Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Jak zatrzymać ślubne chwile?

Jak zatrzymać ślubne chwile?
Fotografia jest bardzo ważna w życiu każdego z nas. To dzięki zdjęciom człowiek potrafi udokumentować szybko przemijającą rzeczywistość. Fotografie ślubne są swoistymi strażnikami ważnych dla nas chwil.

Nie musimy obawiać się że przewrotna pamięć z czasem wypaczy obraz istotnych dla nas wydarzeń. Ilekroć zajrzymy do albumu fotograficznego, zdarzenia sprzed lat ukażą się nam jak żywe. Już od dawna zdjęcia nie rejestrują tylko pojedynczych obrazów. Fotografia stała się ulubioną dziedziną wielu artystów, którzy poprzez zdjęcia, przekazują widzowi swój sposób patrzenia na świat. Fotografia stała się więc sposobem na subiektywne ujęcie otaczającej nas rzeczywistości. A fotografowie specjalizujący się w fotografii ślubnej prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej awangardowych ujęć.


Właściwe podejście do poszukiwań

Planując kwestię swoich ślubnych zdjęć, warto więc włożyć choć trochę trudu, by wyszukać odpowiedniego fotografa. Nie należy oszczędzać na jego usługach, w końcu to tylko zdjęcia zostaną Wam na pamiątkę tej ważnej uroczystości. W obecnych czasach bardzo wielu fotografów świadczy usługi z zakresu ślubnej fotografii. Przyszli małżonkowie mogą więc swobodnie wybierać z szerokiego pakietu usług przez nich świadczonych. Zdecydować można się zarówno na reportaż z przygotowań oraz błogosławieństwa rodziców, fotografowanie podczas ceremonii ślubnej, przyjęcia weselnego, ślubny plener, a nawet sesję narzeczeńską.


Indywidualne techniki fachowców

Każdy fotograf zdjęcia wykonuje na swój własny sposób, stosuje inne techniki, ma własne pomysły na ślubny plener i według swojej koncepcji poddaje fotografie obróbce graficznej. Najłatwiej przekonać się o jego umiejętnościach przeglądając jego dotychczasowe prace.


Termin na sesję w plenerze

Planując swój ślubny plener warto zastanowić się gdzie i kiedy go przeprowadzić. Wykonać można go zarówno w dniu ślubu jaki i w trochę późniejszym terminie. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy. W dniu ślubu świeżo upieczeni małżonkowie dysponują zazwyczaj mniejszą ilością czasu. Gości weselnych nie wypada bowiem pozostawić zbyt długo samych. Nie można pozwolić sobie także na spontaniczność pozując do zdjęć, w obawie o ubrudzenie swoich ślubnych strojów. Sesja w późniejszym terminie umożliwia dotarcie do kilku interesujących miejsc, nawet znacznie oddalonych. Niestety trzeba się do niej przygotować, wykonując min. ponowny makijaż i fryzurę.


Najważniejsze mieć pomysł

Pytanie gdzie chcielibyście udać się na swój ślubny plener najlepiej zadajcie sobie sami. Nic nie stoi na przeszkodzie by było to Wasze ulubione miejsce spotkań, które często odwiedzaliście będąc już zaręczeni. Można pokusić się także o nutkę szaleństwa. Być może w pobliżu znajdują się jakieś ciekawe scenerie. Opuszczone fabryki, budynki, ruiny czy też bunkry. Pary młode prześcigają się w wyszukiwaniu coraz bardziej nietuzinkowych miejsc. Ślubne sesje fotograficzne przeprowadzane są w szpitalach, na parkingach, supermarketach czy dachach budynków.


Każda para znajdzie coś dla siebie

Gorzów Wielkopolski oferuje wiele walorów zarówno dla osób szukających tradycyjnych rozwiązań jak i tych z Was, którzy pragną nutki szaleństwa. Romantyczną sesję zdjęciową z powodzeniem można zrealizować tutaj na Bulwarze Nadwarciańskim oraz w jednym z wielu parków. W obrębie parku Wiosny Ludów znajduje się staw, natomiast Park im. Mikołaja Kopernika przyciąga bogactwem zieleni. Za tło wykorzystać możecie także jedną z pięknych fontann - Fontannę Pauckscha czy też tą zlokalizowaną na Placu Grunwaldzkim. Gorzów Wielkopolski poszczycić się może także uroczą architekturą, przykładem są tutaj kamienice na Starym Rynku. W roli tła równie dobrze sprawdzają się mosty. Pod uwagę w Gorzowie można wziąć chociażby Most Staromiejski.


Lodołamacz na sesji?

Ślubna sesja na lodołamaczu? Dlaczego nie, turystyczne rejsy po Warcie odbywa zabytkowy lodołamacz Kuna. Innym pomysłem na szalony plener będzie także Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich lub Zoo Safari w Świerkocinie. Czasami wystarczy tylko dobrze rozejrzeć się wokół siebie, by znaleźć coś interesującego.

Autor: Aleksandra Zawadzka

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top