Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Fotografie - najłatwiejszy sposób zatrzymania wszystkiego co ulotne

Fotografie - najłatwiejszy sposób zatrzymania wszystkiego co ulotne
Z pewnością marzycie o pięknych, nietuzinkowych i wyjątkowych ślubnych zdjęciach. W końcu jedyne w swoim rodzaju wydarzenie jakim jest ślub, wymaga nie tylko odpowiedniej oprawy, ale i należytego uwiecznienia na fotografiach.

Bowiem to właśnie zdjęcia będą przypominać Wam kiedy tylko zapragniecie, te cudowne chwile. Zostaną także pamiątką dla Waszych rodziców, przyjaciół a później i dla Waszych dzieci.


Fotograf decyduje o jakości zdjęć

Niewątpliwie jakość zdjęć zależy w największej mierze od fotografa. To właśnie on dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu, umiejętności patrzenia na świat, ujmuje w kard ulotne chwile. Dobry fotograf potrafi nie tylko zarejestrować wydarzenia. Potrafi także uchwycić to co nienamacalne - emocje i uczucia. Aparat jest tylko narzędziem, dlatego do wykonania dobrych fotografii potrzebna jest osoba, która potrafiła go będzie odpowiednio użyć. Nie warto więc zlecać wykonywania zdjęć na ślubie i weselu osobie, która nie zajmuje się profesjonalnie fotografią. Możecie w ten sposób stracić unikatowe momenty, chwile które już nigdy się nie powtórzą.


Szczegółowe sprawdzenie kandydata

Wyboru fotografa najłatwiej dokonać przeglądając jego port folio. Ono najwięcej mówi o sposobie jego pracy i pomysłowości. Przekonać się możecie czy jego fotografie są naturalne czy też raczej pozowane. W jaki sposób komputerowo obrabia swoje zdjęcia i jakie ma pomysły na ślubny plener. Zanim podejmiecie ostateczną decyzję umówcie się z wybraną osobą na spotkanie. Pamiętajcie, że bardzo ważne są relacje pomiędzy młodą parą a fotografem. Jeśli wybrany artysta nie wzbudzi Waszego zaufania, współpraca podczas ślubnej sesji może okazać się nieowocna.


Wybór własny lub zdanie się na fotografa

Miejsce przeprowadzenia ślubnego pleneru możecie wybrać zarówno razem z fotografem jak i zrealizować swoje pomysły. W Jastrzębiu udać możecie się do Parku Zdrojowego. W tym największym na Śląsku XIX wiecznym parku za tło dla ślubnych fotografii posłużyć może zarówno bogaty drzewostan, jak i dom zdrojowy, muszla koncertowa czy też pijalnia wód. Jeśli jesteście miłośnikami przyrody udać możecie się także do Parku Dąbrówka oraz Park Uniwersyteckiego. W Jastrzębiu i jego okolicach zasługują także na uwagę dwór obronny w Bziu oraz Pałac w Boryni.


Piękne plenery są wszędzie

Jeśli marzycie o bardziej wyszukanej scenerii, dobrze rozejrzyjcie się wokół siebie. Dobry fotograf, piękne ujęcia wykona Wam gdzie tylko zapragniecie. To czy będzie to stadion piłkarski, opuszczone tory kolejowe, kąpielisko Zdrój czy nawet zimą lodowisko - zależy tylko od Waszego pomysłu. Najważniejszym jest by wybrana koncepcja jak najbardziej odpowiadała Wam samym – w końcu to Wy jesteście głównymi bohaterami na swoim ślubie.

Autor: Aleksandra Zawadzka

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top