Wesele

"Przenosiny" czyli jak nasze prababki z rodzinnym domem się żegnały.

Za czasów naszych pradziadków panowały pewne zwyczaje związane z wyjściem Panny Młodej z rodzinnego domu. Obecnie pary mogą pozwolić sobie na wspólne mieszkanie jeszcze przed ślubem (oczywiście nie w obrządku katolickim), jednak niegdyś otoczenie nie było tak liberalne jak dziś. Poznaj obyczaje związane z przenosinami Panny Młodej do domu świeżo poślubionego męża.

Fotografia ślubna oraz inne pomysły

Wybór właściwego fachowca z dziedziny fotografii ślubnej ma znaczenie. Trzeba zastanowić się co jest dla Was najważniejsze w tym zakresie, gdyż często usługi różnią się znacząco w cenie. Warto wiedzieć za co się płaci. A może coś jeszcze poza tym?

Kościół na ślub w Raciborzu

Ślub kościelny jest bez wątpienia jedną z najpiękniejszych ceremonii, z jakimi dane jest nam się zetknąć. Piękny kościół dodatkowo podkreśla tą wyjątkową chwilę i nadaje jej niezwykłego uroku. W Raciborzu są przepiękne świątynie.

Wybór Kościoła w Przemyślu

Wybór pięknego kościoła na ślub, to jedna z kluczowych spraw, związanych z organizacją tego szczególnego dnia w Naszym życiu. Nie mniej jednak, aby sprawnie zorganizować ten punkt, trzeba już wcześniej podjąć decyzję.

Samopoczucie pary młodej

Szereg całkiem poważnych badań psychologicznych wskazuje ślub jako jedno z najbardziej stresujących wydarzeń. Stresu nie należy jednak utożsamiać z przerażeniem, nie należy też uznawać, że duże natężenie emocji to czynnik wskazujący na potrzebę uniknięcia tej niezwykłej kondensacji wrażeń skupionych w jednym dniu.

Czy zatrudniać ślubnego konsultanta?

W branży ślubno-weselnej zmiany zachodzą jak w kalejdoskopie. Coś, co jeszcze przed kilkoma laty było nie do pomyślenia, obecnie staje się powoli normą, a już z pewnością mało kogo dziwi. Trzeba też liczyć się z kosztami.

Ślub w pięknym kościele

Wybór pięknego kościoła na ślub, to szczególnie ważna sprawa. Warto jednak przemyśleć, czy chcielibyście, aby Wasza uroczystość nabrała szczególnej oprawy, dzięki dodatkowym dekoracjom i wystrojowi świątyni.

Weselny niezbędnik - czyli sprawy organizacyjne

Gdy głośne „Tak” zostanie już wypowiedziane, a emocje narzeczonych delikatnie opadną, przyszli małżonkowie rozpoczynają przygotowania do ślubu. Czas potrzebny, aby go bez nerwów zorganizować, to 1-1,5 roku.Jak wiadomo, często państwo młodzi przyspieszają ceremonię, np. w przypadku niespodziewanej ciąży, załatwiając wszelkie formalności nawet w miesiąc.

Słodka atrakcja na przyjęciu weselnym

Chyba każdy marzy o tym, by przyjęcie weselne było jedyne w swoim rodzaju i na długo zapadło w pamięci zaproszonych gości. Jeśli szukacie ciekawej atrakcji, która z pewnością zaskoczy weselników, pomyślcie o wynajęciu czekoladowej fontanny.

Mysłowice - miasto wyjątkowe

Mysłowice jest miastem o bardzo bogatej przeszłości. Powstało już w średniowieczu. Jego bogata historia pozwoliła na powstanie wielu ciekawych miejsc. Jeżeli zatem para młoda szuka wyjątkowego miejsca na swój ślub i wesele to może z całą pewnością wybrać to miasto.

Smakowita atrakcja na Waszym weselu

Fontanny czekoladowe już od dawna są znane i bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych. Od niedawna goszczą także na polskich przyjęciach. Pod nazwą fontanna czekoladowa kryje się urządzenie, niewiele różniące się od znanych wszystkich fontann. Z jedną różnicą – zamiast wody, po jego kaskadach spływa roztopiona belgijska czekolada.

Przyjęcie czy impreza weselna?

Wesela urządzane na kilkaset osób, na które przychodziła cała wieś, należą już w dużej mierze do przeszłości. Jedynie w mniejszych miejscowościach oraz na weselach organizowanych w remizach, gdzie nie płaci się od przysłowiowego „talerzyka”, jeszcze nadal bawi się ponad 100 par.

Kościół na Waszą ceremonię ślubną

Wybór kościoła na ślub to bardzo istotna kwestia, gdyż nadaje on kształtu całej ceremonii. W Łomży znajduje się wiele zabytkowych świątyń, spośród których z pewnością wybierzecie tą jedyną. Warto jest je wcześniej poznać.
Top