Pałac Wiechlice

https://www.wesele.com.pl/userfiles/firmy/2210/151143438032950600.png
Szprotawa 67-300, woj. lubuskie
Wiechlice 45b
tel.: 68 376 86 10 lub 68 376 86 08
http://www.palacwiechlice.pl
marketing@palacwiechlice.pl
Pałac Wiechlice - Szprotawa

PAŁAC W WIECHLICACH - STYLOWY HOTEL SPA I TURYSTYCZNA PEREŁKA ZIEMI LUBUSKIEJ

Odbudowany z ruiny - dzięki staraniom prywatnego inwestora i dotacjom z Unii Europejskiej - zabytkowy XVIII wieczny kompleks pałacowy w Wiechlicach nie tylko odzyskał dawną świetność, ale także wypełnił lukę na mapie konferencyjno-wellnessowych hoteli i ośrodków wypoczynkowych w regionie.

Ekologiczny Ośrodek Rehabilitacji i Wypoczynku w Wiechlicach działa od zaledwie kilku miesięcy, a już zdążył zaskarbić sobie sympatię gości spragnionych komfortu i relaksu blisko natury, młodożeńców spełniających marzenia o stylowym ślubie, a także uznanie firm i partnerów biznesowych organizujących zjazdy i konferencje.

Wiechlice, leżące w gminie Szprotawa, dzieli zaledwie 40 km od Zielonej Góry, 120 km od Wrocławia i 140 km Poznania, co sprawia, że są idealnym miejscem na weekendowy wypoczynek, firmowy wyjazd integracyjny i konferencję, a także wygodną bazą wypadową dla turystów zmierzających do Berlina czy Pragi.
Sąsiedztwo lotniska w Szprotawie, dzierżawionego przez właściciela pałacu, umożliwia gościom Wiechlic korzystanie z własnego transportu powietrznego.

Bogata tradycja tego miejsca, będącego od końca XVIII wieku roku siedzibą rodu von Neumannów, nierozerwalnie związana jest z historią Polski. Rezydowały tu wojska pruskie, carskie oraz francuskie z Napoleonem na czele. Jednak w okresie powojennym kompleks pałacowy uległ całkowitej dewastacji.

Dopiero w 2009 roku ten niepotwarzalny obiekt architektury klasycystycznej został odbudowany pod okiem konserwatora zabytków dzięki staraniom głównego beneficjenta – polskiego inwestora Zbigniewa Czmudy. Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków Budżetu Państwa w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Sam kompleks pałacowy to 6 luksusowych apartamentów w budynku głównym Pałacu Wiechlice oraz 28 stylowych pokoi w w kameralnych budynkach usytuowanych na terenie kilkuhektarowego malowniczego parku. Komfortowe pokoje z łazienkami wyposażone są w telewizory, telefony oraz szybki bezprzewodowy internet.

Swoim gościom Pałac Wiechlice zapewnia wyśmienitą kuchnię serwowaną w eleganckich wnętrzach pałacu, kawiarnię i przytulną bibliotekę, sale konferencyjne i bankietowe, a także nowocześnie wyposażoną siłownię, gabinety masażu, gabinety kosmetyczne, saunę oraz kriokomorę. Wkrótce kompleks pałacowy wzbogaci się o kryty basen, ogromną salę konferencyjno-balową oraz obiekty sportowe.
Na terenie rozległego parku znajduje się również plantacja winorośli, staw rybny oraz wypożyczalnia rowerów, a już wkrótce pojawi się tam kort tenisowy oraz pole golfowe.
 

Galeria
Jak do nas dojechać?

Liczba unikatowych wyświetleń wizytówki: 2678

Sprawdź inne firmy
Udostępnij
Wasza ocena
5.00 / 5
głosów: 1
Dodaj swoją opinię i ocenę
Top