Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Apetyczne ujęcia? Fotografia jedzenia

Apetyczne ujęcia? Fotografia jedzenia
Fotografia produktowa jest bardzo pomocna w reklamowaniu jedzenia, co np. dobrze sprawdza się w przypadku reklamowania menu weselnego. Profesjonalny fotograf powinien znać odpowiednie techniki i dysponować sprzętem do takiej realizacji.

Jedzenie to czynność codzienna, zwyczajne śniadanie, wypita w pośpiechu kawa i na szybko przegryziona kanapka. Jedzenie może być też prawdziwą przyjemnością, małym świętem i rytuałem. Niewątpliwie towarzyszy nam zawsze, w różnych momentach, co za tym idzie, żywność to zdecydowanie jeden z najlepiej sprzedających się produktów. Tym samym branża spożywcza, gastronomiczna jest wyjątkowo trudna i konkurencyjna. A zatem kluczem do sukcesu będzie m.in. dobra reklama i prezentacja, w tym również efektowna i efektywna fotografia jedzenia oraz artykułów spożywczych.


Wyjątkowy smak na wyjątkowych fotografiach

Chyba każdy zna smakowite ujęcia dań z ulubionej restauracji, apetycznego rumianego bochenka chleba, czy wiodące na pokuszenie zdjęcia muffinek czekoladowych albo słynnego tortu szwarcwaldzkiego. Fotografia produktowa to dziedzina, bez której trudno wyobrazić sobie skuteczną reklamę, prezentację marketingową czy też czysto komercyjną - sprzedażową. W przypadku potraw, dań, artykułów spożywczych warto na pewno posłuchać znanego powiedzenia, które mówi o tym, że jemy oczami. Oczywiście w dużej mierze odnosi się do bezpośredniego kontaktu z daniem w restauracji, czy ladą pełną smakołyków w ulubionej cukierni.


Przez żołądek do serca?

Jednakże z drugiej strony chyba każdy skusił się na pralinkę, która na zdjęciu prezentowała czekoladowe, słodko kuszące nadzienie. Kto nie uległ złudzeniu, że czuje zapach sfotografowanej porcji soczystego mięsa prosto z grilla? Parafrazując przysłowie "przez żołądek do serca", można powiedzieć, że profesjonalna, udana fotografia jedzenia to droga do serca? a raczej portfela konsumentów. Jakby nie patrzeć, istotą działań producentów żywności czy restauratorów, jest pozyskanie klientów i sprzedaż artykułów spożywczych czy kulinarnych dzieł.


Profesjonalna fotografia jedzenia

Dlatego właśnie niełatwe zadanie, jakim jest fotografowanie jedzenia, warto powierzyć profesjonalistom, pamiętając, że tak jak piękne ujęcie pobudza kubki smakowe i apetyt, tak nieudana fotografia odniesie całkiem odwrotny rezultat. Oczywiście istotne są techniczne szczegóły, takie jak aparat, sprzęt, światło, ale kluczowe znaczenie ma warsztat, doświadczenie i to "coś", czym dysponują profesjonaliści w tej dziedzinie. Fotograficy, którzy zaprezentują danie z karty, tak że nie można mu się oprzeć. Sprawią, że dzięki odpowiednim ujęciom słodkich przysmaków, niemal każdy wyciągnie po nie rękę.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top