Ślub

Dom weselny, hotel czy restauracja – gdzie wyprawić wesele?

Czasy, kiedy wesele odbywało się w domu, czy w mieszkaniu znajomych już dawno minęły, na obecne spore przyjęcia konieczne jest wynajęcie odpowiedniej sali, która spełni wszelkie potrzeby gości i młodych małżonków. Jaką salę wybrać? Czy miejsce organizacji wesela ma znaczenie?

Menu weselne – inspiracje: kuchnia orientalna!

Można zorganizować wesele w sposób tradycyjny, ale można też zrobić to bardzo nietypowo. Jedną z takich wariacji na pewno będzie menu inspirowane kuchnią orientalną! Czy warto? Co wtedy powinno pojawić się na stole weselnym?

Czym pojechać do ślubu? Najlepsze pomysły nowożeńców

Kto powiedział, że przejazd z kościoła na wesele musi być nudny? Nie musimy, jak wszyscy, korzystać ze zwykłego samochodu, można spróbować uatrakcyjnić ten moment wesela na wiele sposobów. Czym można pojechać do ślubu?

Podróż poślubna last minute

Podróż poślubną można zaplanować na różne sposoby, ale jeśli chcemy wyjazdu, który jest zorganizowany, tani, a przy tym spontaniczny, to na pewno wyjazd last minute przypadnie nam do gustu! Gdzie szukać dobrych ofert i dokąd wyjechać na miesiąc miodowy?

Czy kamerzysta na weselu jest jeszcze potrzebny?

Organizując wesele, staramy się zapewnić wszystko, co potrzebne, ale przy tym trzymać w ryzach wydatki. Czasem przychodzi myśl, żeby zrezygnować z pewnych usług, np. kamerzysty, którego zatrudnia się coraz rzadziej. Czy to dobry sposób na oszczędność? A może jego rola jest na weselu nie do zastąpienia?

Jak przybrać samochód do ślubu?

Do ślubu można jechać wieloma środkami transportu, ale znaczna większość młodych par wybiera samochód, nowoczesny lub zabytkowy. Każdy jednak musi być odpowiednio udekorowany. Jak to zrobić najlepiej?

Oryginalny pomysł na prezent ślubny

Chociaż w momencie planowania prezentu ślubnego, pierwszym pomysłem, który przyjdzie nam do głowy może być koperta z gotówką, to warto uruchomić swoją kreatywność i postarać się zaskoczyć Młodą Parę niestandardowym podarunkiem. Jakim? Oto kilka propozycji!

Plenerowa sesja ślubna – jak się przygotować?

Plenerowa sesja ślubna to zwykle spore wyzwanie dla fotografa, ale też dla pary młodej. Aby wynik sprostał ich oczekiwaniom, powinni przygotować się na ciężką pracę i danie z siebie wszystkiego. Jak przygotować się do sesji ślubnej w plenerze?

Fotograf ślubny – jak wybrać?

Obecni często rezygnuje się z kamerzysty na weselu, uwagę kierując w stronę zdjęć. To jednak sprawia, że wybór fotografa jest bardzo ważnym zadaniem, nieudanych zdjęć nie będzie można uratować. Jak znaleźć odpowiedniego fotografa?

4 typy podróży poślubnej - który wybierzesz?

W podróż poślubną można pojechać dosłownie wszędzie i to na różne sposoby: z biurem podróży lub organizując wszystko samodzielnie. Jakie można wyróżnić typy takich wyjazdów? Który z nich wydaje się wam najbardziej odpowiedni na podróż poślubną?

Ślub w kościele – jak go zaplanować krok po kroku?

Ślub kościelny to w naszym kraju ciągle standard, przeważająca większość par decyduje się na zawarcie ślubu konkordatowego. Jak zorganizować taki ślub? Jakie przygotowania i opłaty się z nim wiążą? Poniżej odpowiedzi.

Najpiękniejsze weselne dekoracje

Dzień ślubu jest piękny nie tylko ze względu na swój wyjątkowy charakter, ale także dzięki dekoracjom, które towarzyszą Młodej Parze i jej gościom tego dnia. Wystrój kościoła i sali weselnej powinien komponować się z ustaloną stylizacją wesela. Poznaj pomysły na piękne dekoracje weselne.

Sesja ślubna jak z bajki. Najlepsze pomysły

Wesele trwa tylko jedną noc, ale tym, co zostaje na zawsze, są wspomnienia i... zdjęcia. Warto zatroszczyć się o to, aby były naprawdę wyjątkowe. Gdzie można zorganizować bajeczną sesję ślubną? Podpowiemy i zainspirujemy.

Jaki prezent wypada wręczyć Młodej Parze?

Są osoby, które bez problemu znajdują pomysł na prezent, a jedyną trudność stanowi wybór pomiędzy opcjami. Dla innych, wybór odpowiedniego podarunku stanowi spory problem. Jeżeli należysz do tej drugiej grupy osób, które otrzymały zaproszenie na ślub bliskich lub znajomych, koniecznie zobacz inspiracje jakie przygotowaliśmy.

Jak znaleźć dobry dom weselny?

Przygotowania do wesela wymagają znalezienia wielu rzeczy, które muszą spełniać nasze oczekiwania. Pierwszym ważnym krokiem jest wybranie domu weselnego, który może przesądzić o tym, czy przyjęcie będzie udane.

Wiązanka ślubna – jak wybrać?

Bez względu na stylizację wesela, każda Panna Młoda idzie do ślubu z bukietem kwiatów - ślubna wiązanka jest jej nieodzownym atrybutem. Zobacz na co zwrócić uwagę przy wybierając piękny bukiet ślubny.

Gdzie wyjechać w niezapomnianą podróż poślubną?

Wybór miejsca podróży poślubnej nie jest łatwy, tyle niesamowitych opcji jest do wyboru! Tutaj przedstawiamy trzy ciekawe propozycje, które na pewno spotkają się z entuzjazmem narzeczonych szukających niezwykłych wrażeń.

Wesele w plenerze. Najlepsze propozycje

Wesela w plenerze robią się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Choć zwykłe sporo kosztują, to ich niezwykły urok sprawia, że pary są chętne wydawać na nie pieniądze. Gdzie warto je zorganizować i ile trzeba za to zapłacić?

Zabytkowy samochód do ślubu: poczuj się wyjątkowo!

Przyjazd do kościoła zabytkowym samochodem może być naprawdę ciekawym elementem ślubu. Jaki samochód możecie wybrać i ile to może kosztować? Wbrew pozorom to wcale nie tak wielki wydatek, a i wybór jest ogromny!
Top