Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Jak najlepiej zaplanować swój ślubny plener?

Jak najlepiej zaplanować swój ślubny plener?
Planując swoją ślubną ceremonię nie należy zapominać o przemyśleniu kwestii swojej ślubnej fotografii. Ważny jest nie tylko wybór odpowiedniego fotografa, ale i miejsca gdzie i kiedy przeprowadzona będzie sesja zdjęciowa.

Dokonując wyboru terminu jej przeprowadzenia można wziąć pod uwagę zarówno dzień ślubu jak i późniejszą datę. Za tym drugim rozwiązaniem przemawia fakt, że narzeczeni będą bardziej zrelaksowani, co oczywiście korzystnie wpływa na jakość zdjęć. Ważnym jest także znacznie większa ilość czasu, którą wykorzystać można na dotarcie do kilku wybranych miejsc, nawet tych znacznie oddalonych. W dniu ślubu świeżo upieczeni małżonkowie dysponują ograniczonymi ramami czasowymi. Nie mogą bowiem na zbyt długo opuszczać swojego weselnego przyjęcia. Dodatkowym atutem przemawiającym za realizacją sesji w innym terminie jest fakt, że nowożeńcy nie będą musieli obawiać się o ubrudzenie swoich ślubnych strojów. Realizacja sesji w innym terminie niesie niestety za sobą konieczność ponownego wykonania fryzury, makijażu i przygotowania się do ślubnego pleneru.


Sesja w plenerze i studio

Miejscem realizacji sesji może być zarówno studio fotograficzne jak i dowolnie wybrana lokalizacja w plenerze. W profesjonalnym studio fotograf dysponuje odpowiednim sprzętem, oświetleniem, rekwizytami oraz tłami na których nowożeńcy będą pozować. Umożliwia to wykonanie dobrych technicznie ujęć, mogą się one jednak wydawać zbyt sztuczne. Przed podjęciem decyzji najlepiej obejrzeć wykonane przez wybranego fotografa zdjęcia studyjne, by przekonać się czy jest to to czego oczekujecie. Innym rozwiązaniem jest udanie się na sesję zdjęciową w ciekawą scenerię. Zdjęcia wykonane w świetle zastanym, na tle przyrody czy też miasta wydają się być bardziej naturalne. Dlatego też pary młode coraz częściej rezygnują ze studio na rzecz plenerowej zdjęciowej sesji.


Piękno jezior i przyrody

Giżycko jest uroczym miastem i chyba każdy będzie potrafił znaleźć tutaj to czego oczekuje. Niewątpliwie największym atutem są tutaj jeziora. Można wykorzystać je jako tło, udając się na piaszczystą plażę, molo lub do portu. Jeśli nie boicie się wyzwań, a swoją sesję przeprowadzacie już po ślubie, możecie nawet wejść do wody. Pluskającej się młodej parze, dobry fotograf z pewnością wykona wiele fantastycznych ujęć. Nic nie stoi także na przeszkodzie abyście swoją ślubną sesję przeprowadzili na żaglówce, motorówce czy choćby w kajaku. Bardzo dobrze wychodzą także zdjęcia wykonywane na mostach. Do najbardziej interesujących należy w Giżycku most obrotowy.


Inne ciekawe pomysły

Poza jeziorami można poszukać tutaj innych pomysłów na ślubny plener. Udać się w otoczenie zamku krzyżackiego lub do wieży ciśnień. Stanowi ona nie tylko doskonały punkt widokowy, na platformie którego można wykonać ciekawe zdjęcia. Wykorzystać można tutaj także kręte schody prowadzące na jej górną kopułę. Ciekawym obiektem jest także Twierdza Boyen, a w odległości 15 km od Giżycka w Grądach Kruklaneckich znajduje się urokliwy, zniszczony most kolejowy. Jeśli szukacie świeżych pomysłów fotografa zabierzcie do hodowli Żubrów Wolisko czy też do Indiańskiej Wioski. Strzelający z łuku pan młody i krzątająca się koło tipi pani młoda? Dlaczego nie, jak wyglądać będą Wasze ślubne fotografie zależeć będzie tylko od Waszej pomysłowości. Zimą szaloną sesję zdjęciową z powodzeniem można na stoku narciarskim.


Dobry fotograf wszędzie zrobi dobre ujęcia

Tak naprawdę sesję plenerową przeprowadzić można wszędzie. Znaczenie ma tylko jakich efektów oczekują nowożeńcy, gdyż zdjęcia ślubne mają być pamiątką przede wszystkim dla nich. Najważniejszym jest więc przemyśleć czego się oczekuje po ślubnej sesji, by nie zaznać późniejszego rozczarowania.

Autor: Aleksandra Zawadzka

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top