Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

A dlaczegóżby nie na ulicy?

A dlaczegóżby nie na ulicy?
Ślubne sesje zdjęciowe najczęściej odbywają się na łonie natury. Tło wtedy stanowią leśne zagajniki, łąki jeziora, czy romantyczne meandry rzek. Niektórzy też decydują się na przestrzeń miejską i fotografują się na tle zabytkowych budynków.

Miejski klimat sprzyja także awangardowym zdjęciom. Artystyczne dusze udadzą się na teren opuszczonej kamienicy, której ściany są obdarte po samą cegłę. „Sportowcy” natomiast wybiorą zdjęcia na basenie, stadionie piłkarskim czy na kręgielni. Ważne jest to, aby przestrzeń, którą sobie wybierzemy nie krępowała nas w żaden sposób, bo wtedy efekt może być mizerny.


Gdzie udać się na sesję?

Znalezienie takiego miejsca może być czasochłonne. Jeżeli nie mamy ściśle sprecyzowanej wizji scenerii w której chcemy uwiecznić te wyjątkowe chwile, to powinniśmy poprosić o radę fotografa, który z pewnością podsunie nam kilka interesujących rozwiązań. Radzimy również by w miarę możliwości, takowej sesji nie odbywać w dniu ślubu. Po pierwsze, goście mogą być zniesmaczeni faktem, że główni bohaterowie weselnej biesiady są długo nieobecni. Po secundo, ciąży na nas zbędna presja czasu, która powoduje pośpiech, a ten nie jest wskazany w czasie robienia zdjęć. Nie trzeba być wielkim odkrywcą, by stwierdzić, że wydarzenie tej rangi jest stresogenne. Zaoszczędźmy więc sobie zbędnych nerwów i zorganizujmy sesję ślubną przed lub po tym niezwykłym dniu.


Łomianki pełne kontrastów

Odpowiednich miejsc ku wykonaniu takiej sesji nie brak w Łomiankach. W miejscowości tej aż prosi się podjęcie wyzwania fotografii na tle przyrody. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się okoliczne jeziora jak: Dziekanowskie oraz Kiełpińskie (rezerwat ptactwa wodnego). Kusząca wydaję się perspektywa udania się do pobliskiego Kampinoskiego Parku Narodowego. Tam możemy spotkać obok siebie kontrastujące wydmy i bagna. Wiele tam powalonych drzew, które zgodnie z zasadami parku narodowego nie mogą być usunięte. Taki widok z pewnością byłby materiałem na ciekawe ujęcia. Puszcza stwarza również idealne warunki do jazdy konnej. W pobliżu miasta powstały stadniny, które mogą być spożytkowane na ciekawy motyw naszej sesji. Ciekawym punktem są także wały wiślane i urokliwe wybrzeże wzdłuż nich.


Coś na szalone ujęcia

Niekonwencjonalnym pomysłem byłaby także seria zdjęć na pokładzie promu, który przemieszcza się na Wiśle, a przystanek startowy ma właśnie w Łomiankach. Jeżeli chcielibyśmy za tło swoich zdjęć obrać zabytki architektury, to i w tym względzie Łomianki mają co nieco do zaoferowania. Znajduje się tam kilka zabytkowych willi: willa z ogrodem, ul. Racławicka 15, willa z ogrodem, ul. Dolna 41 i willa, drewniana z ogrodem, ul. Pionierów 22.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top