Przed ślubem

Udany wieczór panieński, szalony wieczór kawalerski

Przyszli małżonkowie przed ślubem, powinni mieć zorganizowane jedyne w swoim rodzaju imprezy, na których każdy z nich będzie głównym bohaterem. Mowa oczywiście o wieczorze panieńskim oraz kawalerskim. Media przekonują nas, że taki wieczór nie może odbyć się bez striptizu.

Nauki przedmałżeńskie w Mysłowicach

Narzeczeni, którzy pragną zawrzeć sakrament małżeństwa zobowiązani są do odbycia obowiązkowych nauk przedmałżeńskich. Są to zajęcia prowadzone w formie wykładów, dyskusji lub pracy w grupach. Poruszane są na nich zagadnienia związane z życiem w rodzinie, rozwiązywaniem sporów itp

Kursy przedmałżeńskie w Słupsku

Nauki przedmałżeńskie obowiązkowo odbyć muszą wszyscy narzeczeni pragnący przyjąć sakrament małżeństwa. Jest to szereg około 10 – ciu spotkań prowadzonych przez osobę duchowną, wieloletnie małżeństwo bądź też inną przeszkoloną osobę.

Nauki przedmałżeńskie

Jednym z obowiązków narzeczonych pragnących zawrzeć ślub kościelny jest odbycie tzw. kursów przedmałżeńskich. Jest to szereg spotkań na których poruszane są tematy związane z wiarą, rodziną, rozwiązywaniem małżeńskich problemów itp.

Kursy przedmałżeńskie w Głogowie

Jednym z obowiązków jakie muszą dopełnić narzeczeni pragnący zawrzeć sakrament małżeństwa jest uczestnictwo w naukach przedmałżeńskich. Są to spotkania prowadzone zazwyczaj w formie forum dyskusyjnego lub wykładów, przez księży bądź też odpowiednio przygotowane osoby świeckie.

Obowiązkowe kursy przedmałżeńskie

Jednym z obowiązków narzeczonych, dopełniających formalności związanych ze ślubem kościelnym jest odbycie nauk przedmałżeńskich. Jest to szereg około 10 – ciu spotkań realizowanych w formie pogadanki, dyskusji lub wykładu.

Ślubne zawiadomienia i zaproszenia

Tworzenie listy gości ślubnych to jedno z pierwszych zadań, jakie czekają na osoby planujące ślub. To od niej zależy bowiem wiele spraw i formalności, z którymi będziemy się mierzyć w dalszej kolejności. O czym warto pamiętać zamawiając ślubne zaproszenia?

Zapraszanie na ślub - sztuka niełatwa

Organizując ceremonię ślubną i wesele powinniśmy pamiętać o tak wielu ważnych tematach, że bez listy zadań z pewnością byłoby nam trudno pamiętać o nich wszystkich. Na liście zadań, jedno z pierwszych miejsc zajmuje wybór i zamówienie ślubnych zaproszeń. To element, bez którego po prostu nie wyobrażamy sobie ślubu. Jak wykonać to zadanie na piątkę?

Jak zaprosić na ślub?

Gdy już wszystkie najistotniejsze decyzje dotyczące zbliżającej się uroczystości zostały podjęte, pozostaje nam przygotowanie ślubnych zaproszeń i przekazanie ich osobom, które chcemy aby towarzyszyły nam w tym wielkim dniu. Jak powinno wyglądać zaproszenie ślubne i jakie informacje należy w nim zawrzeć?

Rzecz o zaproszeniach ślubnych

Zaplanowaliście już datę i miejsce ślubu, przygotowania w toku. Czas wybrać odpowiednią formę zaproszeń ślubnych i powiadomić gości o zbliżającej się uroczystości. Być może poczta pantoflowa już rozniosła wieść o Waszej planowanej ceremonii zaślubin i weselu, jednak to oczywiście nie wszystko. Czas zadbać o formalne zaproszenie przyszłych weselników.

Nauki przedślubne dla narzeczonych

Obowiązkiem narzeczonych pragnących zawrzeć ślub wyznaniowy jest odbycie nauk przedmałżeńskich przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Organizowane są one przy niektórych kościelnych parafiach, nie ma jednak obowiązku uczęszczania na nie w parafii zawierania ślubu.

Wieczór kawalerski i panieński

Tradycyjnie przyjęło się, iż przed ślubem, zazwyczaj świadek organizuje przyszłej pannie i panu młodemu ostatnią imprezę w stanie kawalerskich czy panieńskim. Media kreują wizerunek, iż musi się ona odbyć w nocnym klubie ze striptizerem czy striptizerką. Warto jednak poszukać innych rozwiązań, gdyż nie każdemu z przyszłych małżonków taka rozrywka będzie odpowiadać.

Kogo zaprosić na wesele?

Organizując ślub i wesele napotykamy kwestie, które niejednokrotnie spędzają nam sen z powiek. Trudno jest nam nieraz ustalić, jaką podjąć decyzję. Tym bardziej, że w tym przypadku opinie są co najmniej dwie - Twoja i osoby, która tego dnia powie Ci sakramentalne "tak". Jak ustalić ile osób zaprosić na ślub?

Państwo Młodzi i Rodzice mają zaszczyt zaprosić

Zaproszenia są jedną z ważniejszych kwestii, jakimi należy zająć się przed ślubem. Ich wysłanie powinno być poprzedzone sporządzeniem listy gości weselnych – tak, by nikt nie został pominięty. Aby wszystkie zaproszone osoby mogły z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanować obecność na Waszym ślubie, zaproszenia powinny zostać przekazane jak najwcześniej.

Zaręczyny i co dalej? Czyli przedślubne przygotowania.

Jeśli oficjalne zaręczyny macie już za sobą, czas rozpocząć przygotowania do ślubu i zabawy weselnej. Warto dać sobie na to więcej czasu, ponieważ na wolne terminy sali weselnej czy zespołu muzycznego czeka się nieraz dość długo. Przygotowaliśmy dla Was poradnik, który podpowie Wam o czym należy pamiętać organizując ślub.

Mamy zaszczyt zaprosić

Ślub i wesele to oczywiście niezwykle istotne wydarzenia w naszym życiu. Przed uroczystością przyszli nowożeńcy mają do załatwienia multum ważnych spraw. Pocieszający jest jednak fakt, że po weselu pozostają niezwykle miłe wspomnienia i bardzo szybko zapomina się o tym, jak wiele trudu, czasu i pracy trzeba było w to wszystko włożyć.

Wieczór panieński - szampańska zabawa

Ostatni wieczór kobiety w stanie wolnym, powinien być z pewnością zapamiętany na długo. Co więc zrobić, aby było szampańsko i tak, by dobra zabawa nie wymknęła się spod kontroli i nie towarzyszyły jej jakieś nieprzyjemne sytuacje?

Nietypowe pomysły na wieczór kawalerski

Jeśli typowy striptiz to pomysł nie dla Was, proponujemy Oil Wrestling, czyli zapasy atrakcyjnych dziewczyn w oleju. Jako widzowie na trybunach zasiądzie Wasza ekipa, podczas gdy na ringu walczyć będą dwie atrakcyjne i skąpo ubrane zawodniczki.

Panieński i kawalerski wieczór w Poznaniu

Aby tradycji stało się zadość zarówno przyszła pani młoda jak i pan młody powinni mieć zorganizowany wyjątkowy wieczór, ostatnią zabawę przed wkroczeniem w nowy etap swojego życia. Co i jak zorganizować?

Jak zorganizować udany wieczór panieński czy kawalerski we Wrocławiu?

Wieczór kawalerski czy też panieński nie musi odbywać się według utartych i powielanych w filmach schematów. Media przekonują nas, że tego typu impreza nie może się odbyć poza nocnym klubem, bez dużej ilości alkoholu i oczywiście bez udziału striptizera czy też striptizerek.
Top