Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Awangarda w starej fabryce

Awangarda w starej fabryce
Poszukiwania odpowiednio dobrego fachowca należy rozpocząć z wielomiesięcznym wyprzedzeniem względem dnia ślubu. Najlepsi fotografowie na rynku są wprost rozchwytywani. Markę każdego usługodawcy warto jednak sprawdzić.

Gdy rozpoczynamy poszukiwania, to najczęściej kierujemy się w przestrzeń internetu, gdzie ogłoszeń związanych z usługami ślubnymi jest bez liku. Ciężko odnaleźć się w tej elektronicznej otchłani, więc warto wcześniej popytać w rodzinie czy wśród znajomych, czy nie mogliby polecić jakiegoś fotografa. Jeśli ta furtka jest dla nas zamknięta, to wertujemy kolejne ogłoszenia. Na co warto zwrócić uwagę? Chyba na fakt, czy dany specjalista nie celebruje nazbyt swojego sprzętu fotograficznego. W dobie współczesnej fotografii to czynnik istotny, ale z pewnością nie kluczowy. Dobrze też, gdy z góry wiemy jakim budżetem dysponujemy na zatrudnienie fotografa. Na tej podstawie można wyłonić kilku kandydatów.


Osobiste spotkanie wiele wyjaśni

Z gronem tych kilku wybrańców warto spotkać się osobiście. Spotkanie "oko w oko" z fotografem, może nam dać bardzo dużo. Na początek poprośmy o album z szerszym dorobkiem zdjęciowym, niżeli ten który widzieliśmy w rzeczywistości. Wtedy zobaczymy szersze spectrum portfolio fachowca i będziemy mogli porównać, czy poszczególne obrazy są na podobnym poziomie. Gdy oglądamy zdjęcia to zwróćmy szczególną uwagę na kadrowanie i odpowiednie doświetlenia danego zdjęcia. Na podstawie tak wnikliwych obserwacji poznamy styl fotografa i zweryfikujemy, czy ten nam odpowiada.


Umowa z fotografem bardzo ważna

Gdy zdecydujemy już o wyborze fotografa, to czas przejść do podpisania umowy z nim. Warto zwrócić uwagę na kilka pozornie nieistotnych szczegółów. Zapytajmy fotografa czy w razie jakiś nieszczęśliwych okoliczności, ten zapewnia zastępstwo w dniu ślubu. Dobrze gdy fachowiec dysponuje też drugim, profesjonalnym aparatem, bo jak wiadomo, ludzką rzeczą jest niefrasobliwość i można aparat uszkodzić w najmniej oczekiwanej chwili. Powinniśmy też dopiąć wszelakie uzgodnienia finansowe, tzn. zapytać o to czy dojazd do domu panny młodej, czy do kościoła wiąże się z dodatkowymi opłatami, ile dostaniemy odbitek, w jakiej formie i co ważne kiedy. Ustalmy też czy decydujemy się na sesję plenerową i sprecyzujmy wstępnie termin zdjęć. Po takich upewnieniach, można śmiało parafować umowę z fotografem.


Zaplanowanie miejsca i charakteru sesji plenerowej

Wracając do sesji plenerowych, to odpowiednich miejsc do wykonania takich zdjęć nie brakuje w Policach. Jeżeli zdecydujemy się na awangardowe zdjęcia, to obowiązkowo trzeba udać się do starej Fabryki Benzyn Syntetycznych. To miejsce bardzo ezoteryczne, które skrywa mnóstwo tajemnic. W czasie II wojny światowej - jako punkt strategiczny - było wielokrotnie bombardowane. Dziś tereny obiektu to ruina, która jest atrakcyjna pod względem artystycznym. Ponadto w Policach znajduje się mnóstwo godnych uwagi obiektów zabytkowych, na których tle Para Młoda może wykonać zdjęcia do swojego albumu. Na szczególną uwagę zasługują: gotycka kaplica przy Placu Chrobrego, średniowieczne ruiny średniowiecznego klasztoru Augustianów, czy XIX-wieczny pałac Leśnie Górnym.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top