Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Zatrzymać ulotne chwile

Zatrzymać ulotne chwile
Fotografie ślubne są jedną z najważniejszych elementów okresu ślubu. Pozwalają one na zarejestrowanie pięknych, ulotnych chwil, z których pamiątka wzbogaca Nasz album ślubny, przywołując piękne wspomnienia.

Ważne jest, aby wybrać typ zdjęć, pomiędzy zdjęciami studyjnymi, a zdjęciami wykonywanymi w plenerze. Mimo, iż odchodzi się już od zdjęć wykonywanych w studiu na sztucznym tle, to są one gwarancją konkretnych rezultatów. Stałe oświetlenie oraz powtarzające się pozy, pozwalają Nam na uzyskanie stałego efektu.


Możliwości bez liku

Zdjęcia wykonywane w plenerze, mają to do siebie, że stwarzają Nam szerokie możliwości, co do sposobu i stylu ich wykonania. Studio fotograficzne z pewnością nie dodaje zdjęciom tyle uroku, co plener, zwłaszcza jeśli Waszym plenerem będzie miejsce, z którym wiąże się wiele wspomnień. Wybór odpowiedniego miejsca na sesję pełni także funkcję tematyczną. Jeśli preferujecie zdjęcia na tle zieleni, to możecie udać się do parku, na łąkę, lub do lasu. Jeśli jednak gustujecie z zdjęciach industrialnych, to tło Waszych fotografii mogą stworzyć stare kamienice, centrum miasta, czy też zabytkowe budynki. Obecnie, modne są także zdjęcia w miejscach, gdzie pojawienie się pary młodej nie jest codziennością. Należą do nich między innymi metro, pole golfowe, basen, kort tenisowy, czy też stadion piłkarski.


Kutno doskonałym miejscem

Ważne jest jednak odpowiednie przygotowanie do zdjęć plenerowych, dlatego należy poinformować fotografa o decyzji co do scenerii, tak aby mógł on przygotować niezbędne rewizyty. Coraz więcej osób ceni sobie pomysł i jakość zdjęć, stawiając cenę na drugi plan. Pary, które planują swój ślub i wesele w Kutnie, staną przed koniecznością wyboru miejsca, w którym odbędzie się ich sesja zdjęciowa. Wasze ślubne zdjęcia możecie wykonać między innymi na Starym Mieście, obejmującym swym zasięgiem dwa rynki połączone ulicą Królewską, która wraz z Placem Piłsudskiego po modernizacji, stanowi wizytówkę miasta. Ślady średniowiecznego założenia miejskiego, kościół i Rynek Zduński oraz kamieniczki z XVIII wieku nadają temu miastu niepowtarzalnego uroku, który na pewno przełoży się na Wasze fotografie.


Bardzo ciekawe plenery

Do ciekawych miejsc należą również barokowy, drewniany dworek Szomańskich, wybudowany w II połowie XVIII wieku, Pałac Pocztowy oraz Zespół pałacowy Gierałty z XVIII wieku. Za budynkami pałacowymi mieści się Park Pałacowy im. Wiosny Ludów, który jest najstarszym i jednocześnie największym parkiem miejskim w Kutnie. Jest to doskonałe miejsce dla par, które pragną zrealizować swoją sesję w zielonej scenerii. Dzieli się on na dwie części,z których pierwsza przypomina układem ogród francuski, natomiast druga krajobrazowy ogród angielski. W parku mieści się także staw.


Nietypowe sesje ślubne

W centralnej części Kutna znajduje się także Park miejski im. R. Traugutta oraz Park miejski nad Ochnią, będący najmłodszym parkiem w mieście. Sąsiaduje on z kompleksem boisk do koszykówki i piłki nożnej oraz z stadionem miejskim, które także obierane są niejednokrotnie za miejsca nietypowej sesji zdjęciowej. Kutno to piękne miasto, w którym nie brakuje ciekawych miejsc, zwłaszcza na sesję zdjęciowa. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Można tutaj zrealizować niezwykłą sesję, począwszy od zdjęć industrialnych na rynku lub tez na tle licznych zabytków, poprzez zdjęcia w parku, a skończywszy na zdjęciach nad rzeką Ochnią, charakteryzujących się niezwykłą ekspresją.

Autor: Edyta Fołta

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top