Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Artystyczne fotografie ślubne

Artystyczne fotografie ślubne
Często Pary Młode zastanawiają się nad sensem zatrudnienia na swój ślub profesjonalnego fotografa. Przecież żyjemy w czasach tak rozwiniętej technologii, że dobre zdjęcia może zrobić niemalże każdy. Istnieje wiele przesłanek, aby jednak odwieść od takiego myślenia.

Ktoś z rodziny bądź znajomy na pewno posiada jakiś nowoczesny aparat fotograficzny i może uwiecznić ten wyjątkowy dzień. Jakież rozczarowanie często dotyka par, które po weselnej biesiadzie chcą obejrzeć te piękne chwile uchwycone w obiektyw. Zdjęcia są niedoświetlone, źle wykadrowane a nasze głowy poobcinane.


Nie warto ryzykować

Fotografie takie lądują głęboko szufladach i zapytani przez znajomych o nasze zdjęcia ślubne odpowiadamy, ze gdzieś się zapodziały, co przecież nie brzmi wiarygodnie. Dlatego pomijając ryzyko, tego i tak stresującego dnia powinniśmy zdecydować się na zatrudnienie odpowiedniego fachowca, który sprawi, ze po latach z przyjemnością będziemy wracać do albumu ślubnego. Ważny jest dobór odpowiedniego fachowca. Jak scharakteryzować takiego specjalistę? Dobry fotograf ślubny to człowiek, który uprawia swój fach z pasją. To dla niego nie forma zarobku, a przede wszystkim hobby. Dlatego aparat to tylko dodatek dla pasjonata – fotografa. Zwykli rzemieślnicy nie wydobędą ze zdjęć ducha, czyli tego co w fotografii jest najważniejsze. Dlatego tak cenieni są artyści. Każdy z nich ma własny styl i głowę pełną pomysłów. W fotografii ślubnej te cechy są szczególnie cenne.


Kluczowe zawsze są koszty

Jak zatem poznać dobre zdjęcia artysty, nie natykając się na zwykłego amatora? Z pewnością kluczowa nie musi być gaża jakiej zażąda fachowiec. Niektórzy fotografowie – jak zostało to napisane wcześniej – uprawiają ten zawód z pasji i często kwoty jakie żądają są niewiele wyższe od wspomnianych rzemieślników. Aby przekonać się o umiejętnościach robiącego zdjęcia, musimy obejrzeć jego dokonania. Dobre zdjęcia powinny być ostre i wyraziste. Często używa się specjalnych efektów „przymarzania” tła z wyeksponowaniem jednego punktu na obrazie. Weryfikacją umiejętności fachowca będą fotografie studyjne. Tam widać sposób w jaki zostało ustawione światło czy pozy fotografowanych osób. Zdjęcia plenerowe są bardziej dynamiczne, pełne kolorów i poprzez to łatwiej uzyskać pożądany efekt.


Ustalenia szczegółowe

Gdy już zdecydujemy się na konkretnego specjalistę, to przed parafowaniem umowy powinno się ustalić kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim zapytajmy o to jakim aparatem dysponuje fotograf. Przed chwilą wprawdzie napisaliśmy, że sprzęt to nie wszystko, ale jest to jednak gwarant jakości zdjęć. Należy też na początku sprecyzować co wchodzi w skład usługi i ile zdjęć otrzymamy. Przyjęte jest, że płatność następuje przy odbiorze zdjęć, za ewentualna wcześniejszą zaliczką. Trzeba się również upewnić, czy fotograf zapewnia zastępstwo, na ewentualność jakiegoś nagłego wypadku uniemożliwiającego wykonanie usługi.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top