Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Bardzo ciekawa lokalizacja na ślub - Zabrze

Bardzo ciekawa lokalizacja na ślub - Zabrze
Zabrze jest wyjątkowym miastem, bogatym w zabytki i miejsca, które mogą posłużyć nie tylko jako niebanalne miejsce sesji plenerowej ale także...jako miejsce na wesele! To śląskie miasto posiada wiele możliwości pod tym względem.

Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu jest szczególnym miejscem, przyciągającym turystów. Oprócz ochrony zabytków, jak również działalności turystycznej zajmuje się także prowadzeniem szeroko zakrojonej działalności kulturalnej. Znajdujący się w kopalni "poziom sztuki" udostępnienia całą paletę wydarzeń artystycznych mieszkańcom regionu, a jego celem jest zapewnienie każdemu znalazienia czegoś dla siebie. Tym sposobem w kopalni Guido odbywają się również wesela.


Ciekawe miejsca warte rozważenia

Państwo Młodzi bawią się i świętują ten szczególny dzień z grupą gości oraz rodziną w głębi kopalni na poziomie kilkuset metrów. Para, która decyduje się zorganizować wesele w zabrzańskiej kopalni, rezygnuje jednocześnie ze standardowych miejsc, jakimi są najczęściej restauracje, domy weselne, czy też sale bankietowe. W zamian stwarza i zapewnia niesamowity klimat podziemnego świata, który z pewnością na długo pozostanie zarówno w ich pamięci, jak i gości weselnych. W kopalni Guido na poziomie 170 metrów znajduje się także poświęcona kaplica świętej Barbary, która również mogłaby posłużyć innym, równie pomysłowym i odważnym przyszłym Parom Młodym jako miejsce udzielenia sakramentu.


Pomysłowość jest bardzo ważna

Ponadto, narzeczeni mogą się wykazać pomysłowością w zakresie wystroju tak oryginalnego miejsca jakim jest kopalnia, jak również doboru odpowiedniego menu, które może mieć np formę tradycyjnych śląskich potraw, jak na Zabrze przystało. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż odwagi nie powinno zabraknąć nie tylko Parze Młodej, ale i gościom weselnym, gdyż zjazd klatką górniczą w głąb kopalni jest nie tylko ekscytującym przeżyciem, ale i nie lada wyzwaniem. Warto pomyśleć o weselu w tak niezwykłej scenerii jaką jest kopalnia, gdyż z pewnością tak ważne wydarzenie, w tak  w  wyjątkowym miejscu zachwyci wszystkich gości, zwłaszcza tych którzy przyjeżdżają z różnych stron Polski, jak i z zagranicy.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top