Bryan Adams, Sting and Rod Stewart

Bryan Adams – ur. 5.11.1959 r. kanadyjski piosenkarz, gitarzysta oraz autor tekstów piosenek. Swoją karierę rozpoczął mając 16 lat, a do tej pory wydał 14 albumów. Swoją debiutancką płytę wydał w 1980 r. Bryan Adams uznawany jest za jednego z największych wykonawców. Tworzy, komponuje i gra ponad 25 lat, podczas których sprzedał ponad 65 mln egzemplarzy płyt na całym świecie.
 
Sting- właśc. Gordon Matthew Sumner. Pseudonim "żądło" otrzymał podczas występu z Phoenix Jazzmen, kiedy lider zespołu Gordon Solomon, porównał go do trzmiela. Angielski muzyk,  basista-multiintrumentalista, który urodził się 2 października 1951 w Wallsend. Artysta, który gra zarówno na gitarze, gitarze basowej, kontrabasie, jak również na instrumentach klawiszowych. Jest kompozytorem i wokalistą, a na na przełomie lat 70 i 80 XX wieku, pełnił te role w zespole The Police. Grupa ta wydała w tamtym czasie szereg znanych albumów i zdobyła 6 nagród Grammy. Sting otrzymał także odznaczenie tytułem komandora Orderu Imperium Brytyjskiego. Do najwiekszych przebojów tego artysty można zaliczyć takie utwory jak: "Shape Of My Heart", "Fields Of Gold', "Roxanne", czy też "Every Breath You take".

Rod Stewart- właśc. Roderick David Stewart. Brytyjski piosenkarz rockowy i popowy, który urodził się w Londynie 10 stycznia 1945 roku. Spcjalizuje się w takich stylach i gatunkach jak: folk rock i country rock, hard rock, soft rock, rock albumowy, blues rock, biały soul czy też pop tradycyjny. Artysta znany jest z ciepłego i charakterystycznie zachrypniętego głosu, a także wyjątkowej osobowości scenicznej oraz zdolności kompozytorskich i interpretacyjnych, które sprawiły, iż stał się jednym z najsławniejszych piosenkarzy z drugiej połowy XX wieku. Szacuje się, że sprzedał łącznie ponad 250 milionów singli i płyt, a do najbardziej znanych utworów należą m.in.: "When I need You", "Sailing", czy też "Baby Jane".

Lista utworów
Tytuł
Odsłon
Udostępnij
Top