Ślub

Ślub kościelny i formalności z nim związane

Przyjęło się, iż ślub zawierany jest w parafii Panny Młodej. Prawo kanoniczne dopuszcza możliwość zawierania małżeństwa w kościele, który nie należy do parafii żadnego z narzeczonych. Oczywiście to nie jest reguła.

Plenerowa sesja ślubna w Radomiu

Zdjęcia ślubne pozostają pamiątką na całe życie. Uwieczniają one jedne z najważniejszych chwil w Waszym życiu, dlatego należy szczególnie o nie zadbać. Trzeba zadbać o wo to by zajął się tym właściwy fachowiec.

Niezwykła sesja zdjęciowa w Zabrzu

Jeżeli planujecie swoje wesele w Zabrzu warto pomyśleć o sesji plenerowej, gdyż może ona Wam dostarczyć niesamowitych fotografii, będących pamiątką tego pamiętnego dnia w Waszym życiu. Warto postarać się o dobrego fotografa.

Twój ślub i wesele w obiektywie!

Ślub to bardzo wyjątkowy dzień. Wszyscy pragniemy, aby pozostał w naszej pamięci przez długi czas. Poza wspaniałymi wspomnieniami, pamiątką z dnia ślubu, oddającą te magiczne chwile są również fotografie ślubne, dlatego tak ważne jest, aby były one wyjątkowe.

Wesele w Rzeszowie - formalności w USC

W celu uzyskania aktu małżeństwa, przyszła para młoda musi stawić się w Urzędzie Stanu Cywilnego w terminie 3 miesiące przed datą ślubu. Należy zabrać ze sobą dowody osobiste oraz skrócone akty urodzenia.

Dwóch fotografów to dwa różne spojrzenia

Profesjonalny fotograf ślubny z pewnością dobrze zrealizuje się w pracy. Dobrze jest jednak przemyśleć opcję zatrudnienia dwóch fotografów. Na rynku można znaleźć takie oferty. Z pewnością w ten sposób otrzyma się zdjęcia z wielu perspektyw.

Zdjęcia ślubne są nieśmiertelne

Coraz więcej osób ceni sobie pomysł i jakość zdjęć, stawiając cenę na drugi plan. Jest to spowodowane większą świadomością, że te zdjęcia będą nam towarzyszyć do końca życia, a nawet będą dla innych pokoleń. Oczywiście jakość takich zdjęć kosztuje, ale za to jesteśmy zadowoleni z efektów pracy fotografa.

Awangardowe zdjęcia ślubne

Wybór profesjonalnego fotografa ślubnego pozwala pozwala mieć pewność, że zdjęcia będą jedyne i niepowtarzalne, takie jakie chcemy. Gorzej jak się wydarzy jakiś wypadek losowy. Ale nie ma co się zamartwiać na przyszłość. Dzisiaj zdjęcia mogą być bardzo oryginalne i awangardowe.

Dlaczego fotograf, a nie znajomy?

Usługa fotografa ślubnego jest bardzo popularna. Nie wszyscy jednak decydują się na jej wynajęcie. Nieprawdą jest, że dobre zdjęcia może wykonać każdy i zaoszczędzi się na tym. Tylko profesjonalista potrafi uchwycić chwile, który nigdy więcej się nie powtórzą. Dobrze jest także poznać rolę jaką pełni konsultant ślubny.

Fotograf ślubny a sprzęt

Ogólnie znane jest stwierdzenie, że nie sprzęt czyni fotografa profesjonalistą. Oczywiście jest to prawda, ponieważ liczą się umiejętności fotografa i jego wyobraźnia. Zdjęcie zaczyna się już tworzyć w głowie, a potem za pomocą sprzętu jest ono realizowane.

Czarno białe zdjęcia ślubne

Fotograf ślubny to niemal zawód zaufania publicznego – o ile zdjęcia w atelier czy plenerze można powtarzać, korygować i w sporej mierze reżyserować, o tyle dzień ślubu wymaga już reporterskiego warsztatu i mnóstwa uwagi ze strony fotografa; zdjęcia ślubne, które mają być skarbem przechowywanym przez lata, nie pozwalają na wielki margines błędu.

Recepta na udaną sesję ślubną

Decydując się na fotografa ślubnego należy pamiętać o kilku szczegółach. Najważniejsza chyba jest umowa, w której należy zawrzeć wszystkie istotne elementy odnośnie wynagrodzenia, czasu i itp. Zawsze w razie jakiś nieprawidłowości można się powołać na umowę. Jednak ona nie chroni tylko i wyłącznie pary młode, ale także fotografów. Zleceniodawcy mogą się wycofać i fotograf także ma prawo powołać się na umowę.
Top