Zdzisława Sośnicka i Zbigniew Wodecki

Zdzisława Sośnicka – polska piosenkarka, kompozytorka oraz dyrygentka. Urodziła się 29 sierpnia 1945 roku w Kaliszu. Debiut artystki  miał miejsce w 1963 roku, podczas Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Wielokrotnie występowała na Festiwalu Opolskim oraz na Festiwalu we Wrocławiu. W 1968 roku rozpoczęła karierę solową. W 1971 roku zdobyła nagrodę na Festiwalu w Sopocie.  Rok później zaczęła występować na festiwalach zagranicznych , m.in. w : Cannes, Caracas i Tokio. Prze pewien czas była wokalistką zespołu Ergo Band. Do najpopularniejszych utworów piosenkarki zaliczamy: „Aleja gwiazd”, „Wróżyłam z kart”” , „ Na nas czas” oraz „Serca gwiazd”.

Zbigniew Wodecki- polski kompozytor, piosenkarz, muzyk instrumentalista oraz aktor i prezenter telewizyjny, urodzony 6 maja 1950 roku w Krakowie. Po raz pierwszy wystąpił w 1972 roku na festwialu w Opolu, a następnie odniósł także sukcesy na wielu innych festiwalach, m.in.: Rostock, Praga, Słoneczny Brzeg, Sopot. W swojej karierze występował również w kabaretach, a także z orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i Krakowską Orkiestrą Kameralną.

Jako piosenkarz najbardziej znany jest z takich utworów jak: "Pszczółka Maja", "Zacznij od Bacha", czy też "Chałupy welcome to". Obecnie, można oglądać go w roli jurora w polskiej edycji programu "Taniec z gwiazdami".


Lista utworów
Tytuł
Odsłon
Udostępnij
Top