Ślub

Wyraź swoje uczucie kwiatami!

Kwiaty towarzyszą ludziom niemal od zawsze uświetniając różnego rodzaju wydarzenia. Zazwyczaj pełnią wtedy rolę dekoracyjną, ale to nie jedyne ich zastosowanie. Kwiaty to także jeden z najbardziej znanych sposobów na wyrażanie uczuć względem drugiej osoby.

Ekskluzywne safari i plażowanie w Afryce Wschodniej - wymarzona podróż poślubna

Wyprawa do Kenii i Tanzanii w poszukiwaniu lwów, lampartów, gepardów i innych dzikich zwierząt to ekscytująca przygoda. Ale czy dobry pomysł na miesiąc miodowy? Zdecydowanie tak! Oprócz doświadczenia dzikiej przyrody podczas niezapomnianych wypraw jeepem 4x4, Czarny Ląd gwarantuje Nowożeńcom mnóstwo niezwykle nastrojowych i intymnych chwil.

Podróż poślubna? Pomyślcie o Majorce!

Podróż poślubna to bez wątpienia sposób na dobry odpoczynek i zregenerowanie sił po długotrwałych przygotowaniach do wesela oraz samym weselu. Podróż poślubna na Majorkę to z całą pewnością rewelacyjny pomysł na spędzenie czasu.

Prezenty dla Młodej Pary w dniu ślubu: co kupić...?

Prezent ślubny to niejednokrotnie powód do długi poszukiwań czegoś wyjątkowego, co z jednej strony będzie wytonowane, z drugiej strony przydatne dla Młodej Pary. Zdecydowanie trzeba pamiętać o tym, aby nie kupować "standardowych" rzeczy typu miksery, czajniki. Co podarować Młodym?

Sesja plenerowa młodej pary – pomysły i inspiracje

Wiele narzeczonych zastanawia się, gdzie pojadą na swoją sesję plenerową. Coraz więcej osób chce wyróżnić się na tle innych i mieć swoją indywidualną i niepowtarzalna pamiątkę. Jeśli wynajmiemy profesjonalnego fotografa, który posiada w sobie wiele kreatywności, na pewno odnajdziemy miejsca blisko nas, które staną się idealnym tłem na wyeksponowanie uczucia pomiędzy dwojgiem ludzi.

Niezapomniane wesele – wybierzcie Jurę Krakowsko-Częstochowską!

Chyba każda Para chciałaby, aby ich wesele było niezapomniane i na zawsze zapisało się w ich pamięci oraz w pamięci gości. Właśnie dlatego teraz tak duży nacisk kładzie się na dobór odpowiedniego miejsca organizacji imprezy – to nie tylko najbliższe restauracje czy domy weselne, ale także coraz częściej te zlokalizowane dość daleko, ale przy tym znacznie piękniejsze. W tym aspekcie wspaniałe możliwości daje Jura Krakowsko-Częstochowska – warto je sprawdzić!

10 powodów dla których warto wybrać wakacje All Inclusive

Urlop – czekasz na niego długie miesiące. To Twoja nagroda za pracę, za wszystkie wyrzeczenia, nerwy, wstawanie rano i późne chodzenie spać. Zależy ci, by był jak najlepszy i byś nie musiał się niczym martwić, ale mógł się w pełni zrelaksować. Taki spokój ducha dadzą Ci tylko wakacje All inclusive. A jakie są inne powody, by wybrać właśnie taką formę wypoczynku? Dowiesz się poniżej!

Jak wybrać salę weselną

Po pierwsze musimy oszacować, ilu gości będzie nam towarzyszyło w ważnym dla nas dniu. Oczywiście zaraz po wyznaczeniu przybliżonej daty ślubu nie musimy mieć ich dokładnej listy, ale większość par jednak siada i wypisuje wtedy osoby, które na pewno trzeba zaprosić.

Dekorować samochód? Tak.

Dekoracje oczywiście muszą współgrać, być niejako zespołem. Na ogół takie przystrojenie zbudowane jest z gotowych elementów, bądź naturalnych, żywych kwitów. Jak to w życiu bywa, wykwintność ozdób uzależniona jest od grubości naszego portfela. Jeżeli jego pojemność jest spora, to możemy pokusić się naprawdę o imponujące elementy dodatkowe.

Fotograf z zamiłowania

Oczywistym jest udział fotografa na ślubach oraz weselach. W tej dziedzinie nietrudno o wybranie odpowiedniego specjalisty. Jednak coraz więcej z nich musi rozważyć elementy wyróżniający. Jakiś czas temu stał się nim udział w sesjach plenerowych. Te pojawiają się w ofertach kolejnych profesjonalistów, wykonujących zdjęcia ślubne.

Dwa tygodnie niezapomnianej, poślubnej przygody

Każda podróż poślubna jest piękna. Ale może być jeszcze piękniejsza, gdy jest świetnie zorganizowana. Niestety, może też być przeciwnie. Uciążliwa podróż, fatalny hotel, brudny pokój i kiepskie jedzenie. W takiej sytuacji nawet największa miłość jest wystawiona na próbę.

Wasze królewskie wesele w Krakowie

Planujący pobrać się w Krakowie, zapewne wiedzą, że tu liczy się szybkość. Duża popularność tego królewskiego miasta powoduje, że często trudno tu o wolny termin nawet na rok do przodu. Dlatego jeżeli ma się wystarczająco czasu na planowanie, warto zacząć już teraz. Jakie miejsca najlepiej brać pod uwagę? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Pamiątka dla potomnych

Fotograf na wesele. Jakiego wybrać, jakie w tym procesie narzucić kryteria? A może da się w tym względzie nieco oszczędzić. Na początku tej części przedsięwzięcia ślubno-weselnego sprawdzamy, ile mamy pieniędzy do przeznaczenia na zdjęcia ślubne.

Ślub prawosławny okiem kamerzysty

Operator kamery – władca zamieszania. Na podstawie obrządku ortodoksyjnego.
Częste "dziwne" zachowanie operatorów kamer video, potocznie określanych jako "kamerzyści" natchnęło mnie do napisania tego artykułu, a właściwie szybkiego poradnika.

Rezerwujemy lokal na wesele

Aktualnie niemal w każdym mieście i większej wsi można znaleźć oferty lokali, w których można zorganizować huczne wesele. Aby zniwelować jednak ryzyko popełnienia błędu przy wyborze i podpisaniu umowy na wynajem, zachęcamy do zapoznania się z Naszymi radami.

Wizytacje u księdza w kościele

W krótkim czasie po oświadczynach młodzi udają się do księdza na pierwszą wizytę. Zwykle jest to spora dawka emocji dla osób pragnących spędzić razem resztę swojego życia. Zwykle problem pojawia się wtedy, gdy ksiądz zadaje bardziej osobiste pytania.

Gdzie zorganizować kameralne wesele?

Coraz częściej młode pary odchodzą od urządzania ogromnych wesel, w których uczestniczy ponad 200 osób. Wiąże się to nie tylko z koniecznością poniesienia większych nakładów finansowych, ale też z trudnością w znalezieniu odpowiedniej sali weselnej.

Dekoracje ze smakiem

Wystrój sali weselnej to, w zależności od wymagań, koszt rzędu 200 do nawet 2000 złotych lub większy. Przestrzeń lokalu możemy przystroić sami, bądź zdecydować się na skorzystanie z usług wyspecjalizowanej firmy, która zrobi to za nas zgodnie z naszymi preferencjami. Jeśli jednak mamy zmysł artystyczny, poczucie smaku, a nade wszystko czas, to warto zdecydować się na samodzielne przygotowanie niepowtarzalnej dekoracji sali weselnej.

Prezenty ślubne – zwyczaje i oczekiwania

Niemal każda kobieta zna ten moment konsternacji, kiedy to zauważa, że na wspólną imprezę przyszła pani ubrana w identyczną sukienkę - nie ma mowy o zaskoczeniu. Podobnie sprawa ma się w przypadku podwojonych prezentów ślubnych. Trudno jest wcześniej przewidzieć jakie podarunki wybiorą pozostali weselnicy. Właśnie dlatego stworzyliśmy poradnik, który pomoże Wam uniknąć podobnej sytuacji podczas ślubu Waszych bliskich.
Top