Wesele

Kościoły i zabytkowe świątynie w Koszalinie

Wybór kościoła na ślub to jedna z ważniejszych kwestii. W Koszalinie znajduje się wiele pięknych i zabytkowych świątyń, spośród których z pewnością wybierzecie tą jedyną na Waszą uroczystość. Miejsce jest przecież bardzo istotne.

Targi ślubne w Kielcach

Coroczne Ogólnopolskie Targi Ślubne "Modny Ślub" w Kielcach skupiają największe marki branży ślubnej. Na powierzchni niemal tysiąca metrów kwadratowych, swoje produkty i usługi prezentuje blisko 150 firm. Odbywają się pokazy sukien ślubnych oraz garniturów. Dowiedz się więcej na temat kieleckich targów ślubnych.

Katowice - ślub poza swoją parafią

Choć zwyczajowo ślub zawierany jest w parafii jednego z narzeczonych prawo kościelne dopuszcza jego zawarcie w kościele nie będącym parafią żadnego z Was. Przyszłe Pary Młode coraz częściej korzystają z tego prawa. Warto zastanowić w której świątyni chcielibyście wypowiedzieć sakramentalne „Tak”.

Noclegi dla gości weselnych

Ślub to piękne ukoronowanie Waszej miłości. Zaraz po nim przychodzi czas na zabawę weselną, która jest niewątpliwie radosna, ale i nieco męcząca. Po niej (każdy przecież ma swój własny limit wytrwałości) dobrze byłoby się położyć i odpocząć. Zwłaszcza, jeśli drugiego dnia odbywają się poprawiny.

Wybierając tort ślubny.... kwestie wizualne i smakowe

Tort weselny ma symbolizować słodkie życie Młodej Pary. Nic więc dziwnego, że wyborowi wyjątkowego ciasta poświęca się sporo uwagi. Zanim jednak zdecydujemy się na złożenie zamówienia, warto zastanowić się nad tym, czego oczekujemy od weselnego ciasta. Zazwyczaj Pary chcą, aby ich tort zachwycał Gości wizualnie. Jednak nie warto cenić estetyki ponad smak.

Kościół na Wasz ślub

Zwykle wybieramy ten kościół, który zgodny jest z parafią Panny Młodej, jednak w Gliwicach znajduje się wiele wyjątkowych kościołów, które stanowią odbicie długiej historii miasta. Gliwice są siedzibą jednej z czterdziestu trzech diecezji Kościoła rzymskokatolickiego, dlatego też w miejscu posiadającym tak bogatą historię warto zastanowić się nad odpowiednim miejscem na Waszą ceremonię ślubną!

Nietypowa zabawa weselna

Zazwyczaj na myśl o weselu przed naszymi oczami staje obraz tradycyjnego przyjęcia weselnego z oczepinami oraz różnymi zwyczajami, związanymi z tym szczególnym dniem. Obecnie dużą popularnością cieszą się także alternatywne formy imprez.

Przepis na szampańską zabawę

Kiedy goście już się najedzą, wszystkie toasty zostaną wzniesione, a główne szlagiery odśpiewane i odtańcowane, nadchodzi pora na weselne gry i zabawy. Ich rodzaj, ilość i fakt, czy w ogóle się pojawią, zależy od Państwa Młodych. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, aby przekonać również sceptyków o walorach, jedynej w swoim rodzaju, weselnej zabawy.

Wybór kościoła w Elblągu

Przygotowania ślubne wiążą się z wieloma ważnymi decyzjami. Jedną z nich jest wybór kościoła w Elblągu, w którym odbędzie się Wasza ceremonia ślubna. Jednym z zabytkowych Elbląskich kościołów jest barokowy Kościół błogosławionej Doroty, który powstał w 1705 roku i należy do najcenniejszych zabytków barokowej architektury sakralnej z terenu Żuław.

Jakie menu na wesele?

Na kilka tygodni przed weselem młode pary muszą zastanowić się nad tym, co goście będą jedli w czasie całej imprezy. Niezależnie od tego, czy wesele odbywa się na sali weselnej w sercu Elbląga, czy też w restauracji na obrzeżach miasta, zawsze młodzi ustalają z właścicielami, co zostanie podane na stoły weselne.

Różne weselne atrakcje

Ślub to dla Was wielki dzień. Poza nerwami, jakie Wami miotają od samego rana, przychodzi w końcu błogi spokój i możecie zacząć mówić już do siebie „mężu” i „żono”. Musicie pamiętać, że dla Was i Waszych najbliższych jest to niezwykle wyjątkowy dzień, jednak dla większości przybyłych osób jest to po prostu wesele, więc warto pomyśleć o tym, jak je urozmaicić, aby i dla gości było pełne wrażeń.

Ślub na Jasnej Górze

Jasna Góra to najważniejsze w Polsce sanktuarium maryjne, które od lat przyciąga pielgrzymki wiernych z całego świata. Klasztor jasnogórski przesiąknięty jest historią i tradycją, a kult religijny i duchowa spuścizna tworzą tu niepowtarzalny klimat. Zorganizowanie ślubu w przepięknej bazylice na Jasnej Górze będzie dla Młodej Pary z pewnością wyjątkowym przeżyciem.

Ślubne przygotowania

Pary, które decydują się na wspólne życie razem, rozpoczynają przygotowania do ślubu na długo przed planowanym terminem ceremonii ślubnej. Jak przygotować się do zadań związanych ze ślubnymi przygotowaniami? Mamy dla Was kilka podpowiedzi.

Kościoły w Chorzowie

Wybór Kościoła na ślub jest szczególną chwilą. Zazwyczaj jest on zawierany w parafii zamieszkania narzeczonej, lecz nie jest to reguła. W Chorzowie znajduje się wiele pięknych, zabytkowych kościołów, które z pewnością Was zainteresują.

Zwyczaje weselne w Polsce

Wesele jest mocno wpisane w naszą narodową tradycję. Staropolskie weseliska trwały nawet po kilka dni i nadal można spotkać się z organizacją takich imprez, choć zwyczaj ten powoli zanika, głównie z uwagi na koszty przygotowania takiej biesiady. Niemniej jednak, nawet do naszych czasów przetrwało wiele zwyczajów, zabobonów i wierzeń, które są wciąż żywe podczas obrządków weselnych. Z nich wynikają zwyczaje weselne, które bezwiednie są powtarzane nawet przez bardzo nowoczesne pary młode.

Organizujemy wesele w Chorzowie

Organizacja wesela zawsze przysparza bardzo wiele radości, ale i niestety ogromną dawkę nerwów. Nie tylko Wy będziecie mieć wielki stres, ale również Wasi rodzice i najbliżsi. Co zrobić, aby oszczędzić sobie wielu przykrych niespodzianek? Na początek zastanówcie się, czy chcecie organizować wesele sami, czy wolicie, aby zajął się tym profesjonalista. Oczywiście wszystko zależeć będzie od Waszego budżetu.

Obiekty sakralne w Bytomiu

Bytom jest wyjątkowym miastem, bogatym zarówno w wiele pięknych miejsc, jak i zabytkowych kościołów. Także wybór kościoła na ślub jest bardzo ważną kwestią, dlatego już wcześniej należy zastanowić się nad miejscem, w którym w obliczu Boga złożycie przysięgę małżeńską.

Atrakcje ślubno-weselne

Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach i chyba tak też jest w istocie. Nie inaczej jest w odniesieniu do ślubów i wesel. Wydaje się, że najważniejsze kwestie organizacyjne to zamówienie sali weselnej, zarezerwowanie terminu w kościele, orkiestry czy florystyki, która zadba o dekoracje na stołach, samochodzie, czy podczas uroczystości ślubnej.

Perfekcyjny tort ślubny

Podczas wesela jedną z głównych atrakcji wieczoru jest podanie tortu weselnego. Pary w różnych zakątkach Polski podają ten smakołyk albo zaraz po obiedzie, albo o dwunastej w nocy. W Bytomiu częściej praktykowany jest zwyczaj podawania tortu o północy.

Bytom – Twoje miejsce na ślub i wesele

Poza tym, że Wasza miłość i radość odróżnia Was od niektórych, jest jeszcze jedna rzecz, która sprawia, że jesteście wyjątkowi – planujecie swój wielki dzień na Śląsku! Bytom, podobnie jak pozostałe śląskie miasta, ma swój niepowtarzalny i specyficzny urok nie tylko dzięki obecnym tu atrakcjom, lecz także dzięki odrębności.
Top