Przed ślubem

Ciekawe wzory zaproszeń ślubnych

Zaproszenia ślubne to niezmiernie ważny element planowania ślubu. Możesz zdecydować się na urozmaicenie tradycyjnych karnetów wybierając ciekawy wzór i tekst lub decydując się na zupełnie nową formę. Dowiedz się jak przygotować ciekawe zaproszenia ślubne.

Zaproszenia ślubne z pomysłem

W wysyłaniu zaproszeń można kierować się tradycją, ale można też postarać się wyróżnić na tle innych decydując się na zupełnie inny, kreatywny pomysł. Jak to zrobić? Jakie pomysły na zaproszenia ślubne są godne uwagi? Poniżej propozycje kilku z nich!

Jak ograniczyć koszty wesela?

Wesele to spory wydatek, ale nie ma sensu rozpoczynać wspólnego życia od długów, które potem mogą przerodzić się w poważne problemy finansowe. Dlatego, jeśli nie mamy zbyt dużego budżetu ślubnego, powinniśmy się postarać się ograniczyć koszty tej uroczystości. Jak to zrobić?

Najlepsze teksty na zaproszenia ślubne

Zaproszenie to nie tylko ładna kartka, ale także jej zawartość. Można zdecydować się na standardowy tekst, ale znacznie lepiej jest napisać coś od siebie i zachęcić gości do towarzyszenia nam w tym szczególnym dniu ciekawym tekstem. Jak to zrobić?

Tanie zaproszenia ślubne

Czy zakup ślubnych zaproszeń to duży wydatek? W porównaniu z kosztami całego wesela z pewnością nie. Ale nie oznacza to, że nie można na nich zaoszczędzić. Jak znaleźć tanie zaproszenia ślubne? Jest kilka ciekawych pomysłów i możliwości.

Najdziwniejsze pierścionki zaręczynowe

Bez wątpienia pierścionek zaręczynowy to wydatek, a zarazem prezent, na który decyduje się każdy mężczyzna chcący się "oświadczyć". Zaręczyny bez pierścionka zaręczynowego tak naprawdę nie istnieją. Jaki więc pierścionek wybrać?

Nauki przedmałżeńskie

Decydując się na ślub kościelny bądź konkordatowy, młoda para musi pamiętać o uczestnictwie w naukach przedmałżeńskich. Jednak od każdej reguły są wyjątki i tak jest też w tym przypadku. Które pary są zatem zwolnione z nauk przedmałżeńskich? O tym, a także innych ważnych kwestiach dotyczących kursu przedmałżeńskiego, znajdziecie Państwo informacje w poniższym artykule.

Najbardziej oryginalne pierścionki zaręczynowe

Jedni zachwycają się klasycznym wzorem wykonanym z żółtego złota i ozdobionym lśniącym diamentem, inni poszukują nietypowych i oryginalnych projektów, które zachwycą ich wybrankę. Jeśli Ty należysz do tej drugiej grupy lub lubisz jubilerskie ciekawostki, zobacz, jak oryginalne mogą być pierścionki zaręczynowe dostępne na rynku.

Nauki przedmałżeńskie zamiast terapii dla par

Decydując się na ślub kościelny zobowiązani jesteśmy do odbycia nauk przedmałżeńskich. W wielu z nas budzi to obawę i niepokój. Nieuzasadniony stres mija kiedy poważnie traktujemy nasz związek i chcemy pogłębić wiedzę o życiu we dwoje.

Wieczór kawalerski - nie tylko striptiz

Wieczór kawalerski uznawany jest za ostatni moment na szaleństwo przyszłego męża. Najczęściej kojarzony jest z zabawą w klubie, przejazdem limuzyną i obowiązkowo z towarzystwem pań, które w różnych okolicznościach przyrody ukazują kawalerowi swoje wdzięki wystawiając go na silną pokusę.

Pierścionki zaręczynowe – tak ich nie wręczaj

Wszyscy, którzy planują oświadczyny i oglądają pierścionki zaręczynowe, zdążyli już zapewne usłyszeć wiele rad o tym, jak powinny wyglądać romantyczne zaręczyny i co zrobić, aby wybranka powiedziała „tak”. Dziś przedstawiamy Ci więc kilka sposobów, jak tego nie robić.

Zaproszenia gości na ślub

Zaproszenia ślubne mają wielkie znaczenie. Dla wielu gości jest to także wspaniała pamiątka. O czym warto pamiętać przygotowując zaproszenia na ślub? Przygotowaliśmy dla Was kilka cennych wskazówek, które pomogą Wam przygotować piękne zaproszenia na Wasz ślub.

Jak się oświadczyć? Tradycyjne oraz współczesne metody.

Ten dzień to jeden z najpiękniejszych dni we wspólnym życiu każdej pary. Po pewnym czasie spotykania się, mężczyzna postanawia oświadczyć się i wręczyć ukochanej zaręczynowy pierścionek. Jak zorganizować oświadczyny w sposób, który poruszy serce dziewczyny? Zobacz kilka podpowiedzi.

Wieczór kawalerski i panieński: pomysły i porady

Wśród natłoku obowiązków przedślubnych znajduje się jeden punkt, który wydaje się być tymczasową odskocznią od żmudnych przygotowań. Mianowicie chodzi o wieczór panieński i kawalerski, na który decyduje się większość par. Czy w ostatnim wolnym wieczorze należy przestrzegać jakichkolwiek zasad?

"Swaty" czyli jak nasi pradziadowie rękę swej ukochanej zdobywali.

Dawniej mówiono by "kraść daleko, blisko się żenić", co oznaczało, że potencjalna przyszła żona była dziewczyną z najbliższych okolic. Jak namówić rodziców na oddanie ręki córki? To zadanie należało do swatów i dziewosłębów. Sprawdź jak to się odbywało przed laty.

Jak się pobrać i nie zbankrutować?

Organizacja wesela, to złożone przedsięwzięcie i bardzo kosztowne. Przyjmuje się, że zorganizowanie zabawy dla 100 osób, to koszt średnio 30-kilku tys. zł. Oczywiście można spróbować nieco zaoszczędzić, zwracając jednak uwagę, na co lepiej nie żałować pieniędzy. Największy wydatek w ślubnym budżecie, to przyjęcie weselne. Ceny zaczynają się od 100 zł za osobę i potrafią dochodzić do 200,a nawet więcej. Łatwo więc szybko obliczyć, że to może nam dać nawet połowę ślubnego budżetu. Jak więc zaoszczędzić?

Zaręczyny tytanowe, czy platynowe? czyli wybór odpowiedniego pierścionka

Kobietom wydaje się, że bycie mężczyzną jest o wiele łatwiejsze. Jest jednak kilka takich spraw, którymi one nigdy nie będą musiały się przejmować, a dla mężczyzn są to życiowe wyzwania. Jednym z nich są zaręczyny. Problemy i nerwy zaczynają się już przy wyborze pierścionka zaręczynowego. Jaki rozmiar, jaki kolor, jaki kamień, itd. Poniżej spróbujemy rozwiać te dylematy.

Kursy przedmałżeńskie

Jeśli zamierzacie przyjąć sakrament małżeństwa, jednym z Waszych obowiązków jest odbycie tzw. nauk przedmałżeńskich. Prowadzone są one przy niektórych parafiach przez osoby duchowne, długoletnie małżeństwa lub osoby przeszkolone np. psychologów.

Kursy przedślubne w Lubinie

Podczas dopełniania formalności związanych ze ślubem kościelnym, narzeczeni poproszeni zostaną o dostarczenie zaświadczenia potwierdzającego odbycie nauk przedmałżeńskich.Nauki lub tez inaczej kursy przedmałżeńskie to szereg spotkań mających przygotować narzeczonych do wspólnego małżeńskiego życia.

Jak zorganizować wspaniały wieczór panieński?

Jeśli Twoja przyjaciółka niebawem wychodzi za mąż, musisz zadbać o to, by jej wieczór panieński był niepowtarzalny i taki, jaki sobie wymarzyła! Pamiętaj, żeby jego scenariusz dostosować do charakteru i upodobań przyszłej panny młodej.
Top