biorą pod uwagę:

 • wszystkie aktualne zobowiązania,
 • wysokość miesięcznych dochodów,
 • liczbę osób na utrzymaniu,
 • wiek wnioskodawcy,
 • rodzaj umowy.

Analiza tych danych pozwala określić zdolność kredytową konkretnej osoby. Jeśli sytuacja finansowa na to pozwala, bank udziela kredytu, a otrzymanymi w jego ramach środkami można sfinansować wesele.

Dużo ciekawych informacji na temat znajdziesz pod adresem: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-na-slub-i-wesele/.

Kredyt na wesele – czy to dobry pomysł?

Najczęściej opłacenie ślubu i wesela z własnych środków nie jest możliwe. Nawet jeśli oszczędzasz na ten cel, to może okazać się, że zgromadzona kwota nie wystarczy na pokrycie wszystkich wydatków. Bardzo często zdarza się także, że ostateczne koszty są zdecydowanie wyższe niż te przewidywane. W takich sytuacjach wnioskowanie o kredyt gotówkowy jest najlepszym rozwiązaniem.

Najważniejsze zalety takiego sposobu finansowania przyjęcia weselnego, to przede wszystkim:

 • niezależność finansowa – decydując się na kredyt, nie musisz prosić najbliższych o pomoc;
 • budowanie pozytywnej historii kredytowej – nawet niewielka kwota, która zostanie spłacona w terminie, wpływa korzystnie na historię zobowiązań, co może przydać Ci się w przyszłości;
 • minimum formalności – aby go uzyskać, nie potrzebujesz wielu dokumentów;
 • możliwość organizacji wymarzonego wesela – kredyt umożliwi Ci urządzenie Twojego zaplanowanego przyjęcia.

Pamiętaj! Pieniądze otrzymane w ramach kredytu gotówkowego możesz przeznaczyć na dowolny cel, nie tylko związany ze ślubem czy weselem.

Decydując się na kredyt, musisz mieć jednak na uwadze także wady takiego rozwiązania. Największą z nich jest rozpoczynanie wspólnego życia z zobowiązaniem. Możesz jednak potraktować to jako pierwszy problem, który musicie wspólnie rozwiązać. Większość par, które finansują wesele w taki sposób, liczy na to, że pieniądze otrzymane od gości będą w stanie pokryć zaciągnięty kredyt. Musisz jednak brać pod uwagę, że może to okazać się niemożliwe.

Jak znaleźć najlepszy kredyt na wesele?

W znalezieniu najlepszej oferty kredytu gotówkowego pomoże Ci wygodny kalkulator, który znajdziesz na stronie finanse.rankomat.pl. Z jego pomocą szybko i bez wychodzenia z domu porównasz propozycje od wielu banków. Aby skorzystać z porównywarki musisz uzupełnić niezbędne dane. Na ich podstawie kalkulator przygotuje dla Ciebie zestawienie najlepszych ofert na rynku. Jeśli jedna z nich szczególnie Cię zainteresuje, będziesz mógł złożyć wniosek on-line.

Wszystkie oferty prezentowane w porównywarce to aktualne propozycje największych banków działających na rynku. Dzięki temu masz pewność, że kalkulator przedstawi Ci tylko wiarygodne informacje.

Jeśli planujesz wesele i nie chcesz martwić się o nieplanowane wydatki, pomyśl o kredycie gotówkowym. Pozwoli on cieszyć się tym wspaniałym wydarzeniem bez obaw o pieniądze.

 

 

Polecamy porady i artykuły
 • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top