Wesele

"Przenosiny" czyli jak nasze prababki z rodzinnym domem się żegnały.

Za czasów naszych pradziadków panowały pewne zwyczaje związane z wyjściem Panny Młodej z rodzinnego domu. Obecnie pary mogą pozwolić sobie na wspólne mieszkanie jeszcze przed ślubem (oczywiście nie w obrządku katolickim), jednak niegdyś otoczenie nie było tak liberalne jak dziś. Poznaj obyczaje związane z przenosinami Panny Młodej do domu świeżo poślubionego męża.

Fotografia ślubna oraz inne pomysły

Wybór właściwego fachowca z dziedziny fotografii ślubnej ma znaczenie. Trzeba zastanowić się co jest dla Was najważniejsze w tym zakresie, gdyż często usługi różnią się znacząco w cenie. Warto wiedzieć za co się płaci. A może coś jeszcze poza tym?

Kościół na ślub w Raciborzu

Ślub kościelny jest bez wątpienia jedną z najpiękniejszych ceremonii, z jakimi dane jest nam się zetknąć. Piękny kościół dodatkowo podkreśla tą wyjątkową chwilę i nadaje jej niezwykłego uroku. W Raciborzu są przepiękne świątynie.

Wybór Kościoła w Przemyślu

Wybór pięknego kościoła na ślub, to jedna z kluczowych spraw, związanych z organizacją tego szczególnego dnia w Naszym życiu. Nie mniej jednak, aby sprawnie zorganizować ten punkt, trzeba już wcześniej podjąć decyzję.

Samopoczucie pary młodej

Szereg całkiem poważnych badań psychologicznych wskazuje ślub jako jedno z najbardziej stresujących wydarzeń. Stresu nie należy jednak utożsamiać z przerażeniem, nie należy też uznawać, że duże natężenie emocji to czynnik wskazujący na potrzebę uniknięcia tej niezwykłej kondensacji wrażeń skupionych w jednym dniu.

Czy zatrudniać ślubnego konsultanta?

W branży ślubno-weselnej zmiany zachodzą jak w kalejdoskopie. Coś, co jeszcze przed kilkoma laty było nie do pomyślenia, obecnie staje się powoli normą, a już z pewnością mało kogo dziwi. Trzeba też liczyć się z kosztami.

Ślub w pięknym kościele

Wybór pięknego kościoła na ślub, to szczególnie ważna sprawa. Warto jednak przemyśleć, czy chcielibyście, aby Wasza uroczystość nabrała szczególnej oprawy, dzięki dodatkowym dekoracjom i wystrojowi świątyni.

Weselny niezbędnik - czyli sprawy organizacyjne

Gdy głośne „Tak” zostanie już wypowiedziane, a emocje narzeczonych delikatnie opadną, przyszli małżonkowie rozpoczynają przygotowania do ślubu. Czas potrzebny, aby go bez nerwów zorganizować, to 1-1,5 roku.Jak wiadomo, często państwo młodzi przyspieszają ceremonię, np. w przypadku niespodziewanej ciąży, załatwiając wszelkie formalności nawet w miesiąc.

Słodka atrakcja na przyjęciu weselnym

Chyba każdy marzy o tym, by przyjęcie weselne było jedyne w swoim rodzaju i na długo zapadło w pamięci zaproszonych gości. Jeśli szukacie ciekawej atrakcji, która z pewnością zaskoczy weselników, pomyślcie o wynajęciu czekoladowej fontanny.

Mysłowice - miasto wyjątkowe

Mysłowice jest miastem o bardzo bogatej przeszłości. Powstało już w średniowieczu. Jego bogata historia pozwoliła na powstanie wielu ciekawych miejsc. Jeżeli zatem para młoda szuka wyjątkowego miejsca na swój ślub i wesele to może z całą pewnością wybrać to miasto.
Top