Ślub

Jak wybrać salę weselną

Po pierwsze musimy oszacować, ilu gości będzie nam towarzyszyło w ważnym dla nas dniu. Oczywiście zaraz po wyznaczeniu przybliżonej daty ślubu nie musimy mieć ich dokładnej listy, ale większość par jednak siada i wypisuje wtedy osoby, które na pewno trzeba zaprosić.

Dekorować samochód? Tak.

Dekoracje oczywiście muszą współgrać, być niejako zespołem. Na ogół takie przystrojenie zbudowane jest z gotowych elementów, bądź naturalnych, żywych kwitów. Jak to w życiu bywa, wykwintność ozdób uzależniona jest od grubości naszego portfela. Jeżeli jego pojemność jest spora, to możemy pokusić się naprawdę o imponujące elementy dodatkowe.

Fotograf z zamiłowania

Oczywistym jest udział fotografa na ślubach oraz weselach. W tej dziedzinie nietrudno o wybranie odpowiedniego specjalisty. Jednak coraz więcej z nich musi rozważyć elementy wyróżniający. Jakiś czas temu stał się nim udział w sesjach plenerowych. Te pojawiają się w ofertach kolejnych profesjonalistów, wykonujących zdjęcia ślubne.

Dwa tygodnie niezapomnianej, poślubnej przygody

Każda podróż poślubna jest piękna. Ale może być jeszcze piękniejsza, gdy jest świetnie zorganizowana. Niestety, może też być przeciwnie. Uciążliwa podróż, fatalny hotel, brudny pokój i kiepskie jedzenie. W takiej sytuacji nawet największa miłość jest wystawiona na próbę.

Wasze królewskie wesele w Krakowie

Planujący pobrać się w Krakowie, zapewne wiedzą, że tu liczy się szybkość. Duża popularność tego królewskiego miasta powoduje, że często trudno tu o wolny termin nawet na rok do przodu. Dlatego jeżeli ma się wystarczająco czasu na planowanie, warto zacząć już teraz. Jakie miejsca najlepiej brać pod uwagę? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Pamiątka dla potomnych

Fotograf na wesele. Jakiego wybrać, jakie w tym procesie narzucić kryteria? A może da się w tym względzie nieco oszczędzić. Na początku tej części przedsięwzięcia ślubno-weselnego sprawdzamy, ile mamy pieniędzy do przeznaczenia na zdjęcia ślubne.

Ślub prawosławny okiem kamerzysty

Operator kamery – władca zamieszania. Na podstawie obrządku ortodoksyjnego.
Częste "dziwne" zachowanie operatorów kamer video, potocznie określanych jako "kamerzyści" natchnęło mnie do napisania tego artykułu, a właściwie szybkiego poradnika.

Rezerwujemy lokal na wesele

Aktualnie niemal w każdym mieście i większej wsi można znaleźć oferty lokali, w których można zorganizować huczne wesele. Aby zniwelować jednak ryzyko popełnienia błędu przy wyborze i podpisaniu umowy na wynajem, zachęcamy do zapoznania się z Naszymi radami.

Wizytacje u księdza w kościele

W krótkim czasie po oświadczynach młodzi udają się do księdza na pierwszą wizytę. Zwykle jest to spora dawka emocji dla osób pragnących spędzić razem resztę swojego życia. Zwykle problem pojawia się wtedy, gdy ksiądz zadaje bardziej osobiste pytania.

Gdzie zorganizować kameralne wesele?

Coraz częściej młode pary odchodzą od urządzania ogromnych wesel, w których uczestniczy ponad 200 osób. Wiąże się to nie tylko z koniecznością poniesienia większych nakładów finansowych, ale też z trudnością w znalezieniu odpowiedniej sali weselnej.

Dekoracje ze smakiem

Wystrój sali weselnej to, w zależności od wymagań, koszt rzędu 200 do nawet 2000 złotych lub większy. Przestrzeń lokalu możemy przystroić sami, bądź zdecydować się na skorzystanie z usług wyspecjalizowanej firmy, która zrobi to za nas zgodnie z naszymi preferencjami. Jeśli jednak mamy zmysł artystyczny, poczucie smaku, a nade wszystko czas, to warto zdecydować się na samodzielne przygotowanie niepowtarzalnej dekoracji sali weselnej.

Prezenty ślubne – zwyczaje i oczekiwania

Niemal każda kobieta zna ten moment konsternacji, kiedy to zauważa, że na wspólną imprezę przyszła pani ubrana w identyczną sukienkę - nie ma mowy o zaskoczeniu. Podobnie sprawa ma się w przypadku podwojonych prezentów ślubnych. Trudno jest wcześniej przewidzieć jakie podarunki wybiorą pozostali weselnicy. Właśnie dlatego stworzyliśmy poradnik, który pomoże Wam uniknąć podobnej sytuacji podczas ślubu Waszych bliskich.

Fotograf ślubny, kamerzysta – jak wybrać, co oczekiwać?

Zdjęcia ślubne to najważniejsza pamiątka, jaką może dostać młoda para. Podobnie wygląda sprawa filmu weselnego, na którym ujęte są najważniejsze sceny z życia panny i pana młodego. W poniższym artykule radzimy, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze kamerzysty i fotografa.

Oryginalny ślubny prezent

W tym wielkim dniu podaruj nowożeńcom prezent, którego nigdy nie zapomną. Niemal każdy prezent jest dobry, w imię zasady, że liczy się gest. Są jednak prezenty, które budzą emocje, szczególnie zapadają w pamięć i stają się wspaniałym wspomnieniem z tej wyjątkowej uroczystości.

Ślubne zdjęcia coraz bardziej wymyślne

Ten dzień ma być wyjątkowy. Ten dzień ma być spełnieniem marzeń, nieraz wieloletnich. Ponieważ młodzi i ich rodziny są gotowi wydać znaczne sumy na ślub i wesele, żeby tylko zrealizować swoje fantazje rynek usługodawców spełniających je jest bardzo bogaty. Wesele w Warszawie można zorganizować samemu, ale wtedy trzeba zmierzyć się z bogactwem ofert i możliwości.

Czym udać się do ślubu?

Ślub kościelny ma niewątpliwie bardziej uroczysty i, można powiedzieć, teatralny charakter niż uroczystość w Urzędzie Stanu Cywilnego. Są pewne zwyczaje i rytuały, które są przeważnie przez młodą parę przestrzegane. Jednym z nich jest spektakularny przyjazd młodych pod kościół, na ślub.

Pamiątka z uroczystości ślubnej

Fotografia ślubna to bardzo popularna usługa na rynku. Konkurencja jest bardzo duża, ale nie zawsze koszt usługi ma wpływ na jakość. Warto jednak zarezerwować usługę u profesjonalisty, gdyż momenty ślubu i wesela są niepowtarzalne.

Profesonalna fotografia ślubna

Wiele osób uważa, że profesjonalnie wykonana fotografia ślubna jest jednym z najważniejszych świadectw, które to pozostają po tym wyjątkowym dniu, który to zdarza się w naszym życiu. Z tego też względu fotografia ślubna wykorzystuje w celu stworzenia niesamowitych zdjęć wiele miejsc, które to wpłyną na jej cały charakter.

Przysięga wierności i miłości zapisana w kadrze

Wypowiadając w Kościele, sakramentalne tak, obiecujemy sobie życie w zdrowiu, szczęściu i w chorobie. Przy boku ukochanej osoby świat staje się ciekawszy. Podczas uroczystości weselnych kunszt artystyczny fotografa zabłyśnie w pełnej krasie. Współczesne osiągnięcia techniki sprawią, że zdjęcia ślubne staną się wartościowym świadkiem zawartego małżeństwa na długie lata.

Marzy się Państwu wesele w górach w magicznym miejscu?

Ceremonia zaślubin oraz uroczystość weselna to wyjątkowe chwile do których będą Państwo wielokrotnie wracać we wspomnieniach. Organizując tą uroczystość w Beskidzkim Raju gwarantujemy nowożeńcom wymarzoną uroczystość ślubną z romantyczną scenerią, którą przygotujemy indywidualnie z najdrobniejszymi szczegółami.
Top