Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Bez alkoholu też się da?

wesele bez alkoholu - para młoda - grafika
Staropolska "tradycja" mówi, że stoły weselne winny być suto zastawione jadłem i alkoholem. W szczególności kraje słowiańskie znane są z zamiłowania do celebrowania wielkich wydarzeń przy kieliszku mocnego alkoholu. Czy polskie wesele może odbyć się bez trunków?

Przede wszystkim zacznijmy rozpatrywanie tematu od ustalenia, że Wasze wesele jest Waszą imprezą i z tego właśnie powodu wszystkie zasady gry ustalacie Wy - Pani Młoda i Pan Młody. Nie obawiajcie się o to, czy decyzja o braku trunków podczas Waszego wesela urazi kogokolwiek - nie ma bowiem takiej możliwości. Z pewnością najłatwiej byłoby skorzystać z napojów wyskokowych i czekać aż zabawa sama się rozkręci, jednak nie oznacza to wcale, że wesele bez alkoholu musi być obiadem z dużym tortem na deser.

Zabawa bez alkoholu? To możliwe!

Powodów takiej decyzji może być sporo, lecz bez względu na motywy, nie macie obowiązku tłumaczyć nikomu dlaczego dokonaliście takiego wyboru. Wasza zabawa weselna świetnie obroni się również bez "wspomagaczy", bo przecież to nie alkohol odgrywa w całym przedsięwzięciu największe znaczenie. Zdarza się jednak, że goście mają opór przed wejściem na parkiet bez wypicia dodającego odwagi kieliszka wina czy innego alkoholu. Tu właśnie jest różnica - wesele bez alkoholu wymaga nieco więcej zaangażowania w celu "rozruszania" biesiadników. Warto więc zastanowić się nad wynajęciem profesjonalnego wodzireja, który odpowiednimi zabawami, elokwencją i poczuciem humoru, rozluźni atmosferę i zachęci gości do zabawy na parkiecie. Brak alkoholu podczas wesela sprawia, że goście nie są tak "zmęczeni" jak w przypadku zakrapianej imprezy i bardziej skupiają się na jej charakterze. Dzięki temu rodzina i przyjaciele Pary Młodej zupełnie inaczej odbierają całą uroczystość i biesiadę, mogąc cieszyć się każdą chwilą tego magicznego czasu.

Bezalkoholowe wesele - jakie napoje podawać gościom?

Wesele bez alkoholu nie oznacza, że na stołach pojawią się jedynie herbata, kawa i sok. W Polsce od dobrych kilku lat pojawiła się moda na drinki i koktajle bezalkoholowe - fantazyjne połączenia soków (np. pomarańczowego, bananowego, ananasowego, grejpfrutowego czy czerwonej porzeczki) lub mrożonej herbaty, kruszonego lodu oraz syropów smakowych, pięknie ozdobione owocami, bitą śmieraną, listkami mięty czy brązowym cukrem, będą wielkim zaskoczeniem dla Waszych gości. Aby zapewnić dodatkową atrakcję i stały dostęp do fantazyjnych drinków bezalkoholowych, możecie zdecydować się wynająć mobilny bar eventowy - czyli profesjonalnego barmana oraz baristę, który zapewni obsługę napojów podczas Waszego wesela, a ponadto przygotuje dla gości niesamowity pokaz barmański żonglując butelkami i kieliszkami. 

Wesele bez alkoholu

Można więc śmiało stwierdzić, że wesele bez alkoholu może być imprezą równą tej, podczas której na stołach pojawiają się trunki, a nawet lepszą. Wszystko zależy od tego jak będzie ono zorganizowane. Jeśli podjęliście decyzję, że podczas Waszego wesela nie będzie serwowany alkohol, nie obawiajcie się, że odchodzicie od ogólnie przyjętych standardów, bo u wszystkich innych znajomych alkohol lał się strumieniami. U Was będzie po prostu inaczej niż wszędzie, ale... czy nie o to właśnie chodzi?

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top